Denda
14.06.05,13:00
Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
veronica
14.06.05,11:03
Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Ahoj ak by si potrebovala naozaj super web stránku môj priateľ je v tom naozaj macher :). Ak by si chcela vedieť viac :) pošlem ti link na stránky ktoré robil :).
Denda
14.06.05,11:23
Ahoj ak by si potrebovala naozaj super web stránku môj priateľ je v tom naozaj macher :). Ak by si chcela vedieť viac :) pošlem ti link na stránky ktoré robil :).Ďakujem krááááááásne.
veronica
14.06.05,11:52
Ďakujem krááááááásne.
no nemáš za čo :)...ak by si chcela viac informácií stačí dať vedieť :)
Denda
14.06.05,12:38
A čo tie skúsenosti poraďáci. Má ich niekto?
Richard
14.06.05,13:02
Hmmm tuším marketingová téma :-) ...to tu nie je v trende (zatiaľ ihj)

Denda napíš aké sú tvoje predstavy:
- čo očakávaš od stránky z hľadiska A. dizajnu B. funkčnosti C. Prínosu ....
- koľko chceš do toho investovať

Hovoriť o webke bez týchto údajov nemá zmysel. Pre porovnanie ... bolo by to to isté ako vyberať účtovný softvér bez akýchkoľvek informácií o užívatľskej firme....
adam
14.06.05,13:12
Plánujem www stránku pre videopožičovňu. Na nete je dosť požičovní s webom a páči sa mi to. Len mám obavy z toho, ako aktualizovať stránku, ako sa tam budú pridávať nové tituly, niekedy ich je v mesiaci aj do 100ks....Chcem objednávanie DVD online....avšak neviem sa k tomu odhodlať pre moje "technické znalosti" v tejto oblasti......:o
adam
14.06.05,13:18
A koľko investovať? Ak bude podľa mojich predstáv, jednoduchá obsluha, niekto ma zaučí ako s ňou ďalej pracovať, ako aktualizovať, pridávať nové tituly,na cene, zle by som to povedala, že nezáleží, to nie je obchodnícke, ale myslím si, že takáto investícia sa mi vráti.:D
Denda
14.06.05,13:20
Túto tému som načrtla preto, lebo sme si zadali zákazku a nejako sa to vlečie. Dohodli sme sa aj na cene s tým, že sme dodali kompletný textový materiál aj návrh na vzhľad stránky.
Oni to celé zmenili a zavesili svoju "príšeru" na svoju stránku bez centrovaných, zvýraznených textov, veľkosti a pod. a vyzerá to hrozne. Keď sme žiadali niečo opraviť tak týždeň s tým nepohli.
Preto ma zaujímajú skúsenosti iných, či prípadné riziká, alebo tak ...
Richard
14.06.05,14:18
Plánujem www stránku pre videopožičovňu. Na nete je dosť požičovní s webom a páči sa mi to. Len mám obavy z toho, ako aktualizovať stránku, ako sa tam budú pridávať nové tituly, niekedy ich je v mesiaci aj do 100ks....Chcem objednávanie DVD online....avšak neviem sa k tomu odhodlať pre moje "technické znalosti" v tejto oblasti......:oChceš ich posielať poštou? Objednávka alebo rezervácia online? ... to ma len tak zaujalo...
Richard
14.06.05,14:25
Túto tému som načrtla preto, lebo sme si zadali zákazku a nejako sa to vlečie. Dohodli sme sa aj na cene s tým, že sme dodali kompletný textový materiál aj návrh na vzhľad stránky.
Oni to celé zmenili a zavesili svoju "príšeru" na svoju stránku bez centrovaných, zvýraznených textov, veľkosti a pod. a vyzerá to hrozne. Keď sme žiadali niečo opraviť tak týždeň s tým nepohli.
Preto ma zaujímajú skúsenosti iných, či prípadné riziká, alebo tak ...Pošli mi SS pozriem sa na to...

Pri zadávaní takejto práci treba byť veľmi opatrný. Ide o množstvo detailov a treba si niekedy aj nechať poradiť, nielen presadzovať to svoje. Dobrá firma by mala vedieť navrhnúť relevantné riešenia...
Čo by som ja zdôraznil: orientujte sa viac na pohodlnosť ovládania, prehľadnosť a rýchlosť "získania" údajov zo stránky ako na dizajn. Niektoré stránky sú prehnane domaľované a kým sa dostanete k informácii tak to pekne trvá...
Riziká sú veľké, ak nie je dopredu dohodnutý rozsah. Niekedy si dohodnete cenu, ale nie detailný rozsah... a je oheň na streche.
adam
14.06.05,14:32
Chceš ich posielať poštou? Objednávka alebo rezervácia online? ... to ma len tak zaujalo...
Rezervácie online...Myslíš, že o donášku do domu by bol záujem? Aj nad tým som uvažovala...
Richard
14.06.05,15:02
Ak rezervácia online musíš to mať prepojené buď zo skladom kaziet, alebo si to vždy aspoň preveriť.
O zaslanie do domu by akisto bol zaujem, ale ak by si to robila lokalne tak by si sa asi neuživila. Navyše už to nejaká požičovňa robí.
Tak mi napadá, že by som na tvojom mieste urobil na stránke zoznam potenciálnych adeptov... DVD, ktoré máš nakúpiť... nech ľudia rozhodnú čo chcú... ale zasa je otázka, že keď si iba malá lokálna požička, tak tam budeš mať malú odozvu... a možno nie...
adam
14.06.05,18:13
Ak rezervácia online musíš to mať prepojené buď zo skladom kaziet, alebo si to vždy aspoň preveriť.
O zaslanie do domu by akisto bol zaujem, ale ak by si to robila lokalne tak by si sa asi neuživila. Navyše už to nejaká požičovňa robí.
Tak mi napadá, že by som na tvojom mieste urobil na stránke zoznam potenciálnych adeptov... DVD, ktoré máš nakúpiť... nech ľudia rozhodnú čo chcú... ale zasa je otázka, že keď si iba malá lokálna požička, tak tam budeš mať malú odozvu... a možno nie...
Až taká malá požičovňa nie som. Mám okolo 4000 VHS a cca 1600 DVD filmov. Samozrejme, že rezervácie by sa museli nejakým technickým spôsobom automaticky prenášať do zoznamu filmov. Mám kontakt na firmu, čo robí stránky pre požičovne, len potrebujem "kopanec", aby som to uskutočnila:D.A donášku do domu by som riešila nejakým brigádnikom, napr. o 19.00 hod. by zobral všetky rezervácie určené na donášku do domu a podľa adries roznosil. Možno na bicykli. Je to zlý nápad? Nie sme veľké mesto, myslím, že by sa to dalo zvládnuť. Vyjadríte svoj názor aj ostatní....? Vám by sa ako zákazníkom takáto služba páčila...?
Pekný večer.......:)
Richard
14.06.05,18:37
Tak to toho máš teda dosť...
Sám asi musíš odhadnúť koľko denne požičiaš a koľko z toho by sa roznosilo, alebo to jednoducho skúsiť.
Stránka sa určite hodí pre určitú skupinu ľudí (ktorá bude čím ďalej tým väčia), ktorá si najprv pozrie čo je k dispozícii cez intrenet. Ja čo môžem, vybavím cez net.... ale zatiaľ sme v tomto pozadu... nie je veľa možností.... takže pridaj jednu .-)
adam
14.06.05,18:57
Dosť ľudí sa pýta na takúto možnoť, takže asi pôjdem do toho....:-)
cyberich
30.06.05,10:54
Dosť ľudí sa pýta na takúto možnoť, takže asi pôjdem do toho....:-)
Zaoberam sa tvorbou webovych systemov, mam nahlad aj na marketing. Myslim da sa to pozerat ztoho hladiska, ak vo vasom meste funguje online objednavanie jedla (pizza), tak je nato sanca ze budu online objednavat aj movie. V Budapesti napr. zviknu robit spolocny marketing pizzerie a pozicovne, opacne reklamuju druheho...
adam
30.06.05,11:05
Zaoberam sa tvorbou webovych systemov, mam nahlad aj na marketing. Myslim da sa to pozerat ztoho hladiska, ak vo vasom meste funguje online objednavanie jedla (pizza), tak je nato sanca ze budu online objednavat aj movie. V Budapesti napr. zviknu robit spolocny marketing pizzerie a pozicovne, opacne reklamuju druheho...
Tento spôsob je veľmi zaujímavý.......
fortunka
13.07.05,11:52
Je to fajn napad.
Ani registracia on-line by nebola zla, pretoze ludia si radi pridu po kazetu, DVD, ale ked je stale vypozicana,to ich hned odradi. Takto napriklad dostanu e-mail, ze si mozu prist po kazetu, alebo doplatit napriklad 5-10Sk za donesenie do domu. (mna islo porazit ked som 2 mesiace nahanala v jednej pozicovni Pana Prstenov) ;)
Rupert
22.07.05,18:09
Ad 1)
Čo sa týka www stránok. Tak ako Richard písal ze hlavne pozadovat skor pristupnost, prehladnost, dobra navigacia, a hlavne aj velkost kodu celej stranky. lebo pri velkych weboch, sa moze viac informacii prejavit aj v cene hostingu.

