bolacka
03.02.09,21:28
Ahojte,

moj kamarat ma tento problem tak mi prosim skuste poradit ak viete:)

Momentalne som zivnostnik a mam zmluvu s firmou, pre ktoru pracujem a ktorej kazdy mesiac fakturujem sluzby.
Planujem zivnost zrusit a zalozit si sro-cku.
Je rozdiel pre firmu pre ktoru pracujem, ak budem fakturovat moje sluzby ako sro-cka, kde som kontalel a spolocnik ktory nepobera ziadnu mzdu ani odmenu z konatelstva?
Neposkodim tym nejako tu firmu, alebo nebude mat ta firma stym problem ked budem pre nich fakturovat nie uz ako zivnostnik, cize prakticky je to ako zamestnanie, ale ako konatel ktory je prakticky nezamestnany pretoze sa vzdal mzdy aj odmeny a len po danovom priznani si rozdeli zisk sro-cky so spolocnocikom?
Dakujem za pomoc
Lianka
03.02.09,21:29
Dohodni sa s odberatelom na ukonceni zmluvneho vztahu so SZCO a uzavrite novu zmluvu s s. r. o. Nevidim v tom ziadny problem. Statutarnom s. r. o. je konatel, ak nim budes ty, si opravneny zmluvu podpisat.
tuta
03.02.09,21:44
Firmu, ktorej fakturuješ určite nepoškodíš. Ide o odberateľsko-dodávateľský vzťah a je jedno či to fakturuje SZČO, alebo s.r.o.
Súhlasím s Liankou na ukončení zmluvného vzťahu ako SZČO a uzavretí novej zmluvy so s.r.o.