niemand156
03.02.09,20:34
Dobrý večer, dnes nam bolo navrhnute - kedze je ta kriza - znizenie hrubej mzdy. O znizenie by sa malo jednat len na papieri - v skutocnosti by sme mali dostavat este trochu viac, kedze bude usetrena dan. Velmi sa mi to nepaci a este pred tym, ako sa rozhodnem Vas chcem poprosit o radu.Na co vsetko to bude mat vplyv - samozrejme okrem momentalneho prijemnejsieho efektu?
Monika Kováčová
03.02.09,19:41
Na odstupné... na PN... na príspevok v nezamestnanosti... na materské... na dôchodok... atď.
Johanka
03.02.09,19:45
Dobrý večer, dnes nam bolo navrhnute - kedze je ta kriza - znizenie hrubej mzdy. O znizenie by sa malo jednat len na papieri - v skutocnosti by sme mali dostavat este trochu viac, kedze bude usetrena dan. Velmi sa mi to nepaci a este pred tym, ako sa rozhodnem Vas chcem poprosit o radu.Na co vsetko to bude mat vplyv - samozrejme okrem momentalneho prijemnejsieho efektu?
TO je nejaká čudná kríza, keď má zamestnávateľ aj čierne fondy :rolleyes:.
Chobot
04.02.09,11:09
Dobrý večer, dnes nam bolo navrhnute - kedze je ta kriza - znizenie hrubej mzdy. O znizenie by sa malo jednat len na papieri - v skutocnosti by sme mali dostavat este trochu viac, kedze bude usetrena dan. Velmi sa mi to nepaci a este pred tym, ako sa rozhodnem Vas chcem poprosit o radu.Na co vsetko to bude mat vplyv - samozrejme okrem momentalneho prijemnejsieho efektu?

Pozri si tento príspevok:

http://www.porada.sk/278495-post50.html
misolga
03.03.09,18:30
Takisto kôli kríze sa majiteľ sro-čky a zároveň jej jediný zamestnanec rozhodol znížiť si hrubý príjem, kôli tomu že platí vysoké odvody zo mzdy do poisťovní.Ako mám postupovať - podľa § 55 preradenie na inú prácu ako dôvod pre zníženie mzdy?
mzdarka renca
03.03.09,18:42
Takisto kôli kríze sa majiteľ sro-čky a zároveň jej jediný zamestnanec rozhodol znížiť si hrubý príjem, kôli tomu že platí vysoké odvody zo mzdy do poisťovní.Ako mám postupovať - podľa § 55 preradenie na inú prácu ako dôvod pre zníženie mzdy?

pokiaľ sa nejedná o minimálnu mzdu podľa výkonu práce, tak dôvod nemusí uviesť, iba treba spraviť dohodu o zmene k PZ.

napr. má príjem 1500€, tak bez problémov si ho môže znížiť na 500€. v tomto prípade si nemusí meniť pracovné zaradenie.