A co by som podotkol hlavne pristupnost. Lebo aj napriklad stranky Porady boli scasti pre mna nepristupne. (pozivam FF). A adminstrator upravil kod a som tu zasa a zatial bez problemov.

Ad 2)
Co pises o tej videopozicovni, tak to mi pripomenulo, napad ako to realizovali v USA a o ktorom som zacal aj ja rozmyslat, ale nakoniec som to nechal tak lebo do tohto biznisu nevidim.

Napad a uspesnost toho sa opiera o to, ze za urcity poplatok si vypozicias trebars niekolko VHS alebo DVD (tusim 4 ks). Bolo to na neobmedzeny cas. A kazety sa posielali zakaznikovi postou alebo nejakym kurierom. Ak chcel dalsie kazety, tak musel poslat tie pozicane naspat. a novo objednane mu boli opatovne poslane a tak dalej. Vlastne take namotavanie zakaznika.
Takze uspech podla mna tkvie vtom ze si pekne z domu rano pred odchodom do prace objednas DVD tituly, a vecer v schranke najdes DVD a kukas.
Rupert
22.07.05,18:27
a tu je ten napad okopirovany na slovensky sposob www.dvdrent.sk

A presne na tejto stanke ide tiez o pristupnost, resp. nepristupnost.
Hlavna stranka je vo Flashi, ktory mam vypnuty. takze nic neuvidim, nikam sa nedostanem. A oni nemaju zakaznika.
Dizajn v poslednom rade, na prvom mieste obsah, pristupnost, prehladnost.
jimni
29.08.05,10:48
Máš veľa peňazi a voľného času? Neblazni, v SW Pohoda /ale verim že aj v iných/ je internetový obchod zadarmo, vrátane objednavok ... celé to beží "ako sklady" ale pre zákazníkov to je klasický /a veľmi pekný/ i-net obchod. Prístupové práva sú tiež dobrá vec - obsluha utrie labu! A už vôbec nehovorím o čiarových kódoch ... Posledná vec: funguje to, načo vymyšlať vymyslené ...
KOME
21.09.05,08:18
zaoberam sa tvorbou www stranok a treba si davat pozor hlavne na to aby ste si v pripade nutnosti mohli aktualizovat vasu www sami, nie jej tvorca. Ide o rychlost sluzby, nedavat na stranku vela obrazkov alebo grafiky, je dolezite aby je na inetrente aj ludia nasli, o to by sa vam tiez mali postarat, ak by ste mali zaujem mozem poslat nejaku cenovu ponku s detailnym popisom, staci ma kontaktovat na kome@kome.sk
KOME
21.09.05,08:22
cena sa odvija hlavne od toho v akom jazyku PHP, HTML...je stranka pisana, ako je grafickz narocna, ci je tam nejaka databaza a podobne,napis mi svoju predstavu a ja poslem komplet cennik a postup a moznosti

kome@kome.sk
valcs
21.09.05,09:44
ak chcete web stranku s minimalnymi investiciami, odporucujem pouzit zazrak OPEN Source. Open source su programy a skripty, za pomoci ktorych mozete mat profesionalnu web stranku, ktoru si obnovujete sami za pomoci podobneho prostredia aku pisete tu na fore. Potrebujete vediet ako nainstalovat Php a my sql a to je cele. ak neviete tak zaplatte niekomu aby vam to urobil napr. mne :))). Po tomto ukone si viete stranku sam updatovat a s nou manipulovat. Ako webhosting odporucujem super faganov z www.freeserver.sk . za 700 sk/ aj s dph rok obdrzite domenu (sk,alebo com, org atd) a velmi vela web priestoru, nekonecne mnozstvo databaz, emailov atd. je tu nejlacnejsie co existuje. ak si nainstalujete open source sam, tak v podstate za 700sk/rok mate webovy portal, alebo online obchod ci oboje. ak neviete instalovat podobne skripty a nechcete sa to naucit tak zaplatte niekomu 5-10tis (podla zlozitosti instalacie) aby vam to urobil. najlepsie je na priklade. nas informacny server o kave bezi na http://www.coffeenation.sk, nas obchod na http://shop.coffeenation.sk obe su na jednom servery (teda platim iba 700sk/rok za obe a dalsie co su len experimenty napr. http://espresso.coffeenation.sk) system ma tzv fron end, teda to co vidite vy a backend kde mam pristup iba ja a kde pridavam/odoberam produkty, ceny, pridavam a kategorizujem clanky, pozeram statistiky atd. Informacny server bezi pod systemom ktory sa vola Mambo a obchod mi bezi pod Oscommerce. ak mate viac otazok pytajte sa.
webguru
22.09.05,01:48
Uplna pravda, systemy zadarmo existuju a su dobre. Problem je ze vyzaduju niekoho kto vie ako na to - vybrat a otestovat vhodny system, zlokalizovat (aj DVDRent maju stale datumy a mena dni v anglictine!), prepracovat dizajn prednej stranky pripadne sablonu (skin) pre cely portal... JE toho asi privela. Z vlastnej skusenosti - su dva stabilne a dobre vyvinute systemy, jeden je Mambo (uz aj s integrovanym e-commerce modulom), a druhy je DotNetNuke na www.dotnetnuke.com
Oplati sa vybrat si ktory sa paci, objednat si niekoho kto s tym robi aby vam to nainstaloval mate to pod kontrolou!
Par rad som ochotny dat zadarmo cez SS ak ma niekto naozaj zaujem.
STRELEC
22.09.05,04:37
Uplna pravda, systemy zadarmo existuju a su dobre....., objednat si niekoho kto s tym robi aby vam to nainstaloval mate to pod kontrolou!
Par rad som ochotny dat zadarmo cez SS ak ma niekto naozaj zaujem.Tá posledná veta ma nadvihla. Si na stránke, kde ľudia si poskytujú bezplatne informácie, ktoré sú niekedy ťažko ohodnotiteľné. Keď niekomu neusporia niekedy aj tisíce, aspoň mu pomôžu. Informácie "sa tvária", že sú adresované konkrétnej osobe, ale využije ich ktoviekoľko ľudí a trebárs neskôr. Takýto Tvoj prístup podľa mňa nie je v súlade s etikou stránky. Mne osobne sa nepáči. Ak si ochotný brať, prečo nie si ochotný aj dávať?
ALDA
22.09.05,09:26
Tá posledná veta ma nadvihla. Si na stránke, kde ľudia si poskytujú bezplatne informácie, ktoré sú niekedy ťažko ohodnotiteľné. Keď niekomu neusporia niekedy aj tisíce, aspoň mu pomôžu. Informácie "sa tvária", že sú adresované konkrétnej osobe, ale využije ich ktoviekoľko ľudí a trebárs neskôr. Takýto Tvoj prístup podľa mňa nie je v súlade s etikou stránky. Mne osobne sa nepáči. Ak si ochotný brať, prečo nie si ochotný aj dávať?
Plne s Tebou STRELEC súhlasím. Niekedy mám pocit, ako keby tí čo na tejto stránke radia..boli výsmechom pre podobných poraďákov ako je ten v predchádzajúcom príspevku č.26. Fakt je neetické niekomu ochotne ponúknuť cez SS niekoľko rád zadarmo, keď na tejto stránke všetky rady zhltne ako hladný vlk bez poplatku!!:D Fakt PORADA je výnimočná a ako vidieť nepochopiteľná stránka ..bez poplatku v dobe trhovej ekonomiky pre podobných podnikateľov. Je mi z toho smutno!:D Ale na druhej strane som rada, že je tu prevaha tých ostatných, čo radi pomôžu bez nároku na honorár a ešte som radšej, že ich aj veľa osobne poznám, takže takéto čierne vrany v Porade nenájdu svoje miesto.

