Zuzana B.
03.02.09,20:13
Ahojte všetci,

rada by som sa Vás opýtala, či sa náhodou niekto nestretol s dotazníkom o spokojnosti zamestnancov. Celkom by mi to pomohlo, aspoň pre inšpiráciu. Vopred ďakujem.
Johanka
03.02.09,19:19
Nestretla, ale celkom by ma zaujímalo, čo to je "spokojnosť zamestnanca" :).
Zuzana B.
04.02.09,06:19
Nestretla, ale celkom by ma zaujímalo, čo to je "spokojnosť zamestnanca" :).
No áno, to je vlastne zamysleniahodné :) otázky by sa mali týkať napr. v prvom rade či pracujú na základe dohody al. prac. zmluvy, či ich práca je dobre organizovaná, či nie sú preťažení no a tak podobne :)
Chobot
04.02.09,07:03
Ahojte všetci,

rada by som sa Vás opýtala, či sa náhodou niekto nestretol s dotazníkom o spokojnosti zamestnancov. Celkom by mi to pomohlo, aspoň pre inšpiráciu. Vopred ďakujem.

Áno, u nás sa to bežne robí každý rok. Je to iniciatíva vedenia, aby vedeli, ako sú zamestnanci spokojní s prácou, prostredím, aké sú hlavné dôvody ukončenia PP, či zamestnanci uvažujú o zmene zamestnania, o benefitoch, či ich zamestnanci využívajú, či sú s nimi spokojní, či navrhujú nejaké iné benefity a pod.

Chceš s tým nejako pomôcť?
Zuzana B.
04.02.09,13:29
Áno, u nás sa to bežne robí každý rok. Je to iniciatíva vedenia, aby vedeli, ako sú zamestnanci spokojní s prácou, prostredím, aké sú hlavné dôvody ukončenia PP, či zamestnanci uvažujú o zmene zamestnania, o benefitoch, či ich zamestnanci využívajú, či sú s nimi spokojní, či navrhujú nejaké iné benefity a pod.

Chceš s tým nejako pomôcť?
Presne v takom duchu vedený dotazník by som mala vypracovať, len neviem kde mi hlava stojí a nejak si na to neviem nájsť čas a ešte som nič také nerobila. Ak by si mi mohol dotazník zaslať, dosť času by mi to ušetrilo a mala by som o starosť menej.
kero64
04.02.09,14:49
S takým niečim som sa ešte nestretol, ale bolo by zaujímavé prečítať si odpovede niektorého môjho kolegu. Sme malá firma a než by si niekto robil ťažkú hlavu s dotazníkom, to nás radšej riaditeľ pozve na pivo, tam to všetko preberieme a je po problémoch. Hlavné vedenie aj tak sedí v Nemecku a tí sa veru málo zaujímajú o to, aké podmienky na prácu máme. Jediné, čo stále počuť je, že robíme málo a pomaly. To je asi problém väčšiny podnikov založených zahraničnými investormi. Oni vedia, čo by sme do dotazníkov napísali a preto nám ich ani nedávajú. Radšej.:)
Zuzana B.
05.02.09,20:45
Čiže nikto nemá k dispozícií dotazník, ktorý by mohol posunúť ďalej?
jales
06.02.09,07:43
Aj u nás sa to robí, vyplýva to z požiadaviek noriem ISO, TS. Je to približne v tom zmysle ako to hore uvádza Chobot. Trochu ma hnevá, že sa to často zvráti len na kritiku odmeňovania. Ale to je už asi naša slovenská mentalita.
Chobot
06.02.09,08:17
Presne v takom duchu vedený dotazník by som mala vypracovať, len neviem kde mi hlava stojí a nejak si na to neviem nájsť čas a ešte som nič také nerobila. Ak by si mi mohol dotazník zaslať, dosť času by mi to ušetrilo a mala by som o starosť menej.

Sorry, že mi to trvalo trochu dlhšie, trochu som ti ho upravil, podopĺňal, aby to bolo univerzálnejšie. Aj tak tam máš priestor, aby si si ho upravila na potreby vašej firmy.
nellitas
12.02.09,13:40
Zdravíím ťa pán CHOBOT, ak mi vieš nejako priblížiť dotaznik spokojnosti zamestnancov, resp. mi vieš konkretizovať otázky.. privítam tvoju pomoc ;-) niečim podobným sa zaoberám a pri tvorení dotazníka mi zamrzol softver, nič mi nenapadá a moja kreativita sa nadobro vytratila...
Chobot
14.02.09,20:20
Zdravíím ťa pán CHOBOT, ak mi vieš nejako priblížiť dotaznik spokojnosti zamestnancov, resp. mi vieš konkretizovať otázky.. privítam tvoju pomoc ;-) niečim podobným sa zaoberám a pri tvorení dotazníka mi zamrzol softver, nič mi nenapadá a moja kreativita sa nadobro vytratila...

