Bambi23
03.02.09,12:57
Ahojte,
mame zamestnanca, ktory koncil v r. 2008 vysoku skolu. Po ukonceni vysokej skoly bol mesiac na urade prace a potom hned nastupil k nam. Mame mu robit rocne zuctovanie dane za rok 2008 my alebo si musi robit danove priznanie FO sam. Co vlastne, ake doklady od neho mame ziadat ak mu rocne zuctovanie dane musime urobit my, ak o to poziada? Potvrdenie zo skoly, alebo zo socialnej poistovne, alebo z uradu prace... netusim?

Dakujem
drobeceva
03.02.09,12:00
Ahojte,
mame zamestnanca, ktory koncil v r. 2008 vysoku skolu. Po ukonceni vysokej skoly bol mesiac na urade prace a potom hned nastupil k nam. Mame mu robit rocne zuctovanie dane za rok 2008 my alebo si musi robit danove priznanie FO sam. Co vlastne, ake doklady od neho mame ziadat ak mu rocne zuctovanie dane musime urobit my, ak o to poziada? Potvrdenie zo skoly, alebo zo socialnej poistovne, alebo z uradu prace... netusim?

Dakujem
Ak požiada, môžeš urobiť RZD. Doklad o ukončení Ti predpokladám predložil pri nástupe, potvrdenie z ÚP tiež, príjem jeho máš.
Bambi23
03.02.09,12:43
Ak požiada, môžeš urobiť RZD. Doklad o ukončení Ti predpokladám predložil pri nástupe, potvrdenie z ÚP tiež, príjem jeho máš.

dakujem za odpoved,
a ako je to s odpocitatelnou polozkou. On bude mat odpocet za 12 mesiacov, ale prijem u nas mal len za 6 mesiacov, teda mu asi vyjde vysoka vratka dane? Odpocitatelna polozka sa pocita za cely rok , alebo len za mesiace kedy mal prijem?
Ospravedlnujem sa za tie otazky, ale s tym som sa este nestretla, tak pre istotu sa pytam na vsetko co ma napadne.
Tweety
03.02.09,12:45
dakujem za odpoved,
a ako je to s odpocitatelnou polozkou. On bude mat odpocet za 12 mesiacov, ale prijem u nas mal len za 6 mesiacov, teda mu asi vyjde vysoka vratka dane? Odpocitatelna polozka sa pocita za cely rok , alebo len za mesiace kedy mal prijem?
Ospravedlnujem sa za tie otazky, ale s tym som sa este nestretla, tak pre istotu sa pytam na vsetko co ma napadne.
Uplatní si celú NČ, vznikne mu tak preplatok dane.
ladyrs
03.02.09,16:24
Takže ak zamestnanec donesie potvrdenie z UP, môžem mu spraviť RZD. A ked ide o taký prípad, že do prac.pomeru nastúpil 3.1.2008 a tie prvé 2 dni januárové v roku 2008 nemá vydokladované ? Môžem akceptovať jeho čestné prihlásenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný, a tak mu spraviť RZD? Alebo to nechať na neho, a nech si podá sám DP ?
Ďakujem.
wagner
03.02.09,16:31
To či bol alebo nebol prvé dva dni zamestnaný, pokiaľ nepredloží príjem tak to nemá vplyv na DP za rok 2008, tak mu spravíš vyúčtovanie podľa zárobku, ktorý mal za rok 2008. On je povinný predložiť príjmy a požiadať o DP za rok 2008.
ladyrs
03.02.09,16:37
Teda mu spravím RZD, keď ma o to písomne požiada, vysporiadam mu prípadné rozdiely v najbližšej výplate. A on tým pádom nie je povinný podať DP ? Neviem prečo, ale som bola v tom, že keď nemá "pokrytý" celý rok buď pracovným pomerom alebo evidenciou na ÚP, tak zamestnávateľ mu nemôže urobiť RZD.
Tweety
03.02.09,16:49
Teda mu spravím RZD, keď ma o to písomne požiada, vysporiadam mu prípadné rozdiely v najbližšej výplate. A on tým pádom nie je povinný podať DP ? Neviem prečo, ale som bola v tom, že keď nemá "pokrytý" celý rok buď pracovným pomerom alebo evidenciou na ÚP, tak zamestnávateľ mu nemôže urobiť RZD.
Áno, nie je povinný podať DP, ak požiada o RZD,musí mu ho zamestnáv. urobiť.
Johanka
03.02.09,17:07
Aktuality www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
ladyrs
03.02.09,17:10
Ďakujem pekne.
Bambi23
11.02.09,06:31
Aktuality www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