Hela
webguru
22.09.05,10:54
Tá posledná veta ma nadvihla. Si na stránke, kde ľudia si poskytujú bezplatne informácie, ktoré sú niekedy ťažko ohodnotiteľné. Keď niekomu neusporia niekedy aj tisíce, aspoň mu pomôžu. Informácie "sa tvária", že sú adresované konkrétnej osobe, ale využije ich ktoviekoľko ľudí a trebárs neskôr. Takýto Tvoj prístup podľa mňa nie je v súlade s etikou stránky. Mne osobne sa nepáči. Ak si ochotný brať, prečo nie si ochotný aj dávať?Neviem preco ten zvyseny ton - asi ste si nevsimol ze tam bolo napisane "zadarmo". Neponukol som ziadne platene sluzby, a kedze posobim v zahranici spravidla akekolvek rady ci sluzby mensieho rozsahu poskytujem pre slovenskych zaujemcov zadarmo. Nemienim tu inzerovat, takze sa nebudem rozpisovat. Nie je ale vhodne davat nejake rady zosiroka kedze kazdy je v inej situacii a nieco take ako web so specifickym obsahom a formatom je dost unikatne a dobre mienena rada by nemusela osozit kazdemu. Okrem toho je tu problem s lokalizaciou ako som uz spomenul predtym, a tiez opacnym smerom s internacionalizaciou (t.j. prekladom zo slovenciny do anglictiny ak je web urceny pre medzinarodne pouzitie).
Akokolvek, sa Vam zdalo ze len berime a nedavam tak sa ospravedlnujem :-)
valcs
25.09.05,13:36
webguru ma pravdu.. zadarmo ste dostali tip co malo ludi vie, ze portalovy system a stranku mozete mat aj zadarmo. toto je velka vec, nakolko ked pojdete k nejakemu profesionalovy, tak ten vam da ten isty system, ale za peniaze zo svojim logom. smutne viem...

vacsina softverovych inzinierov vam aj poradi ako na to, da niekolko tipov, ale nechcite, aby vam niekto system instaloval zadarmo, alebo dal podrobny popis co trva hodiny. vsetci na tomto portali vieme, cas su peniaze. napr. ak chcete mat v systeme dobru slovencinu prelozte si system sami, stiahnite si co uz niekto spravil, alebo si zaplatte niekoho kto vam to spravi... je to praca a trva to cas, podobne instalacia. ked som obchodoval s pocitacmi, nasa zasada bola nas zakaznik nas pan. ked sme u niekoho instalovali pocitac, poskytli sme mu uplnu pomoc a podporu. dopadlo to tak, ze som kazde poobedie namiesto hladania novych zakaznikov stravil s instalaciou hier a opravovanim zavirenych strojov. po roku sme filozofiu zmenili a za taketo ukony sme uctovali 100sk/hod, zrazu sme boli "svine" napriek tomu, ze 100sk/hod je suma co je naozaj symbolicka. s tymto som chcel len povedat, ze si navyknime, ze sme v trhovej ekonomike. za informacie sa plati vela, mate to tu zadara, ale nechcite, aby za vas aj niekto pracoval...

Rada. Ked som zacinal s php a mysql bol som totalny zelenac. ani som nevedel co to je a na co to sluzi. mal som firmu, potreboval som web shop. jedine co som mohol urobit, informovat sa a veci pokusat. pokias som dospel k takemu systemu ako mambo a phpshop presiel som dlhu cestu, cca 1-2 roky konstantneho hladania na nete, citania, ucenia sa. zaplatil som si kurzy a tak. vy mate sancu zacat odtial kde som ja dospel po 1-2 rokoch (teda okrem instalacie, ale ta sa da osvojit za tyzden). sorry za dlhy komentar, ale nemam rad ked niekto ponukne prst a ostatny beru cele telo. ak sa vam to nepaci zaplatte si za webshop 50.000,- sk alebo mesacne platte nejakej firme 2000-5000Sk...to je tiez riesenie.
webguru
26.09.05,01:14
Vdaka za podporu a dolozene info. Ide viac-menej o cas. Produktov je dost a su dobre, ale treba sa informaovat, studovat, a napokon nainstalovat. Zatial co produkt je zdarma za cas sa plati. JA som ochotny dat radu, ale je to dost na dlhe lakte ked niekto potom chce system ak nainstalovat bez platenia. KEd dam info postup je zdokumentovany tak ze si to kazdy moze spravit sam.
Co sa tyka lokalizacie, tiez pravda - treba najst niekoho co ma skusenosti a expertizu. Ja robim internacionalizaciu, a moji klienti su vsetko mimo Slovenska, hlavne preto ze slovenski si hlavne pytaju poradit - co je zdarma. KEd pride na lamanie chleba a chcu mat web stranku v anglictine vacsinou si vyberu prelozit si to sami s pomocou slovnika. To sice funguje, ale vysledok je podobny ako ked si robite sami operaciu slepaka s lokalnou anesteziou, skalpel v jednej ruke a Anatomicky atlas v druhej :-)
Nataša
26.09.05,05:45
Ahojte, nevedel by mi niekto poradiť kurz resp. školenie na tvorbu www stránok, Trnava,Bratislava. Priateľa také vecičky bavia a chcel by sa to trošku naučiť. Mala by som pre neho "vianočný" darček. Ďakujem.
webguru
26.09.05,10:35
Ak ma priatel Internet a je dostatocne skuseny je dobre zacat s vhodnou knihou, pripadne si pozriet kurz na www.w3schools.com - zacat sa da aj tam ak ovlada aspon trochu anglictinu, a je to zadarmo, od zaciatocnickeho kurzu az po znacen pokrocile technologie. Je ale lepsie mat k tomu aj ucitela, najlepsie lokalneho, alebo aspon na dialku, dost kurzov je dostupnych cez Internet...
valcs
26.09.05,10:52
wow... o tej stranke som ani nevedel thanks webguru... nevies ci existuje firma co dava poradenstvo/support atd v oblasti open source softveru??? malo by to na slovensku buducnost, alebo je to priliz maly trh?
webguru
27.09.05,03:27
Na Slovensku ma takmer vsetko buducnost, Open Source o to viac ze neplatis horibilne licencne poplatky nadnarodnym konglomeratom :-) Bez zartov, ja pouzivam takmer vyhradne FOSS (Free Open Source software), okrem systemu (kedze Window$ je stale najrozsirenejsi inak sa prakticky neda). Ak by som mal byt ferovy tak Microsoft tiez poskytuje dost softwaru zadarmo, ale to je o inom... Na Slovensku je dost konzultantov, napis mi SS a poslem Ti nejaky kontakt - jednak tu nechcem inzerovat a musim to pohladat najskor...
veronikaa
01.10.05,10:55
Ahojte,

mam otazku. Co by ma vyslo mesacne/rocne so vsetkym taka jednoducha stranka, na ktorej by bolo:

- pozadie s nejakym obrazkom
- linky:
"o firme"
"produkty"
"kontakt"

"Produkty" by mali obsahovat foto produktov s popisom a mali by byt lahko aktualizovatelne tak, aby som to bola schopna urobit sama. Ostatne by ostalo take iste, nic sa tam nemusi hybat, blikat, proste taka jednoducha stranka.

