zsuctaren
04.02.09,07:51
Dobrý deň. prosím o radu....Som uplne nová a je to moje prvé zamestnanie a neviem čo mám robiť s potvrdeniami na uplatnenie nezdaniteľnej čati základu dane fyz. osoby. Zamestnanci mi nosia tie potvrdenia, lenže ja neviem čo s nimi dalej.Su na nich sumy,ale neviem kde ich mam nazať. dakujem velmi pekne
Tweety
04.02.09,06:53
Dobrý deň. prosím o radu....Som uplne nová a je to moje prvé zamestnanie a neviem čo mám robiť s potvrdeniami na uplatnenie nezdaniteľnej čati základu dane fyz. osoby. Zamestnanci mi nosia tie potvrdenia, lenže ja neviem čo s nimi dalej.Su na nich sumy,ale neviem kde ich mam nazať. dakujem velmi pekne
A prinášajú ich spolu so žiadosťou o RZD? , ak je to tak, zamestnáv. je povinný urobiť RZD zamestnancov.
zsuctaren
04.02.09,07:01
nenosia ich zo žiadosťou........odkial vezmu tu žiadosť?????A ako sa spravi RZD????
Tweety
04.02.09,07:05
nenosia ich zo žiadosťou........odkial vezmu tu žiadosť?????A ako sa spravi RZD????
Žiadosť im dáš Ty, ak si mzdová účtovníčka. A to, ako spravíš RZD, sa nedá povedať len tak, jednou dvoma vetami. To patrí medzi základné vedomostí mzdárky. Skús si preštudovať nejakú odbornú literatúru.
zsuctaren
04.02.09,07:28
dakujem pekne,už viem ako sa robí RZD a čo s ním dalej????? ostáva u mna,alebo ho posielam niekde????
Johanka
04.02.09,07:34
Hľadaj v § 38 a 39 Zákona o dani z príjmov (toto je jeden zo základov , ktorý musí mzdárka ovládať) :).