super pomocka ... chcela by som sa este opytat, k tomu co som tam nenasla ... mame zamestnanca, ktory bol 1-2/2008 na invalidnom dôchodku, v 3/2008 bol u nas zamestnany na DoVP a 4-12/2008 bol u nas uz ako zamestnanec, invalidny dochodca.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie dane ak o to poziada, ale ake doklady mam od neho pytat za tie dva mesiace co bol len na invalidnom dochodku, teda za 1-2/2008 ? On nevie co ma doniest a ja tiez nie :) ... je to nejake potvrdenie o prijme zo socialnej poistovne, ktora mu vyplaca invalidny dochodok alebo co vlastne? ...

Dakujem
Eva99
11.02.09,08:44
Prosím Vás, zamestnanec pracoval 4 mesiace u jedného zamestnávateľa na dohodu, z ktorej mu bola daň vyberaná zrážkou a zvyšok roka u toho istého zamestnávateľa na HPP. Žiadne iné príjmy nemal. Bol odmeňovaný minimálnou mzdou. Rozumiem tomu dobre, že pre tohto zamestnanca by bolo vhodnejšie podať si DP, považovať zrazenú daň za preddavky a žiadať ich späť ako žiadať o ročné zúčtovanie, v ktorom by mu vyšla nula?
denisie
11.02.09,08:57
Prosím Vás, zamestnanec pracoval 4 mesiace u jedného zamestnávateľa na dohodu, z ktorej mu bola daň vyberaná zrážkou a zvyšok roka u toho istého zamestnávateľa na HPP. Žiadne iné príjmy nemal. Bol odmeňovaný minimálnou mzdou. Rozumiem tomu dobre, že pre tohto zamestnanca by bolo vhodnejšie podať si DP, považovať zrazenú daň za preddavky a žiadať ich späť ako žiadať o ročné zúčtovanie, v ktorom by mu vyšla nula?
áno
Eva99
11.02.09,09:05
Ďakujem :)
Bambi23
11.02.09,14:35
Prosim este raz o radu ....
mame zamestnanca, ktory bol 1-2/2008 na invalidnom dôchodku, v 3/2008 bol u nas zamestnany na DoVP a 4-12/2008 bol u nas uz ako zamestnanec, invalidny dochodca.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie dane ak o to poziada, ale ake doklady mam od neho pytat za tie dva mesiace co bol len na invalidnom dochodku, teda za 1-2/2008 ? On nevie co ma doniest a ja tiez nie ... je to nejake potvrdenie o prijme zo socialnej poistovne, ktora mu vyplaca invalidny dochodok alebo co vlastne? ...
Kacenka_1
12.02.09,11:49
Prvý krát idem robiť ročné zúčtovanie dane a potrebujem radu:
1. Zamestnankyňa u nás odpracovala 1,2/2008, do júna bola PN a potom bola na MD. Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok?

2. Zamestnanec u nás pracoval do 10/2008, 11,12/2008 bol evidovaný na ÚP a poberal dávku v nezamestnanosti. Dávka v nezamestnanosti sa mu nezapočítava do príjmu? Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok?

3. Zamestnanec si chce uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku. Započítava sa do vlastného príjmu manželky materská, dávka v nezamestnanosti aj nemocenské dávky?

4. Započítava sa do príjmu invalidný dôchodok?
Tweety
12.02.09,12:05
Prvý krát idem robiť ročné zúčtovanie dane a potrebujem radu:
1. Zamestnankyňa u nás odpracovala 1,2/2008, do júna bola PN a potom bola na MD. Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok? Môže

2. Zamestnanec u nás pracoval do 10/2008, 11,12/2008 bol evidovaný na ÚP a poberal dávku v nezamestnanosti. Dávka v nezamestnanosti sa mu nezapočítava do príjmu? Áno, neapočítava Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na celý rok?Môže


3. Zamestnanec si chce uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku. Započítava sa do vlastného príjmu manželky materská, dávka v nezamestnanosti aj nemocenské dávky? Áno
4. Započítava sa do príjmu invalidný dôchodok? Áno, ak ide o
prípad v bode 3.