Velmi pekne Dakujem
webguru
02.10.05,05:56
Dobra otazka, ceny su velmi variabilne :-) Zalezi naozaj na viacerych faktoroch, napriklad ci chces mat vlastnu domenu (ako napr www.mojafirma.com alebo sa uspolojis s inym menom; ci chces mat vlastny email veronika@mojafirma.com; ci si dodas vsetky fotky sama a spravis si potrebne zmeny... atd atd. JE dost produktov co su zadarmo, ale treba ich nainstalovat a kupit si web hosting niekde. Z praktickeho hladiska to zalezi na tom kolko casu ti nejaky dizajner da na to aby Ti to nainstaloval a dal Ti hosting... Mozem Ti poslat SS s nejakym odhadom.
cyberich
05.10.05,09:45
Veronikaa: Poslal som Ti SS o webstranke.

Webguru: Microsoft podla mna ziadny program neposkituje zadarmo, bud priamo alebo nepriamo, ale platime zato...

Open Source webovych programov je dost a sice su zadarmo ale maju pritom dost negativne veci:
- tazko sa prerabaju podla svojich predstavoch
- su dost sablonove ako betonove panelaky
- mozu byt lahko zranitelne pre hackera, tym padom mozme dopadnut ze zmiznu nam vsetke data
webguru
05.10.05,10:08
O Microsofte - uplna pravda, platis tak ci onak. Otazka je ako co najlepsie vyuzit technologiu co poskytuju - keby nebola aspon scasti uzitocna tak by sme asi neboli kde sme s PCckami. Ale to je uplne ina debata. Ja napriklad pouzivam WebMatrix pre editovanie web stranok, lebo robim vacsinou v .NET co je technologia Microsoftu. Microsoft vsadil miliony dolarov pred par rokmi na propagaovanie .net technologie medzi vyvojarmi a sucastou toho bol software ktory dali zadarmo - dodnes ho mnohi pouzivaju namiesto horibilne draheho Visual Studia (aj ked bez VS sa vo vacsej firme zaobist neda). Okrem toho Microsoft ci iny firemny software ma tu vyhodu oproti Open Source ze nie je take jednoduche dostat sa don zadnymi dvierkami kedze zdroj nie je publikovany ako Open Source - takze v tom mas pravdu. Casto si v tomto smere advokati OpenSource protirecia - bud chcete mat nieco co je otvorene, ale potom sa nestazujte ze je to hackovane, alebo chcete nieco co nie je otvorene, ale potom za to platte :-)
Ale bez dalsej debaty dam radu na najlepsie riesenia s kratkym vysvetlenim:
1/ Najlepsi software zadarmo na tvorenie web stranok pre zaciatocnikov: CityDesk - www.citydesknews.com - vytvoreny byvalym zamestnancom Microsoftu a uspesne pouzivany aj ako CMS (desktop based, verzia zdarma pracuje len s webmi do 50 suborov)
2/ Najlepsi web software/CMS: DotNetNuke - www.dotnetnuke.com - web aplikacia vytvorena ako OpenSource ale vyvijana prisnou metodologiou a pod kontrolou zabehaneho timu - co sa o drvivej vacsine OpenSource povedat neda, bohuzial. Nie je uplne zdarma, kedze vyzaduje Windows(IIS) pre hosting a SQL pre databazu (volna verzia MSDE sa da pouzit pre vyvoj, ale hosting je zvycajne drahsi :-) a ak chcete tvorit vlastne moduly potrebujete Visual Studio (velka palka :-)
3/ Najlepsi web software uplne zdarma: Mambo - podobne ako DNN, aj ked o nieco slabsie rozhranie, menej modularne, ale pouziva len FREE software - Linux/Apache/MySQL/php

Tuto radu mate zdarma, mne trvalo pat rokov kym som presiel cez vsetky mozne verzie programov a OpenSource aplikacii... Ale kazdy samozrejme moze uprednostnit nieco ine.
webguru
05.10.05,10:31
Zabudol som na jednu vec - suhlasim s tym ze drviva vacsina CMS (nielen OpenSource) su sablonovite a vyzeraju ako panelaky - ktovie preco na webe kazdy chce vlastneho architekta, ale co sa tyka domov sme spokojni ked nas vyzera skoro ako susedov :-)

Bol to jeden z dovodov pre ktory som upustil od pouzivania niektorych systemov aj ked inak boli technicky na urovni. V tomto smere ale DNN a MAmbo maju velku vyhodu - daju sa urobit dizajny ktore nevyzeraju vobec sablonovito! Aj kvoli tomuto DNN komunita minuly rok usporiadala sutaz na skin dizajn (skin je termin ktorym sa oznacuje web dizajn aplikovatelny na DNN web) - mimochodom ceny im dotoval Microsoft :-) Vsetci sutaziaci museli ich produkty venovat zadarmo na stiahnutie, a mozete si predstavit ze tam boli dobri dizajneri - teda vysledok je lepsi nez vyprodukuju niektori web dizajneri po tom co ti nasolia mastny ucet!
pyton
05.10.05,13:36
K tomu, čo píšeš webguru - mne sa napr. strašne páči dizajn tejto stránky Porada, na niektoré stránky kvôli dizajnu a neprehľadnosti sa mi ani chodiť nechce, hoci niekedy musím... a minule sme s dcérou obdivovali túto stránku, ako je krásne spravená a stále sa mení pri rôznych kliknutiach:
http://www.blink182.com/about/default.asp?assetid=948467&count=20&artistid=4

Možno ty budeš vedieť, ktoré konkrétne boli uznané ako super...?
webguru
06.10.05,00:51
Porada ma dobry dizajn, je sice bez prilisnych okras, ale perfektne sedi pre diskusne forum. PRe stranku kde by sa mali reklamovat produkty alebo sluzby by ale asi nebola az taka putava... Ta stanka co si poslal ma Flash animaciu v hjornej casti - tym sa to stale meni :-) V poslednej verzii Flash sa daju urobit aj cele interaktivne stranky, ale vyjde to zvycajne na viac penazi co sa tyka vyvoja... V tej sutazi DotNetNuke co som spomenul vyhral isty Tyler Fawcett, jeho stranka je www.tylerfawcett.com
Od tej sutaze ale dost vody pretieklo a ten isty dizajn myslim teraz treba kupit kedze musel byt upraveny na novu verziu... Neviem naisto - pozri si tu jeho webstranku.
cyberich
06.10.05,06:22
To ze volaco je otvorene nemusi byt pravdepodobne horsie ako zatvorene...
Operacny system Linux je ovela bezpecnejsi ako Windows. Linux je "open source" a Windows je "close source". Kto chce spolahlivy, rychly system, zabudne na Windows a .NET platform... daleko nie su take bezpecne a spolahlive ako to Microsoft kommunikuje...

