ZUZANAzNR
03.02.09,15:33
Zdravím.
Mám takýto problém...
Napalovala som DVD+R Lightscribe. aj mi ho napálilo, ale ked som si chcela prezrieť napálené súbory, tak mi to ukázalo, že "čo chcem urobiť s týmto prázdnym DVD". Ale ked som si to DVD pozrela v práci na PC, tak tam tie súbory pekne otvorilo..... Predtým som taký problém nemala..... Môže to byť tým, že by nevedel čítať CD a DVD od istých firiem? ale napáliť to vedel... zatial som si to všimla len na DVD s Lightscribe.
Ďakujem.
Chobot
03.02.09,15:07
Zdravím.
Mám takýto problém...
Napalovala som DVD+R Lightscribe. aj mi ho napálilo, ale ked som si chcela prezrieť napálené súbory, tak mi to ukázalo, že "čo chcem urobiť s týmto prázdnym DVD". Ale ked som si to DVD pozrela v práci na PC, tak tam tie súbory pekne otvorilo..... Predtým som taký problém nemala..... Môže to byť tým, že by nevedel čítať CD a DVD od istých firiem? ale napáliť to vedel... zatial som si to všimla len na DVD s Lightscribe.
Ďakujem.

Z jedného nepodareného napáleného média je ťažké povedať, kde je chyba. Treba vyskúšať rôzne typy médií a potom sa uvidí.
ZUZANAzNR
03.02.09,15:36
Mne to urobilo viackrát, ale u tej istej značky... Vyskúšam aj inú značku a uvidím... Díky.
MichalBe
03.02.09,21:55
Hodilo by sa vyčistiť napalovačku.Mávam aj ja taketo problémy.Stalo sa mi že som vyhodil aj 5 dvd po sebe.Netreba kupovať tie najlacnejšie media ale zas ani tie najdrahšie.Každá mechanika je inak citlivá na čítanie cedečiek.
Chobot
04.02.09,08:42
Hodilo by sa vyčistiť napalovačku.Mávam aj ja taketo problémy.Stalo sa mi že som vyhodil aj 5 dvd po sebe.Netreba kupovať tie najlacnejšie media ale zas ani tie najdrahšie.Každá mechanika je inak citlivá na čítanie cedečiek.

Ako čistíš napaľovačku?:eek:
ivoovi
04.02.09,09:12
Ako čistíš napaľovačku?:eek:
To by som robil az ako poslednu moznost pred kupou novej napalovacky.
Mechanika sa da s trochou zrucnosti rozobrat. Je tam par srubikov na krizovy srubovak. Na vatovu tycinku das trochu alkoholu a jemne pretries po cocke. Nie je to vsak vseliek.
MichalBe
07.02.09,19:52
Predávajú aj čistiace CD.Je to cd s nalepenou kefkou a je priložený aj roztok/lieh/.Kvapneš trochu na tu kefku a založíš do mechaniky.Býva k tomu aj niaky software.
ivoovi
08.02.09,19:19
Predávajú aj čistiace CD.Je to cd s nalepenou kefkou a je priložený aj roztok/lieh/.Kvapneš trochu na tu kefku a založíš do mechaniky.Býva k tomu aj niaky software.

Na tom CD je obycajne klasicka hudba. Software tam asi nie je, resp. netusim co by to mohol byt za soft. Inak pomohlo niekomu to cistiace CD? Ja by som sa bal to vlozit do mechaniky, aby nahodou ta kefka nevychylila sosovku.
Chobot
09.02.09,13:56
To by som robil az ako poslednu moznost pred kupou novej napalovacky.
Mechanika sa da s trochou zrucnosti rozobrat. Je tam par srubikov na krizovy srubovak. Na vatovu tycinku das trochu alkoholu a jemne pretries po cocke. Nie je to vsak vseliek.

TO viem, len bežný užívateľ si to asi neurobí. A to je fakt posledná možnosť.;):D
Chobot
09.02.09,14:23
Predávajú aj čistiace CD.Je to cd s nalepenou kefkou a je priložený aj roztok/lieh/.Kvapneš trochu na tu kefku a založíš do mechaniky.Býva k tomu aj niaky software.

Takéto čistiace CD slúžia na dve veci - teda hlavne na jednu - vytiahnuť spotrebiteľovi peniaze z vrecka.

Totižto šošovka sa pri čítaní vôbec nedotýka CD disku, preto nemá čo čistiť (to sú tie, kde pri čistení hraje hudba). TIe s tými štetinkami zase môžu narobiť viac zla ako osohu, pretože pri 500 otáčkach za min. môžu poškriabať povrch šošovky, alebo ju vychýliť. Takže čistiace CD pre mechaniku - radšej nie.

Tu sme o tom diskutovali viac:

http://www.porada.sk/t65223-napalovacka-blbne.html