DenisaGaj
03.02.09,15:05
Chcela by som sa spýtať, začínam účtovať v JÚ. Nakupujem materiál od dodávateľa, zaplatím v hotovosti a on mi vydá doklad z RP a priloží dodací list, na ktorom sú moje firemné údaje, ale dodák nie je daňovým dokladom. Musím všetok takýto materiál zaúčtovať do JÚ, občas sa mi stane, že niečo kúpim pre mojich známych, lebo ja tam mám nižšie ceny. Ja si to dávať všetko nechcem dávať do JÚ. Musím to aj tak zaevidovať, keď na dodáku sú firemné údaje, alebo každý blok RP sa nemusí? Prosím o radu.
tiborpm
04.02.09,12:21
Prosím, viete mi niekto poradiť?
Zoltán Kovács
04.02.09,12:24
Chcela by som sa spýtať, začínam účtovať v JÚ. Nakupujem materiál od dodávateľa, zaplatím v hotovosti a on mi vydá doklad z RP a priloží dodací list, na ktorom sú moje firemné údaje, ale dodák nie je daňovým dokladom. Musím všetok takýto materiál zaúčtovať do JÚ, občas sa mi stane, že niečo kúpim pre mojich známych, lebo ja tam mám nižšie ceny. Ja si to dávať všetko nechcem dávať do JÚ. Musím to aj tak zaevidovať, keď na dodáku sú firemné údaje, alebo každý blok RP sa nemusí? Prosím o radu.


Prosím, viete mi niekto poradiť?


mimotemy Teraz kto je kto? DenisaGaj=tiborpm?

V JÚ účtuješ na základe bločku z RP. ;)
tiborpm
04.02.09,15:11
Ja mám tiež podobný problék ako DenisaGaj, preto sa pripájam
DenisaGaj
04.02.09,16:33
Takže to znamená, že nemusím všetok nákup na RP zaúčtovať do JÚ? Nevadí to, keď je k tomu priložený dodák a na dodáku sú firemné údaje?
mysimis
04.02.09,16:38
Keď nakúpiš tovar, bloček zaúčtuješ cez pokladňu a rozúčtuješ si ho na materiál, ktorý si použila na podnikanie - nákup materiálu a to čo použiješ na osobnú spotrebu tak zaúčtuj do osobnej spotreby.
tetrisss
04.02.09,17:28
Danovym dokladom je blocek z RP, ktory dnes urcite splna vsetky nalezitosti /pomaly aj cislo topanok:D/ a dodaci list podla mna ani nie je potrebny.