Oproti tomu - podla mojho praxu - najlepsi "lowcost" system je:
Operacny system: Linux (Debian) ; Webserver: Apache
Programovaci jazyk: PHP ; Databaza: MySQL

Ked planujete webstranky, treba hladat takeho providera kto na takomto platforme zabezpeci priestor pre stranku.

A ak niekto chce skusit aj Open Cource CMS nech pozre aj Drupal: http://drupal.org
webguru
06.10.05,09:20
Samozrejme, suhlasim s tym ze "Open Source" ako kod k dispozicii nie je zla myslienka. Co sa tyka Linuxu then prezil vdaka tomu ze Linus Torvalds drzal vyvoj pod kontrolou - hlavne co sa tyka distribucie kodu - ked to prebrali viacere ine timy (aj sukromne firmy) nie vsetky prezili a niektore nenadobudli najlepsiu reputaciu. Este viac je toto pravda s web aplikaciami - kopu Open source aplikacii stroskotalo na tom ze neboli dost koordinovane. Je ale dost tych co su osvedcene, spolahlive a robustne, ja som spomenul tie ktore som zhodnotil ako najlepsie. Open Source CMS je cela hromada, ja z nich pouzivam len Mambo, dovody som uviedol predtym, na ostatne som nemal cas, okrem toho by som uprednostnil na Linux platforme kompilovany a nie interpretovany jazyk (Java miesto php). BTW, testoval som aj Drupal, skoncil ale nizsie ako Mambo, este nad nim bol e107 a xoop... Je toho skratka privela :-) Kazdy ma moznost si vybrat, ako som uz spomenul mne to trvalo roky...
cyberich
06.10.05,09:43
Java (JSP) tiez je dobry na webstranky ale radsej pre vetsie, lebo vyzaduje ovela silnejsi hardver (server) ako PHP, a malo ktore firmy podporuju nato hosting... JSP pouzivaju skoro len velke firmy, akych je na Slovensku velmi malo...
webguru
07.10.05,00:15
Dakujem za ponuku, moje ceny su podobne, ja pouzivam DotNetNuke, ale nebudem davat link - som uz dostal po prstoch za reklamovanie na fore :-)
Len na okraj - zalezi na tom co zakaznik ocakava. Drviva vacsina bude potrebovat pomoct aspon do zaciatku. KEd im ponuknes nainstalovany portal a povies - teraz si to sami spravujte, tak na tom stravia hodiny casu kym sa naucia ako s tym robit... Nakoniec sa im to podari, ale mas menej spokojneho zakaznika. Ja by som ponukol aspon hodinu ci dve treningu - ale neviem ci to mozes zahrnut to 700 Sk na cely rok... Zakaznik si bude tiez ziadat nejaky support pocas roka - je to vsetko pokryte v tych 700Sk? Celkom by ma zaujimalo ako to riesis, lebo sa mi nezda celkom mozne ze zoberies 700Sk a potom celych 12 mesiacov zakaznikovi nepomozes.. Ak ano, potom robis so stratou, ak nie, tak zakaznik odide nespokojny a povie dalsim desiatim podnikatelom aky je nespokojny...? Po case mas reputaciu v kybli a po roku zacinas odznova.
Okrem toho je tu trochu problem ked ta ista stranka je inzerovana za $399 - nie celkom to iste ako 700Sk :-)
cyberich
07.10.05,03:04
Preco to predavas ked je taka lacna a dobra? ;-)
Jana Motyčková
07.10.05,08:39
Mám známeho, ktorý vie robiť jednoduché web stránky, ale chcel by vedieť viac. Je niekto, kto robí školenia na internetové aplikácie (asi Java ?), MAMBO, alebo niečo iné ? Viete mu poradiť, čo by mohol absolvovať ?
webguru
08.10.05,00:06
Zalezi od toho kolko uz vie o systemoch, HTML, databazach a programovani. Najlepsie je ucit sa sam, ale trva to dlhsie... Co sa tyka DNN existuje perfektny video kurz za predplatne $49 na rok na www.traincert.net - to pokryva vsetko uplne od piky, ale len pre DNN... Pre Mambo (mimochodom Mambo zmenil meno nedavno, takze neviem aka bude ich buducnost) existuju rozne verejne fora ako mamboforge.org
nikulik
21.11.05,13:10
Ahojte, všetci tu píšete o tvorbe www stránky, a by ste mi poradili ak www stranku mam urobenu, len neviem ako to dat na net, cez koho, komu treba platit za to, ze tu na nete budem mat vlastnu www stranku??
ajobs
21.11.05,16:09
Musíš si vybrať webového providera, ktorý umiestni tvoju www stránku na svoj server, je ich strašne veľa, nechcem tu žiadnemu robiť reklamu. Môžeš mať aj samostatnú doménu, ale tú si musíš vybrať (názov-ak je voľný) a zaplatiť.
webguru
22.11.05,12:32
Je k tomu treba par krokov ak chces mat stranku na nete. Predpokladam ze ju mas urobenu v niecom takom ako FrontPage, zvycajne je to teda ulozene v jednom directory - HTML stranky a graifkce subory dokopy. Treba Ti to skopirovat na server ktory je na Internete - taka sluzba sa vola "hosting". Ja uctujem priblizne $10 mesacne, da sa najst aj lacnejsie, pohladaj si sam ak Ti ide o cenu. Ked najdes lacnejsie daj mi vediet a uvidime ci sa to da vylepsit :-) Dostanes s tym urcity priestor (napr 10 MB co je viac nez dost na staticku HTML stranku), a tiez email servis. Ked mas priestor treba si Ti zvolit meno/domenu napr mojafirma.com - meno si treba zaregistrovat, najlacnejsia registracia je okolo $7 na rok - v tom sa neda konkurovat, okrem toho je s tym aj nejaka administracia, takze ja uctujem $15 na rok alebo $25 na dva roky a robim cely servis - to plati len pre .com alebo .net, lebo ostatne domeny ako .sk sa registruju u inych organizacii, a registracne poplatky su vsade rozne. NA tom sa nezaraba skoro nic, skratka... Ked mas domenu zaregistrovanu presmerujes ju na tvoj server kde mas hosting - to sa robi nastavenim nameserverov, a je to hotove (trva nejaky den kym link funguje vsade na Internete)... Dufam ze som vysvetlil vsetko, skratka - web hosting -> registruj domenu -> presmeruj na hosting -> skopiruj subory...
pepek
21.01.06,08:51
Dobry den,

mna by zaujimalo ako docielit to,aby stranka, ktoru uz mam na webe bola najdena aj vo vyhladavaci po zadani napr. nazvu firmy, oblasti posobnosti... Pravdepodobne to musi byt tiez zakodovane niekde v jej zahlavi, ale to zrejme nestaci na to, aby bola "najditelna" na vyhladavacich serveroch.
Kto mi poradi ako postupovat ked chcem aby moju stranku naslo vo vyhladavacoch /napr. Atlas.sk, Google.com, Zoznam.sk..../

Vopred vdaka za radu.
ajobs
22.01.06,20:55
Dobry den,

mna by zaujimalo ako docielit to,aby stranka, ktoru uz mam na webe bola najdena aj vo vyhladavaci po zadani napr. nazvu firmy, oblasti posobnosti... Pravdepodobne to musi byt tiez zakodovane niekde v jej zahlavi, ale to zrejme nestaci na to, aby bola "najditelna" na vyhladavacich serveroch.
Kto mi poradi ako postupovat ked chcem aby moju stranku naslo vo vyhladavacoch /napr. Atlas.sk, Google.com, Zoznam.sk..../

Vopred vdaka za radu.

