M-Tinka
03.02.09,20:14
Ahojte poraďáci. V roku 2008 som bola zamestnaná na dohodu a dokopy som zarobila cca 60 000. Ak mám dobré info tak zamestnávateľ by mal podať daňové priznanie a žiadať späť odvedené dane. Mimo toho som ešte absolvovala absolvenskú prax kde zom zarobila cca 30000. Mám povinnosť podávať daňové priznanie z tejto zárobkovej činnosti?
Poraďte prosím, mám v tom chaoz
Ďakujem
Johanka
03.02.09,19:16
Pozri http://www.porada.sk/t97920-p3-suhrn-2008-a.html#post938498.
Na Porade treba využívať vyhľadávanie, podobných otázok je tu denne veľmi veľa. Nie je účelné odpovedať stále na to isté ;).
Johanka
03.02.09,19:18
Ahojte poraďáci. V roku 2008 som bola zamestnaná na dohodu a dokopy som zarobila cca 60 000. Ak mám dobré info tak zamestnávateľ by mal podať daňové priznanie a žiadať späť odvedené dane. Mimo toho som ešte absolvovala absolvenskú prax kde zom zarobila cca 30000. Mám povinnosť podávať daňové priznanie z tejto zárobkovej činnosti?
Poraďte prosím, mám v tom chaoz
Ďakujem
Nemáš dobré info, zamestnávateľ nie je povinný za Teba robiť nič. V doporučenom linku sa dočítaš ostatné.
M-Tinka
03.02.09,19:26
no veľa som sa toho nedozvedela...súbory sa mi nedali otvoriť...je tu niekto kto mi vie konkrétne poradiť a má 10 sekúnd na napísanie odpovede
Please
Johanka
03.02.09,19:38
mimotemy Etiketa Porady
4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."


6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.


... problém je vyriešený niekoľkokrát, my sme venovali časť odpovedaniu, štúdiu zákonov a usmernení, ty venuj čas čítaniu ;).
M-Tinka
03.02.09,20:11
Tak dík, už som napísala že sa mi nedajú otvoriť tie súbory
u.erika
03.02.09,20:23
DP by si mala podať Ty. Musíš dokladovať celý rok. Keď si bola vedená na ÚP, tak od nich potvrdenie. Ten kurz, keď si spravila z ÚP, tak potvrdenie od ÚP /opýtaj sa, či to bolo zdaniteľný príjem, alebo nie/ . Keď to bude nezdaniteľný príjem, a z dohody Ti odviedli daň, tak tam budeš mať preplatok.
M-Tinka
03.02.09,20:31
Ďakujem veľmi pekne za pomoc