Danica2210
03.02.09,15:26
Dobry deň.
Chcela by som Vas požiadať o radu...
Zmluva s najomnikmi skončila mali ju do 31.12.2008 a oni stale na byte su co v takomto pripade.? Dali sme žalobu na súd .Ale či sa neda neake ine riesenie urobit.A kolko to asi trva dokedy ho súdne vysťahuju? dakujem za radu...
Zoltán Kovács
03.02.09,14:57
Ja by som to riešil pomocou polície. Oznámenie o neoprávnenom užívaní cudzieho majetku. A za asistencie policie ich vystahovať.
Danica2210
03.02.09,15:31
Ahoj amyslis že to može ist touto cestou? Vraj neaky novy zakon je..
Kazu
03.02.09,16:11
Ahoj amyslis že to može ist touto cestou? Vraj neaky novy zakon je..

Je tu jeden príspevok o nájomníkoch
http://www.porada.sk/t101152-vypratanie-domu.html
majsniarka
03.02.09,19:54
Žalobu na súd? Pravdepodobne ste podali návrh na vypratanie. Je to tak, súd nie je obmedzený žiadnymi lehotami, dokedy má rozhodnúť. Zatiaľ je to tam skutočne krátko na to, aby sa niečo udialo. súdny poplatok ste zaplatili pri podaní návrhu? Ak nie, tak sa vám lehota zbytočne predĺži, nakoľko vás súd ešte bude písomne vyzývať na zaplatenie súdneho poplatku, kým vo veci začne konať. Pokiaľ je vec jasná, v tomto prípade podľa môjho názoru vydá rozkaz na plnenie (novinka po novele občianskeho súdneho poriadku, platnej od 15.10.2008). v tomto rozkaze zaviaže odporcov, aby v určitej lehote napr.15 dní odo dňa doručenie rozkazu na plnenie vypratali uvedenú nehnuteľnosť. pokiaľ tak neučinia dobrovoľne, nájdi si nejakého exekútora, ten už bude vedieť, čo ďalej robiť. inak, ak v lehote 8 dní podajú odpor proti rozkazu na plnenie, rozkaz súd zruší a nariadi pojednávanie....dá sa k tomu napísať veľa, neviem, čo ťa konkrétne zaujíma a ako podrobne. je pravda, že ak by ste ich chceli násilne vysťahovať, mohli by ste mať opletačky s políciou (porušenie bytovej slobody). Avšak počula som o prípadoch, kedy vlastníci bytu využili okamih, kedy neoprávnení nájomcovia neboli v byte (napr. boli na dovolenke, odcestovaní..) a zatiaľ im vypratali veci a vymenili zámky na byte....v týchto veciach sa ale veľmi nevyznám, bližšie sú mi praktiky neodporujúce zákonu, hoci sú často v neprospech oprávnených....
Danica2210
04.02.09,13:29
Pekny den prajem...
Robil nam to advokat posielal to on na sud...Človek si rad prečita rady ktore tu pisete...Skusim sa na to spytat na to zaplatenie poplatku co my povie...aj tak dik za radu...