Musíš ju zaradiť do týchto vyhľadávačov.:) :eek:
pepo_p
23.01.06,08:23
Kto mi poradi ako postupovat ked chcem aby moju stranku naslo vo vyhladavacoch /napr. Atlas.sk, Google.com, Zoznam.sk..../

Vo vyhladávači (na úvodnej stránke) si náji odkaz na "Pridaj URL" alebo v "Katalóg / Pridaj URL". Tu vyplníš všetko o tvojej spránke a máš registrované.
napr.:
Zoznam: hlavná stránka na spodu / Pridaj URL
Google: Katalóg / Pridaj Stránku
Atlas : hlavná stránka / Pridať firmu alebo stránku
biaaa
27.01.06,11:01
Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif

Treba vediet ci budes chciet stranku aktualizovat a ako casto. podla toho sa vytvori navigacia a cele pozadie stranky. Potom sa vytvori graficky dizajn, ktory si mozes urobit v podstate aj sama. -tym by si trochu znizila cenu ale vyrobcovia www to nemaju radi. ak by si to zohnala za 2000 si dobra
ajobs
27.01.06,11:12
Treba vediet ci budes chciet stranku aktualizovat a ako casto. podla toho sa vytvori navigacia a cele pozadie stranky. Potom sa vytvori graficky dizajn, ktory si mozes urobit v podstate aj sama. -tym by si trochu znizila cenu ale vyrobcovia www to nemaju radi. ak by si to zohnala za 2000 si dobra

mimotemy Myslím, že toto už nie je aktuálne, Denda+AVO už stránku majú.mimotemy
profesional
14.06.07,15:50
Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Len pre tych, co by taketo nieco v buducnosti chceli, alebo mali takyto problem.

O tom, ako sa nepopalit by sa dalo pisat vela.
Avsak existuje platna technicka norma ako u nas, tak aj v USA, ktory vravi co musi web v ktorom pripade splnat, ako aj popisuje cely proces realizacie od zadania az po nasadenie. Keby niekto chcel viac info o technickych normach co sa tyka tohto, alebo nejake detaily z praxe, staci napisat.
petih
04.10.07,04:55
Túto tému som načrtla preto, lebo sme si zadali zákazku a nejako sa to vlečie. Dohodli sme sa aj na cene s tým, že sme dodali kompletný textový materiál aj návrh na vzhľad stránky.
Oni to celé zmenili a zavesili svoju "príšeru" na svoju stránku bez centrovaných, zvýraznených textov, veľkosti a pod. a vyzerá to hrozne. Keď sme žiadali niečo opraviť tak týždeň s tým nepohli.
Preto ma zaujímajú skúsenosti iných, či prípadné riziká, alebo tak ...

Ahoj, velmi dobry clanok ako zadat tvorbu webstranky je na http://weblog.softpae.com/archive/2006/04/26/300.aspx. Sám sa venujem tvorbe webstránok. Ak by si potrebovala poradit na co si davat pozor pri preberani hotovej webstranky, mozem pomoct.
berry
04.10.07,05:19
A neviete mi poradiť či náhodou v Žiline nie je nejaká dobrá firmá (kto má s ňou dobré skúsenosti) na tvorbu www stránok?
Hľadala som vo vyhladávači, a našlo mi tam viacero firiem , ale neviem ktorú osloviť. Čo som tak pozerala tak cena je tak okolo 8.500,-SK Čo by som ešte brala.
Lion Topoľčany
04.10.07,06:46
Ahoj, velmi dobry clanok ako zadat tvorbu webstranky je na http://weblog.softpae.com/archive/2006/04/26/300.aspx. Sám sa venujem tvorbe webstránok. Ak by si potrebovala poradit na co si davat pozor pri preberani hotovej webstranky, mozem pomoct.

Článok je zaujímavý...Petih, nedá sa Ti poslať SS, takže Ťa musím osloviť
"verejne":
naša firma potrebuje niekoho ako si Ty-mladý a kreatívec..., nevedel by si
/asi vedel/ vytvoriť jednoduchú statickú www.stránku (http://www.stránku) a hlavne za koľko
/čas a peniaze/. Skús mi Ty poslať SS. Ďakujem.
petih
04.10.07,14:32
A neviete mi poradiť či náhodou v Žiline nie je nejaká dobrá firmá (kto má s ňou dobré skúsenosti) na tvorbu www stránok?
Hľadala som vo vyhladávači, a našlo mi tam viacero firiem , ale neviem ktorú osloviť. Čo som tak pozerala tak cena je tak okolo 8.500,-SK Čo by som ešte brala.

Trochu som googlil, najviac sa mi z nájdených firiem v ZA pozdáva táto: http://www.azert.info, odporúčam však nie na základe osobných skúseností a neviem aká bude cena. Rád by som ponúkol aj svoje služby, webstránky robím už pár rokov, mám skúsenosti, ktoré viem podložiť referenciami. Spolupracoval som už na mnohých webstránkach na diaľku a myslím že sa to takto dá, ak komunikácia neviazne. V prípade záujmu sa ozvi emailom, nechcem to tu viac rozpisovať aby to nepôsobilo ako reklama :-)
pasians
14.10.07,11:43
Precital som si celu rozbehnutu diskusiu, takze len niekolko postrehov. Co sa tyka video a dvd pozicovne, je potrebne mat specialne nosice s uvedenim registracneho cisla a licenciou na poziciavanie od majitela prav. Nefunguje to tak ze si kupim dvdcko len tak, zaradim do svojej pozicovne a poziciavam od buka do buka.

Ohladne cien stranok - nechcem nikomu robit reklamu, sam o programovani vela neviem, ponukam len skusenosti ako objednavatel. Nas eshop sme si dali urobit na mieru, nebol to na kolene zbuchany open source a stal nas 50 tisic, mame ho v Jave a sme spokojni. Ak ide o prezentacnu stranku, pozrite si referencie tvorcov a pripravte si 20 000, stranka bude vyzerat aj fungovat, tolko moj cenovy odhad.

Aby stranka vyskakovala vo vyhladavacoch - ak prave nemate cas studovat si to na forach, co som ja mal, stoji to dost. Dal som si pripravit aj cenovu ponuku a bola sialenych 60 tisic, takze som stravil tyzden studiom a sam som si namutil viac vody ako by mi namutila firma za 60 tisic. V jednoduchosti - zaregistrujte sa do co najviac vyhladavacov tak, aby ludia klikali na vase klucove slova. Do title - nazvu stranky si dajte max. 5 klucovych slov, ktore ludia davaju do vyhladavacov. Nepojedol som mudrost sveta, pisem len to, co sa mne osvedcilo.

