VALIKA60
03.02.09,16:56
Prosím poraďte mi, či je možné, aby som preniesla ovčie kiahne na manžela z vnukov ktorích budem cez víkend opatrovať. Manžel ešte ovčie kiahne nemal, ja som ich už mala. Môže sa táto choroba preniesť aj cez tretiu osobu bez toho, že by bol manžel s nimi v kontakte? Aká ja inkubačná doba? Ďakujem. Valika
tiborpm
03.02.09,17:42
Nemyslím, že by sa dali preniesť cez tretiu osobu. Ja mám 2 synov, oni mali kiahne pred dvomi rokmi a ja som ich vôbec nedostala. Taktiež som ich ešte nemala. Vraj sú na svete aj také vínimky. Inkubačná doba je 2 týždne.
OKAA
04.02.09,07:49
Prosím poraďte mi, či je možné, aby som preniesla ovčie kiahne na manžela z vnukov ktorích budem cez víkend opatrovať. Manžel ešte ovčie kiahne nemal, ja som ich už mala. Môže sa táto choroba preniesť aj cez tretiu osobu bez toho, že by bol manžel s nimi v kontakte? Aká ja inkubačná doba? Ďakujem. Valika


Presne ako píše tiborpm.Ovčie kiahne nemôžeš ty preniest na manžela-kedže ty si ich už mala a manžel s detmi do styku nepríde;)!Nemaj obavy,kludne chod deti varovat:)......