Odpovede v texte.
Kacenka_1
12.02.09,19:58
Tweety, veľmi pekne ďakujem:).
adriana126
13.02.09,12:19
Ak bol zamestnanec zamestnaný 6 mesiacov a potom bol dobrovoľne nezamestnaný má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku?
mzdarka renca
13.02.09,12:21
Ak bol zamestnanec zamestnaný 6 mesiacov a potom bol dobrovoľne nezamestnaný má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku?

áno
adriana126
13.02.09,12:22
ďakujem
Kacenka_1
17.02.09,12:02
Potrebujem ešte jednu radu:
Zmestnanec si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá v r. 2008 poberala materskú na Slovensku, ale aj v Čechách, keďže tam bola pred nástupom na materskú zamestnaná. Môže si uplatniť 98 496 - materská SR - materská ČR? Akým kurzom prepočítam materskú z ČR?
mzdarka renca
17.02.09,12:13
Potrebujem ešte jednu radu:
Zmestnanec si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá v r. 2008 poberala materskú na Slovensku, ale aj v Čechách, keďže tam bola pred nástupom na materskú zamestnaná. Môže si uplatniť 98 496 - materská SR - materská ČR? Akým kurzom prepočítam materskú z ČR?

môže si uplatniť NČ na manželku, tak ako si napísala. priemerný ročný kurz CZK je 1,255
katka25
17.02.09,13:10
Aktuality www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

dá sa tu pliiz niekde stiahnut tlacivo Vyhlasenie na zdanenie prijmov FO z zav.činnosti a tlačivo Žiadosť o vykonanie RZPD za r.2008 ?

lebo v dokumetoch som to nenašla. alebo som zle pozerala :confused:
drobeceva
17.02.09,13:11
dá sa tu pliiz niekde stiahnut tlacivo Vyhlasenie na zdanenie prijmov FO z zav.činnosti a tlačivo Žiadosť o vykonanie RZPD za r.2008 ?

lebo v dokumetoch som to nenašla. alebo som zle pozerala :confused:
Pozri - daňové tlačivá
Tweety
17.02.09,13:12
dá sa tu pliiz niekde stiahnut tlacivo Vyhlasenie na zdanenie prijmov FO z zav.činnosti a tlačivo Žiadosť o vykonanie RZPD za r.2008 ?

lebo v dokumetoch som to nenašla. alebo som zle pozerala :confused:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExBcmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAI2i11w!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQkw!
katka25
17.02.09,13:21
Tweety
17.02.09,13:23
ale tam tie tlačivá nie su. alebo áno ? :confused:
Sú, pozri Ostatné tlačivá pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti a funkčných požitkov
katka25
17.02.09,13:32
infoziadatel
18.02.09,20:35
Odpovede v texte.
Dávka v nezamestnanosti sa daňovníkovi do príjmu nezapočítava ale ak si chcem odpočítať nezd.čiastku na manžela/manželku, tak im sa táto dávka započítava do príjmu?

ďakujem za info Z
mzdarka renca
18.02.09,21:35
Dávka v nezamestnanosti sa daňovníkovi do príjmu nezapočítava ale ak si chcem odpočítať nezd.čiastku na manžela/manželku, tak im sa táto dávka započítava do príjmu?

ďakujem za info Z

na manžela-manželku sa započítava do príjmu dávka v nezamestnanosti, daňovníkovi nie
Kacenka_1
02.03.09,04:58
Dobré ránko. Mám zamestnanca, ktorý ukončil živnosť k 31. 12. 2007. V roku 2008 mu pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia vrátili preplatok. Tento preplatok si musí dať pri daňovom priznaní za rok 2008 do príjmu. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie? Alebo si musí podať daňové priznaie? Ďakujem
forester
02.03.09,06:05
Dobrý deň

Ako sa vysporiadavajú nedoplatky z ročného zúčtovania pre bývalých zamestnancov, ktorí už nie sú v pracovnom pomere a teda nedoplatok niet z čoho zraziť.
Za skorú odpoveď ďakujem.
Tweety
02.03.09,06:13
Dobrý deň