Drzim vsetkym palce
dracik17
27.10.07,10:02
Čo hovoríte na vytvorenie si web stránky cez šablony na www.biznisweb.sk?
1smart1
24.11.07,10:43
Chod na google.sk , zadaj webdesign.... prejdi si napr. 10 webdesignerskych firiem, prezri si ic referencie.. tie ktore sa ti budu pozdavat kontaktuj s tym ze im presne napis aku stranku chces, a ako ma fungovat (vzhlad, sposob editacie, atd.) ak su profesionali tak v niektorych veciach ti poradia najlepsie riesenie... a pytaj si od nich ako dlho by trvala vyroba danej stranky a priblizna cena... /// potom podla toho si vyber tu webdesignersku firmu ktora sa ti najviac pozdava,... potom spisete zmluvu a oni ti zacnu tvorit stranku.../// (ak som sa v necom kopol, tak ma opravte)
Tomes
26.11.07,17:50
Ahojte, rád by som sa poinformoval ohľadom vytvárania www stránok, PHP a MySQL. Som v tom úplný začiatočník a preto by som privítal radu niekoho, kto sa v tom vyzná.
Rozmýšľam, či sa mám zapísať na nejaký kurz, alebo si mám nájsť niekoho, kto by ma to bol ochotný naučiť. Priznám sa, že kurzom veľmi neverím. Už som totiž počul všeličo, že naučia iba základy. Najradšej by som asi našiel niekoho, kto sa v tom poriadne vyzná. Kto má už za sebou nejaké vydarené stránky - napr. ako je táto :)
Ďakujem
Tomes
27.11.07,06:35
Poradíte?
MareceK87
09.02.08,15:21
ahoj, napis co ta konkretne zaujima.

inak o PHP + MySQL je na internete dost navodou, kurz by som osobne nevolil.
m.i.r.e.c
12.02.08,20:47
Túto tému som načrtla preto, lebo sme si zadali zákazku a nejako sa to vlečie. Dohodli sme sa aj na cene s tým, že sme dodali kompletný textový materiál aj návrh na vzhľad stránky.
Oni to celé zmenili a zavesili svoju "príšeru" na svoju stránku bez centrovaných, zvýraznených textov, veľkosti a pod. a vyzerá to hrozne. Keď sme žiadali niečo opraviť tak týždeň s tým nepohli.
Preto ma zaujímajú skúsenosti iných, či prípadné riziká, alebo tak ...


NO v tomto ohľade je najlepšie, keď sa o celú vec stará človek, ktorý je vážne zainteresovaný. Ako sa vraví, ak chceš mať niečo poriadne urob si sama. Niekedy to neni možné, ale teraz už máš tak vymakané niektoré servery, že aj totálny laik na tvorbu web stránok si s tým poradí
Richard
27.10.08,07:12
Svoje názory o webdizajne môžete písať teraz aj v rubrike autorská tvorba na MOJSTYL.sk
V tejto rubrike sa môžu slovenský webdizajnéri prezentovať svojou tvorbou a my môžeme hlasovať čo sa nám najviac páči...
empty
29.10.08,05:38
Čo hovoríte na vytvorenie si web stránky cez šablony na www.biznisweb.sk? (http://www.biznisweb.sk?)

No ja som to skúsil a dopadlo to takto: www.stvorkolky.info
Myslím že ako informovanie zákazníka o ponúkanom produkte to stačí.
Vyšlo ma to na 600 Sk za doménu stvorkolky.info na rok a + Biznisweb si účtuje každé 3 mesiace cca 700 korún, čo si mylsím že je v pohode.

Neviem robiť stránky, ale cez tento systém to bolo v pohode.

Stránka má cca 3 mesiace a vo vyhladávačoch ako google je web na popredných pozíciách pri zadaní vyhľadávacích slov ako stvorkolky alebo pozicovna stvorkoliek. Web má Page Rank 3-4 a myslím že z hladiska SEO je celkom dobre optimalizovaný, nato že to je redakčný systém.
MareceK87
30.10.08,16:20
Vyšlo ma to na 600 Sk za doménu stvorkolky.info na rok a + Biznisweb si účtuje každé 3 mesiace cca 700 korún, čo si mylsím že je v pohode.

700 korun kazde tri mesiace + domena je 3400sk rocne...

predpokladam ze stranka zabera tak 2MB (aj s tymi fotkami)
hosting by ta stal tak 300sk rocne (200MB miesta) + domena .info stoji normalne do 300sk...

2 roky toho co mas 6800sk
2 roky normalneho hostingu 1200sk

za zvysnych 5600sk si spokojne zaplatis niekoho kto ti spravi stranku na mieru ;)

PS:
prepocitaj si cenu za 5rokov a mozes mat cely portal o stvorkolkach :eek:
a13
01.11.08,17:57
Asi jediny budem svina ale napisem som student preto s mi hodi kazdy peniaz ak potrebujes nieco nie velke(tym myslim hlavne vyfakturavanie ci nepotrebujes lebo nemam zivnost) a lacne posli SS -Student IT soft dev. UK
a13
01.11.08,18:00
suhlasim so vsetkym co si napisal je to drahe hoci na prvy pohlad to vyzera lacno ...to je 2800 za rok a ani neviem za co ... za 2800 su uz ochotni studenti robit veci spojene s databazov a nie len statickou strankou aj ked ak s ajedna o redakcny system tak to zjavne staticke nebude anyway je to drahe ked dokazem si nainstalovat wordpress a bude to zadarmo plus velmo dobre seo a sem
biaaa
01.11.08,18:25
jasne odporucam sa trosku pohrabat na internete alebo jednoducho ak na to nemas cas dat to studakovi-ak nepotrebujes nic velke uplne to staci.
akh
24.02.09,15:14
moze mi niekto napisat stranku kde polopate je dane ako uprav.webstranku-trebars ako sukromnu spravu aby sme nieco neporusili.Zaobstaral som si domenu,ale chcem si ju upravovat sam(fotky,clanky atd.)Neide len o poniaze,jednoducho chcem sa to naucit a sam sebe nieco dokazat.Dakujem
Bubinko181
24.02.09,20:03
Ak mate zaujem o firemnu identitu, tvorbu www stranky, vizitky ci ine sluzby. Prosim kontaktujte ma na 0917610868
MareceK87
24.02.09,23:09
Ak sa to chces naucit sam mrkni sem: jakpsatweb.cz

Ak si chces len upravovat stranku aj bez toho aby si musel vediet html/css mame na to systemy :)
akh
26.02.09,08:55
To MreceK87 tak ten system by ma mooooc potešil.Ale inač sa to chcem aj naučiť,už som mrkol na tu stránku jakpsatweb.No ale ten system hmm.
aviator
26.02.09,11:31
Patho
28.02.09,21:00
suhlasim so vsetkym co si napisal je to drahe hoci na prvy pohlad to vyzera lacno ...to je 2800 za rok a ani neviem za co ... za 2800 su uz ochotni studenti robit veci spojene s databazov a nie len statickou strankou aj ked ak s ajedna o redakcny system tak to zjavne staticke nebude anyway je to drahe ked dokazem si nainstalovat wordpress a bude to zadarmo plus velmo dobre seo a sem

Priatelia, vediem firmu špecializovanú na webstránky a pokiaľ dovolíte, tak z našich 11 ročných skúseností vyplývajú nasledovné poznatky priamo od klientov:
1.) Ak klient chce ušetriť na vstupnej investícii (napr. študent - nič v zlom), stráca na kvalite služieb, konkrétne na: záruke, nemá doklad, nedá do nákladov. Nechcem nahnevať šikovných študentov, no predstavte si sitáciu, že je potrebné operatívne niečo meniť na webe a váš študent je na brigáde za morom... Kde ho budete naháňať? Nakoniec aj tak zaplatíte inému a opätovne sa to nabalí.
2.) Dôležité je, aby klient presne vedel čo vlastne chce (jednoduchý prezentačný web, CMS, portálové riešenie, online obchod, atď.)
3.) Úplne NAJdôležitejšie je, aby sa to práve klientovi páčilo v duchu: "Náš zákazník, náš pán"...
4.) Pozrite si referencie vybraného tvorcu www stránky. Dbajte na žánrovú pestrosť a spektrum klientely.
================================================== ======
SUMA SUMÁROM: 3x meraj a 1x strihaj. Študenti sú ozaj šikovní a lacní zdroj, no to čo ich diskriminuje oproti firmám, je kvalita záručných a pozáručných služieb a problém s účtovnými dokladmi. Ak chcete web stránku doporučujem špecializovanú firmu v tom ktorom regióne (ak keď to v internetovom svete nehraje veľkú úlohu), je ich veľa. Čo sa týka ceny, tak ak vám ponúkne niekto okolo 10 000,-Sk = 332 € vrátane hostingu aj registrácie, tak je to akceptovateľné minimum.

