Myška
07.07.04,11:25
Ahojte
mala by som jeden dotaz. Vystavili sme fakturu za sluzby. Firma ju zaplatila v lehote splatnosti na nas bankovy ucet. O tyzden sme od tej istej firmy dostali opatovne uhradu za tu istu fakturu. Firma nam telefonicky oznamila, ze omylom tuto fakturu uhradili 2-krat. Akym sposobom im mozeme tuto sumu, ktoru nam omylom previedli na ucet, vratit? Treba vystavit nejake doklady?Dakujem za kazdu radu. Je to dost urgentne.
Luckasari
07.07.04,09:39
my mame tlacivo, ktore sme si sami vyhotovili na vracanie duplicitnych uhrad, stava sa nam to totiz castejsie, nafaxujeme ho nasmu partnerovi, on ho vyplni, napise tam cislo faktury, datumy uhrad, sumu, cislo uctu, na ktory mu mame vratit uhradu, toto je pre nas podklad k prevodnemu prikazu
Myška
07.07.04,09:40
Ahoj a mohla by si mi to tlacivo poslat?Vdaka:)
janaGT
07.07.04,09:43
Ja by som postupovala asi tak, že k prevoďáku by som si urobila poznámku, že ide o dvojitú úhradu, VS, prefotila by som si tam resp. dala odvolanie na čísla výpisov obidvoch úhrad. A poslala by som to na ten bankový účet, z ktorého to prišlo. A to vidíš na výpise. Ešte som takýto prípad neriešila, ale postupovala by som asi takto.
Dada
07.07.04,09:53
My to riešime, že požiadame tú dotyčnú firmu, aby si zaslala žiadosť o vrátenie zdvojenej úhrady, kde uvedú čiastku, variabilný symbol a dátum, kedy úhradu zaslali a tiež číslo účtu, na ktoré im máme úhradu vrátiť.
Danka Kosibová
07.07.04,09:54
Mne sa to tiez stalo. zaučotovala som si to ako omyl úhradu a dala som si pri vypise poznámku, ze ide o uhradu omylom a čislo vypisu, kedy to prislo druhy krat.
Luckasari
07.07.04,10:35
my o tom uctujeme ako o duplicitnej uhrade, ofotim si vypisy, kde su dvakrat platby, ale davame si aspon faxovat tu ziadost od firmy, ktora poslala dvakrat, lebo uz sa nam stalo, ze sme to vratili na ten ucet, z ktoreho uhrada prisla, a nakoniec to nebol spravny ucet - nebudem dalej komentovat
mame ziadost, a tej sa drzime
prikladam ju v prilohe
Myška
07.07.04,11:07
Dakujem krasne za vsetky odpovede
Anika21
11.10.06,13:45
Ahojte, mám malý problém. Spoločnosť dostala poukážky "AAS" v určitej hodnote, ktoré oprávňujú na zaplatenie servisných faktúr. Ako ich mám zaúčtovať. Úhradu faktúry oproti čomu?
Ďakujem.