Ako sa vysporiadavajú nedoplatky z ročného zúčtovania pre bývalých zamestnancov, ktorí už nie sú v pracovnom pomere a teda nedoplatok niet z čoho zraziť.
Za skorú odpoveď ďakujem.
§ 40 Zákona o dani z rpíjmov
(5) Ak nemôže zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zraziť zo zdaniteľnej mzdy zamestnanca nedoplatok dane z dôvodu podľa odseku 4 písm. a) a nedoplatok dane, ktorý vyplýva z ročného zúčtovania, alebo ak nemôže vybrať od zamestnanca daňový bonus podľa odseku 4 písm. b) a vyššiu sumu daňového bonusu, ako je ustanovená týmto zákonom, ktorá vyplýva z ročného zúčtovania, z dôvodu, že mu už nevypláca mzdu, alebo z dôvodu, že nemožno zamestnancovi podľa osobitných predpisov zrážku vykonať, vyberie nedoplatok dane alebo sumu rozdielu daňového bonusu správca dane príslušný podľa trvalého pobytu zamestnanca. Na tento účel zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zašle všetky potrebné doklady do 30 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala alebo keď ju tento zamestnávateľ zistil. Zamestnanec je povinný daňový nedoplatok vzniknutý jeho zavinením vrátane sankčného úroku alebo sumu rozdielu daňového bonusu vrátane sankčného úroku uhradiť miestne príslušnému správcovi dane najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom správca dane úkon vykonal alebo v ktorom bolo rozhodnutie o tomto daňovom nedoplatku alebo sume rozdielu daňového bonusu zamestnancovi doručené. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) a správca dane tento postup nepoužijú, ak sa daňový nedoplatok alebo suma rozdielu daňového bonusu rovná 100 Sk 3, 32 eura alebo je nižšia ako 100 Sk 3, 32 eura , ale len ak daňovník nevyužije možnosť podať vyhlásenie podľa § 50.
MartinkoK
02.03.09,08:03
Prosím Vás dobre to chápem, že ak zamestnanec má v DP rozdiel medzi daňovou povinnosťou a zaplatenou daňou 6,- Sk. Túto sumu DU neplatí?
Tweety
02.03.09,08:06
Prosím Vás dobre to chápem, že ak zamestnanec má v DP rozdiel medzi daňovou povinnosťou a zaplatenou daňou 6,- Sk. Túto sumu DU neplatí?
Nie, neplatí, ak nechce venovať 2% zo svojich daní.
Airam25
02.03.09,08:14
Môže zamestnanec na hl.pracovny pomer namiesto RZ dane u zamestnávatela podať si daňové priznanie keď mal príjem-len zo záv.činn. a znížiť si základ dane o príjem zo sporení (úroky z bank.produktov) napr.1.Stavebná, bankové produkty...
mzdarka renca
02.03.09,08:33
Môže zamestnanec na hl.pracovny pomer namiesto RZ dane u zamestnávatela podať si daňové priznanie keď mal príjem-len zo záv.činn. a znížiť si základ dane o príjem zo sporení (úroky z bank.produktov) napr.1.Stavebná, bankové produkty...

áno, pokiaľ výška príjmu zo zamestnania - odvody= základ dane a výška pripísaných úrokov nie je vyššia ako 98496.
ivka70
02.03.09,08:41
Môže zamestnanec na hl.pracovny pomer namiesto RZ dane u zamestnávatela podať si daňové priznanie keď mal príjem-len zo záv.činn. a znížiť si základ dane o príjem zo sporení (úroky z bank.produktov) napr.1.Stavebná, bankové produkty...
ano moze
mzdarka renca
02.03.09,08:53
Môže zamestnanec na hl.pracovny pomer namiesto RZ dane u zamestnávatela podať si daňové priznanie keď mal príjem-len zo záv.činn. a znížiť si základ dane o príjem zo sporení (úroky z bank.produktov) napr.1.Stavebná, bankové produkty...

opravujem, nemôže. ZD sa môže znížiť len za zaplatené príspevky na DDS, životné poistenie a účelové sporenie, čo vyššie uvedené produkty nie sú.
Airam25
02.03.09,12:22
opravujem, nemôže. ZD sa môže znížiť len za zaplatené príspevky na DDS, životné poistenie a účelové sporenie, čo vyššie uvedené produkty nie sú.


A ako si potom zamestnanec môže požiadať o vrátenie zrazenej dane z úrokov zo sporení a z ban.produktov??
mzdarka renca
02.03.09,12:33
A ako si potom zamestnanec môže požiadať o vrátenie zrazenej dane z úrokov zo sporení a z ban.produktov??

