janasl
14.06.05,09:57
Ahojte, mám momentálne problém s odpismi v OMEGE.
Začali sme účtovať od 01/05 v OMEGE a chcela som si zaevidovať majetok.
Majetok som v programe spätne obstarala, zaradila a podľa príručky do konca roka 2004 zapísala jednou sumou odpis za predchádzajúce roky pomocou ručného zadania. Skontrolovala som zostatkové ceny s hlavnou knihou a spravila (podľa príručky uzávierku za minulý rok). Všetko pekne sedelo, len keď som si potom zadala UO=DO, tak v roku 2005 sa mi účtovné odpisy vypočítali za každý mesiac rozdielne(t.j. 1-8.mesiac 1361 Sk, 9.-11.mesiac 1072 a za 12.mesiac dokonca -1245 Sk) Keď ich za celý rok spočítam, tak celková suma je správna a rovná sa daňovému odpisu. Na ďalšie roky sú už odpisy v jednotlivých mesiacoch vypočítané rovnomerne.
Spravila som niekde chybu, alebo to tak môže byť?Viete mi prosím niekto poradiť? (ha-ha, ešte sa to aj rýmuje...)
Odpisy si tak-či tak účtujem samostatným ID za všetky majetky naraz (nie automaticky), ktorý natvrdo zadávam, len mi teraz mesačne tie UO nesedia.
Diki moc za pomoc
Renatka
14.06.05,09:40
Ja idem 29.6.2005 na školenie Omegy ohľadne majetku. Tam si to nacvičíme aj so všetkým. Pá
slnko
14.06.05,15:57
Skús si prepnúť "UO = DO s posunom", potom to budeš mať dobre.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
janasl
15.06.05,07:48
Och ďakujem veľmi pekne,
aké jednoduché a pritom správne....
UCET
17.06.05,08:40
Ja idem 29.6.2005 na školenie Omegy ohľadne majetku. Tam si to nacvičíme aj so všetkým. Pá
Ja tiež vyzerá, že sa tam budú podrobnejšie venovať majetku a hlavne automatickým predkontáciam. To Vám poviem super vec to keď viete využívať tak účtovanie kombička. Vrelo odporúčam ísť na to školenie.:)