comodo
03.02.09,20:38
Vsak sa mi zda ze som podobnu temu na Porade videl ale nemozem to najst.
Spolocnik s.r.o. ( 25% ), ktory nie je konatelom a vidi ,ze konatel vedie s.r.o. do zahuby chce s.r.o. opustit s tym , ze nechce ziadne odstupne , hlavne je vypadnut a vyhnut sa problemom s moznymi veritelmi a pod. Da sa to ?
Tweety
03.02.09,19:52
Vsak sa mi zda ze som podobnu temu na Porade videl ale nemozem to najst.
Spolocnik s.r.o. ( 25% ), ktory nie je konatelom a vidi ,ze konatel vedie s.r.o. do zahuby chce s.r.o. opustit s tym , ze nechce ziadne odstupne , hlavne je vypadnut a vyhnut sa problemom s moznymi veritelmi a pod. Da sa to ?
Dá.
comodo
03.02.09,20:09
Dá.

tak predsa. Má si na to zhánať právnika, alebo kde hladať zákony tejto problematiky ?
Tweety
03.02.09,20:11
tak predsa. Má si na to zhánať právnika, alebo kde hladať zákony tejto problematiky ? Nájdeš to v obchodnom zákonníku.
comodo
03.02.09,20:21
Nájdeš to v obchodnom zákonníku.

tož dik.
mi_ke
04.02.09,11:59
Neda sa to tak, ze ty jednostrannym ukonom sa rozhodnes, ze pojdes prec z s.r.o. Ucast v sro ti moze zrusit len sud, a aj to len v urcitych pripadoch. Je to na rozhodnuti sudu, cize na to nie je ani pravny narok. Pozor, ziadne zle hospodarenie firmy alebo tvoje nezhody so spolocnikmi nie su na to padnym dovodom. V tvojom pripade by sa to dalo uhrat.
Zoltán Kovács
04.02.09,12:04
A ten konateľ je tiež spoločníkom? (základná otázka) Ak nie, tak stačí ho odvolať. ;)
Ak áno potom postupovať ako bolo vyššie radené.