Nie je mi jasné, čo odo mňa žiadaš, veď vzor dotazníka máš o dva príspevky vyššie v mojom príspevku. Či chceš niečo iné? Tak to upresni.
mirrka11
10.03.09,13:18
prosim ta, ten dotaznik vyzera velmi dobre, nemohol by si prosim ta tu dat aj vysledky tohto dotaznika? ako vyzeraju tie grafy a podobne, nejde mi o cisla, len ako vyzera zhodnotenie toho dotaznika. dakujem
Chobot
10.03.09,14:16
prosim ta, ten dotaznik vyzera velmi dobre, nemohol by si prosim ta tu dat aj vysledky tohto dotaznika? ako vyzeraju tie grafy a podobne, nejde mi o cisla, len ako vyzera zhodnotenie toho dotaznika. dakujem

Už ten samotný dotazník som trochu upravil, aby nebol presne taký, aký máme vo firme (ale na kvalite sa nič nezmenilo - možno je len viac univerzálnejší). Výsledky sa dajú interpretovať tak, aby to vyhovovalo zadávateľovi. výsledky z nášho výskumu sú príliš konkrétne a preto nie je vhodné ich takto zverejňovať. Vrátené dotazníky si aj tak musí každý spracovať sám, takže treba zapojiť fantáziu a vhodne graficky ich prezentovať.
melbak
10.03.09,20:20
Aj u nás sa to robí, vyplýva to z požiadaviek noriem ISO, TS. Je to približne v tom zmysle ako to hore uvádza Chobot. Trochu ma hnevá, že sa to často zvráti len na kritiku odmeňovania. Ale to je už asi naša slovenská mentalita.


u nas sa to nerobi, prezrela som si ten dotaznik z prilohy, ale ak by to prislo k nam, tak by ani jedna kolegyna (spolu sme to preberali) nemohla odpovedat pravdivo, lebo by nas hned a zaraz prepustili, takze u nas je to asi takto s tou spokojnostou
smazkakillah
05.06.09,13:11
u nas sa to nerobi, prezrela som si ten dotaznik z prilohy, ale ak by to prislo k nam, tak by ani jedna kolegyna (spolu sme to preberali) nemohla odpovedat pravdivo, lebo by nas hned a zaraz prepustili, takze u nas je to asi takto s tou spokojnostou


Pave preto su tieto dotazniky anonymne.

K vzorovemu dotazniku od chobota. Len pre zaujimavost, este existuju firmy, ktore povazuju stravne listky a pitny rezim (vodne pumpy) za benefit?
Chobot
05.06.09,13:57
Pave preto su tieto dotazniky anonymne.

K vzorovemu dotazniku od chobota. Len pre zaujimavost, este existuju firmy, ktore povazuju stravne listky a pitny rezim (vodne pumpy) za benefit?

Ide o stravné lístky za dni dovolenky. A pitný režim je benefit, nie každá firma to poskytuje. Nie je to povinné.
zenith2
07.10.09,06:27
Ahojte všetci,

rada by som sa Vás opýtala, či sa náhodou niekto nestretol s dotazníkom o spokojnosti zamestnancov. Celkom by mi to pomohlo, aspoň pre inšpiráciu. Vopred ďakujem.
Ahoj!
Mohla by som niekoho poprosit o spominany dotaznik spokojnosti zamestnancov??? Surne by som nieco take potrebovala. Vopred dakujem
bv_alexandra
07.10.09,06:28
Ahoj!
Mohla by som niekoho poprosit o spominany dotaznik spokojnosti zamestnancov??? Surne by som nieco take potrebovala. Vopred dakujem
Máš ho vyššie v príspevkoch;):)
janoskarvay
07.10.09,06:44
Ahojte všetci,

rada by som sa Vás opýtala, či sa náhodou niekto nestretol s dotazníkom o spokojnosti zamestnancov. Celkom by mi to pomohlo, aspoň pre inšpiráciu. Vopred ďakujem.

Asi pred 9 rokmi som stretol.Ale otázky si nepamatám.
Vo firme sa hovorilo slovensko/madarsko/nemecky / a pri kontakte so sesterskou firmou na Ukajine - máličko rusky. A potom nám východonemecký kapitalista na jeden deň pozval švajčiarskeho psychológa.
bajo75
11.03.11,22:55
Stretol sa už niekto s dotazníkom spokojnosti zamestnancov so smenovym majstrom?
Zoltan Miklos
11.03.11,23:23