Black
03.02.09,15:50
Zdravím

Do SVB sa nám nahlásila na kontrolu energetická inšpekcia. Máte niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Ako pristupujú k SVB? Zvyknú dávať aj pokuty pre SVB?

Vďaka za každú odpoveď
Halli
03.02.09,17:04
Zdravím

Do SVB sa nám nahlásila na kontrolu energetická inšpekcia. Máte niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Ako pristupujú k SVB? Zvyknú dávať aj pokuty pre SVB?

Vďaka za každú odpoveď

posúvam...
felix1
03.02.09,21:48
Aku pokutu, za co ??? Dostali ste dotaciu na zateplenie ? Co Vam planuju kontrolovat?
evula0
04.02.09,06:59
Máte vlastnú kotolňu? To môže byť dosť husté.
Okrem toho môžu vyžadovať doklad o obhliadke armatúr od odberného miesta(ventilov,potrubí a radiátorov raz ročne najmenej pred začatím vykurovania).Je to riadna idiotina, ale majú podporu v zák.657/04.Mali by byť záznamy podpísané vlastníkmi bytov a niekým, kto to vykonal. Nie je stanovená žiadna odborná spôsobilosť(aj z toho je vidieť "dôležitosť"). Možnosť pokuty až do 100tis.
Zatiaľ som o kontrole týchto papierov nepočul, ale mám oficiálne vyjadrenie ŠEI k povinnosti.(Dá sa to dorobiť napr. nejakou dobrou vetou o vykonaní kontroly na protokoly odpočtov PRVN a zvláštny na spoločné priestory a pod.)
mta
04.02.09,08:00
Mal som takuto kontrolu pred dvoma rokmi. Chceli vidieť ten záznam o obhliadke armatúr od odberného miesta, potom chceli vidieť papiere kedy sa menili merače na studenu a teplu vodu, či sa dodržiava doba ciachovania. A to je asi všetko. Boli zo Žiliny.
Elena Navrátilová
04.02.09,08:07
Sú k tým obhliadkam armatúr nejaké tlačivá?
jarkak
04.02.09,08:49
mala som TAKU inšpekciu. Poslala ju suseda, lebo bola nespokojná s vyúčtovaním (koeficient na vodu, merače kúrenia proste všetko). Skontrolovali mi komplet všetko- od dokladov o založení spoločenstva po záručné listy od vodomerov. Bola som obvinená zo 17 § ale nič mi nenašli tak prajem velˇa štˇastia
Black
04.02.09,11:40
mala som TAKU inšpekciu. Poslala ju suseda, lebo bola nespokojná s vyúčtovaním (koeficient na vodu, merače kúrenia proste všetko). Skontrolovali mi komplet všetko- od dokladov o založení spoločenstva po záručné listy od vodomerov. Bola som obvinená zo 17 § ale nič mi nenašli tak prajem velˇa štˇastia

Ako to, ze si bola obvinená zo 17 § a nic ti nenasli? :D To ta z tych paragrafov obvinila suseda? Bolo to bez pokuty?
Halli
04.02.09,14:18
mala som TAKU inšpekciu. Poslala ju suseda, lebo bola nespokojná s vyúčtovaním (koeficient na vodu, merače kúrenia proste všetko). Skontrolovali mi komplet všetko- od dokladov o založení spoločenstva po záručné listy od vodomerov. Bola som obvinená zo 17 § ale nič mi nenašli tak prajem velˇa štˇastia

Ďakujeme za príspevok Jarka, vítaj medzi nami ;)


Ako to, ze si bola obvinená zo 17 § a nic ti nenasli? :D To ta z tych paragrafov obvinila suseda? Bolo to bez pokuty?

suseda si asi myslí, že môže obviňovať len tak ...keď si zmyslí a pritom sa nad sebou nezamyslí :D
Petra Nová
04.02.09,14:46
Ďakujeme za príspevok Jarka, vítaj medzi nami ;)



suseda si asi myslí, že môže obviňovať len tak ...keď si zmyslí a pritom sa nad sebou nezamyslí :D
Z toho vyšiel celkom pekný rým.:) Ale aj pravda.
VilmaK
18.02.09,13:38
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Sme regulovaný subjekt - ÚRSO. Dozor nad dodržiavaním zákona o energetike vykonáva práve energetická inšpekcia a dodržiavanie štandardov kvality /vybavovanie sťažností/ v zmysle vyhlášky ÚRSO - ÚRSO. Vznikla nám otázka do akej miery sa vzťahuje na nás zákon na ochranu spotrebiteľa pokiaľ ide o povinnosť vypracovania Reklamačného poriadku. Reklamácie ktoré išli na SOI sa vrátili s tým, že oni nie sú oprávnení vybavovať reklamácie - tomu rozumiem, vyplýva to aj priamo zo zákona o energetike č. 656/2004, že dozor nad dodržiavaním ustanovení tohto zákona vykonáva ŠEI. Keď som sa informovala na SOI či ako podnikatelia máme povinnosť v zmysle § 18 z.č. 250/2007 - zákon na ochranu spotrebiteľa vypracovať a zverejniť takýto reklamačný poriadok tak som dostala odpoveď, že ÁNO. Tak chcem poprosiť ak máte niekto s týmto skúsenosť, poradiť alebo ma odkázať na nejaké dostupné info.

ďakujem
Black
25.02.09,07:18
Takze inspekcia dopadla nasledovne. Kontrolovali či máme v SVB splnené tieto 4 podmienky, ktoré vychádzajú zo zákona o tepelnej energetike.

1. Overovanie určených meradiel TÚV (musia sa overovať min. 1x za 4 r.),
2. Hospodárnosť celej bytovky (to zistovali z údajov o bytovke),
3. Zmluvu o dodávke tepla s našim dodávateľom,
4. Kontrola sústavy 1x rocne vzdy pred zacatim vykurovacej sezony.
Deganova
05.03.09,15:44
Kontrola zo ŠEI Žilina bola aj u nás a udelila nám pokutu 10.000,- Sk za nekotrolovanie výmenníkovej stanice pred vykurovacou sezónou. Túto škodu spôsobil bývylý predseda SVB a nevieme ako to od neho dostať
petmar
14.04.09,08:25
Doporučujem hlavne tým, ktorí rozpočítavajú množstvo tepla konečným spotrebiteľom ale aj ostatným aby si pozreli zákon 476/2008 účinný od 1.1.2009 o energetickej účinnosti. najmä §11, 14, 15 sú povinnosti v tomto roku aj pokuty za ich nesplnenie.
patrixo
14.04.09,08:57
No, mali by kontrolovať asi len také byrokratické srandičky... a netreba sa báť. istý docent, ktorý ma učí energetiku raz vyhlásil: " tí, čo robia energetických inšpektorov, tak vôbec, ale absolútne vôbec tomu nerozumejú" :)