Prečítaj si pozorne príspevok, otázku 37. Aj ja som to najskôr zle pochopila. On si chce znížiť základ dane, nie vrátenie zaplatenej dane z úrokov.
Airam25
02.03.09,13:39
Prečítaj si pozorne príspevok, otázku 37. Aj ja som to najskôr zle pochopila. On si chce znížiť základ dane, nie vrátenie zaplatenej dane z úrokov.


Ano,ospravedlnujem sa Vam, bolo to tam zle napisane. Zamestnanec predpokladal, ze v RZ dane od zamestnavatela sa mu vyrovna a vrati aj zaplatena dan z urokov, ked to zdokladuje. Pýta sa mna ako mzdara, lebo vie o tejto moznosti. Ja ako mzdar mu vsak neviem podať spravne a konkretne informacie, este som sa s tym nestretla. Snad som to uviedla na spravnu mieru.Dakujem za kazdu odbornu radu.
Pru
12.03.09,09:09
Prosím Vás, ak má zamestnankyňa podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov, tak v žiadosti o vykonanie výpočtu dane, ak poberá min. mzdu a daň je celý rok nulová, vypíše len meno, adresu, deti nemá, tak ani daň. bonus, na manžela nič, bod 3 tiež nič. a bod 4,5,6 sú bezpredmetné, ak daň neplatila žiadnu?
Veronika R
12.03.09,09:21
Ak neplatila žiadnu daň nemajú jej čo vrátiť. jedine ak robila na dohodu o vykonaní práce, o pracovnej činnosti, kde mala zrazenú zrážkovú daň, ktorú by si chcela uplatniť v ročnom zúčtovaní.
Pru
12.03.09,09:31
ďakujem len som sa chcela uistiť, takže vypíšem len vrchnú časť, údaje o nej, pre koho-akého zamestnávateľa je podpísané,body 4,5,6 nič, aj keby mala živnotnú poistku, nemusí ju nosiť, s akým dátumom to má byť podpísané, malo by byť do 15.2.? To zakladám k vyhláseniu a údaje o vydaní potvrdení: dávam jej potvrdenie o zdan. mzde, ročné zúčt. preddavkov a potvr. o zapl. dane, alebo to posledné nie, môžem tam dať dnešné dátumy a dať jej podpísať, ďakujem pekne.
ladyrs
12.03.09,09:32
Ak neplatila žiadnu daň nemajú jej čo vrátiť. jedine ak robila na dohodu o vykonaní práce, o pracovnej činnosti, kde mala zrazenú zrážkovú daň, ktorú by si chcela uplatniť v ročnom zúčtovaní.
Však sa v otázke ani nepýta, či jej majú vrátiť, samozrejme že nie je čo. Ale vykonať ročné zúčtovanie je potrebné /ak nechce si podať zamestnanec sám DP/, nie ?
mirčiak
12.03.09,09:34
Dobrý deň chcem sa opýtať ak má zamestnanec väčší nedoplatok dane z ročného zúčtovania a bude sa mu zrážať zo mzdy v priebehu roka 2009 treba pri zrážkach zohľadňovať životné minimum ako je to napr. pri exekučných zrážkach? Prosím vás o pomoc lebo to súri a nie som si v tomto vôbec istá. Ďakujem.
Veronika R
12.03.09,09:35
To áno, ročné zúčtovanie bude urobené, ale tie uvedené body sú bezpredmetné v jej prípade. Nakoľko tie jej pomôžu len ak by platila nejakú daň. T.z., že sa nemusí trápiť so žiadnym dokladovaním, aby jej daň vrátili.
Veronika R
12.03.09,09:39
[quote=Pru;981656]ďakujem len som sa chcela uistiť, takže vypíšem len vrchnú časť, údaje o nej, pre koho-akého zamestnávateľa je podpísané,body 4,5,6 nič, aj keby mala živnotnú poistku, nemusí ju nosiť, s akým dátumom to má byť podpísané, malo by byť do 15.2.? To zakladám k vyhláseniu a údaje o vydaní potvrdení: dávam jej potvrdenie o zdan. mzde, ročné zúčt. preddavkov a potvr. o zapl. dane, alebo to posledné nie, môžem tam dať dnešné dátumy a dať jej podpísať, ďakujem pekne.[/quote

Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania mala byť odovzdaná do 15.02. Takže ak to robíš dodatočne musí byť s tým dátumom.
elisabeth
12.03.09,10:05
dobrý deň,
prosím o radu:
robím ročné zúčtovanie dane pre zamestnanca a opravu potrdenia o príjme pre druhého zamestnanca, ktorý skončil PP 30.11.2008. Ten, čo skončil, mal dostať odstupné a potvrdenie som mu pôvodne vypísala, ako keby ho dostal všetko vyplatené
(bol to zať majiteľa,tak som myslela, že pre neho sa peniaze nájdu). Lenže firma nevyplatila mzdy ani odvody od 10/2008.
Po prvý krát som sa stretla s takouto situáciou a neviem ako mám vypísať tlačivá. Do r. 01 Potvrdenia sa vypisujú len príjmy vyplatené do 31.1. nasledujúceho roku. Neviem, či mám znížiť aj zrazené poistné, nezdaniteľnú časť na daňovníka a preddavky dane - teda aby tam bolo iba to čo dostal skutočne vyplatené.
Prosím poraďte, ďakujem.
Ak som zaradila otázku na zlé miesto, ospravedlňujem sa.
Simiimi
23.03.10,09:26
robím DP typ A, do vlastného príjmu sa nezapočítavajú dávky NP a invalidný dôchodok? Mám pravdu?
Andyke
23.03.10,09:27
Do vlastného príjmu sa započítajú, ale do zdaniteľného príjmu nie.
Simiimi
23.03.10,11:32
myslela som to tak, že v DP A sumu vyplatených ND neuvádzam. A ani sumu vyplateného inval.dôchodku.
Správne?
Andyke
23.03.10,11:46
Áno.
sybila3
29.03.10,11:53
teraz mi jeden známi volal, že nepožiadal zamestnávateľa o RZD, že čo s tým, tak som mu povedala, že je povinný podať DP sám, vypisuje sa DP A-zo závislej činnosti, musí mi dodať Potvrdenie o prijme zo záv.č. za r. 2009? to je všetko, potvrdenie je ako príloha DP? dík
Jozef Mihál
29.03.10,12:00
Podá si sám DP typ A, povinná príloha je potvrdenie od zamestnávateľa.
sybila3
29.03.10,13:30
ďakujem, takže počkám na potvrdenie a vypíšem mu to.
sybila3
29.03.10,21:57
daňové A sa odovzdáva podľa sídla zamestnávateľa?
VERONIKA6
30.03.10,04:39
daňové A sa odovzdáva podľa sídla zamestnávateľa?
Daňové priznanie odovzdáš v mieste svojho bydliska.
sybila3
30.03.10,10:05
a nevadí, že zamestnávateľ, u ktorého naposledy pracoval, má sídlo inde? dík
Andyke
30.03.10,10:08
Nevadí. DP FO podávaš príslušnému správcovi dane podľa miesta bydliska.
sybila3
30.03.10,13:31
keď mi vyšiel nedoplatok 0,75, treba uhradiť?
VERONIKA6
30.03.10,13:39
keď mi vyšiel nedoplatok 0,75, treba uhradiť?
Na preplatok alebo nedoplatok nižší ako 3 € sa neprihliada, takýto preplatok alebo nedoplatok sa neuhrádza.
sybila3
30.03.10,14:06
nemám zo dp A moc skúseností, ale nejako mi to nesedí, r32 = 15231,25, poistné 1965,59 r.33a. ZD 9239,96, čiže daň r. 45 je 1755,59, úhrn preddavkov je 1774,25, tak by tam mal byť nedoplatok a mne vyšlo na r. 65 preplatok 18,66. je to dobre? dík
Andyke
30.03.10,14:21
Máš to dobre.
sybila3
30.03.10,14:23
milionárska daň je ak je príjem vyšší ako 15387,12, takže na neho sa to nevzťahuje, ale prečo potom v potvrdení za r. 2009 má nezdanit. čiastku len 3927,24? Môžem mu tam uplatniť 4025,70? ešte toto, díky moc.
Andyke
30.03.10,14:28
Lebo v r. 2009 január-február mesačná NČZD bola 286,27, od marca 335,47 - zmenil sa zákon . Za to má aj preplatok.
4025,70 uplatňuješ.
sybila3
30.03.10,14:45
ďakujem, už som pochopila, prečítala som si v poučení. díky