P.S.: Je to môj subjektívny názor vychádzajúc z našich skúseností.

Veľa šťastia pri výbere :)
dusanpetras
05.03.09,19:35
Priatelia, vediem firmu špecializovanú na webstránky a pokiaľ dovolíte, tak z našich 11 ročných skúseností vyplývajú nasledovné poznatky priamo od klientov:
1.) Ak klient chce ušetriť na vstupnej investícii (napr. študent - nič v zlom), stráca na kvalite služieb, konkrétne na: záruke, nemá doklad, nedá do nákladov. Nechcem nahnevať šikovných študentov, no predstavte si sitáciu, že je potrebné operatívne niečo meniť na webe a váš študent je na brigáde za morom... Kde ho budete naháňať? Nakoniec aj tak zaplatíte inému a opätovne sa to nabalí.
2.) Dôležité je, aby klient presne vedel čo vlastne chce (jednoduchý prezentačný web, CMS, portálové riešenie, online obchod, atď.)
3.) Úplne NAJdôležitejšie je, aby sa to práve klientovi páčilo v duchu: "Náš zákazník, náš pán"...
4.) Pozrite si referencie vybraného tvorcu www stránky. Dbajte na žánrovú pestrosť a spektrum klientely.
================================================== ======
SUMA SUMÁROM: 3x meraj a 1x strihaj. Študenti sú ozaj šikovní a lacní zdroj, no to čo ich diskriminuje oproti firmám, je kvalita záručných a pozáručných služieb a problém s účtovnými dokladmi. Ak chcete web stránku doporučujem špecializovanú firmu v tom ktorom regióne (ak keď to v internetovom svete nehraje veľkú úlohu), je ich veľa. Čo sa týka ceny, tak ak vám ponúkne niekto okolo 10 000,-Sk = 332 € vrátane hostingu aj registrácie, tak je to akceptovateľné minimum.

P.S.: Je to môj subjektívny názor vychádzajúc z našich skúseností.

Veľa šťastia pri výbere :)
Tá cena je extrémne zjednodušená. Hosting a doména sa platí ročne. Skôr by som teda napísal, že 5-10 tisíc je akceptovateľné minimum za vytvorenie stránok(jedna čiastka) + ročný poplatok zhruba od 800 - 2000 Sk každoročne.
MareceK87
06.03.09,02:34
Tá cena je extrémne zjednodušená. Hosting a doména sa platí ročne. Skôr by som teda napísal, že 5-10 tisíc je akceptovateľné minimum za vytvorenie stránok(jedna čiastka) + ročný poplatok zhruba od 800 - 2000 Sk každoročne.

Nehadz vsetkych do jedneho vreca :) napriklad u nas je ku kazdemu projektu domena + hosting na jeden rok v cene a v pohode sa pri mensich projektoch zmestime do 200 - 270eur (6000 - 8000sk).
dusanpetras
06.03.09,09:15
Nehadz vsetkych do jedneho vreca :) napriklad u nas je ku kazdemu projektu domena + hosting na jeden rok v cene a v pohode sa pri mensich projektoch zmestime do 200 - 270eur (6000 - 8000sk).
Nehadzem, ospravedlnujem sa :-) Nakoniec, keby sme sa mali bavit o cene a pravidelnom servise, zmestim sa este do nizsej sumy :-)
pizzanoel
11.03.09,14:09
Hm, čo takto si tu stránku vytvoriť sám veď aj to sa dá a su tam minimalne naklady nie je to ziadnych 10 000 Sk stačí zaplatit len domenu a hosting a je to. Ja si myslim ze aj amater dokaze urobit celkom peknu prehladnu a zaujimavú stránku... Ja si vytváram sama a myslim si ze je celkom pekna teda oproti konkurencie je super...este ju nemam v prevádzke, ale ked ju tam nahodim tak vám dam vediet... Staci spravit dobrý text, dobrú ponuku, peknu grafiku a trosku zaujimavosti...a je to....:)
Aankaa
11.03.09,15:54
Aj ja som si stránku vytvorila za pár €. Plánovala som e-shop, takže si to idem prerobiť v dohľadnom čase, no dá sa tovar objednať aj takouto formou, nikto sa nesťažoval že je stránka robená cez šablónu. Mrknite na anjelshop.sk. Kto ma záujem, kontaktujte ma na SS.
akh
16.03.09,20:08
Poznáte niekto knihu -HTML4 príručka tvorenia webu -od autora Ingo Dellwig z roku 2002,dal mi ju kamarát aby som sa podľa nej učil tvoriť web nieje moc zastaralá?Poraďte.
mtvm
17.03.09,07:47
skús to sám /sama ako ja stoji to 300,skk mesačne alebo ti pomôžem
napr:daj pred názov www
cisto.biznisweb.sk/
čiže na biznisweb.sk si vyber
alebo
webareal.sk/mtvm_cisto
vyber si na webareal.sk
ešte dve ukážky
webareal.sk/kvalita_vonava/1-O-NAS

bankoveuvery.biznisweb.sk/
alebo su aj zadarmo :)
Franta
17.03.09,16:28
Poznáte niekto knihu -HTML4 príručka tvorenia webu -od autora Ingo Dellwig z roku 2002,dal mi ju kamarát aby som sa podľa nej učil tvoriť web nieje moc zastaralá?Poraďte.
Zastarala urcite nie je. . . a doporucujem aj stranky http://www.jakpsatweb.cz/ a v tomto http://www.pspad.com/sk/ sa daju jednoducho stranky pisat :-)
jozo_sk
26.03.09,11:23
Nie je efektivnejsie vyuzit cas na ine cinnosti z ktorych si zarobis peniaze a tu stranku si das spravit odbornikom?
akh
29.03.09,08:02
Vieš poviem takto-dvakrát som už zaplatil a dopadlo to na "hocico".Známi ktorý tomu rozumie ma kopec práce-povedal to co potrebuješ sa naučíš aj sam.A sam si ju budeš v budúcnosti upravovať.Tak sa učím a mám sam radosť s toho.Doma určite na to čas nemám.Tu v zahraničí sa učím po nociach.Dúfam,že to dokážem.
Franta
30.03.09,18:23
Nie je efektivnejsie vyuzit cas na ine cinnosti z ktorych si zarobis peniaze a tu stranku si das spravit odbornikom?
A nie je este efektivnejsie, naucit sa pisat stranky a stat sa tym odbornikom? ;)
dusanpetras
30.03.09,19:13
A nie je este efektivnejsie postavit si vlastnu elektraren, naucit sa vyrabat energiu a nebrat ju od dodavatelov ?
Franta
30.03.09,19:22
A nie je este efektivnejsie postavit si vlastnu elektraren, naucit sa vyrabat energiu a nebrat ju od dodavatelov ?
Ano, mas pravdu. . . . naucit sa HTML kod s pouzitim kaskadovych stylov trva mozno mesiac, je to take jednoduche aj pri stavbe elektrarne?:-))
dusanpetras
31.03.09,07:42
Ano, mas pravdu. . . . naucit sa HTML kod s pouzitim kaskadovych stylov trva mozno mesiac, je to take jednoduche aj pri stavbe elektrarne?:-))

Nehnevaj sa na mna, ale keby sa spolocnost spravala tvojim sposobom uvazovania, tak by nikdy nevznikla ani prirodzena delba prace vobec aj v tom najmensom meritku.
pizzanoel
31.03.09,19:07
Tak celkom pekným a dobrým tipom je si vytvorit aj taku mensiu prezentacnu stránku. Je to velmi jednoduche ( takze to zvládnú myslím že úplne fakt všetci aj tí čo skúsenosť so stvorením stránky nemajú) a je to prehľadné a hlavne je to úplne zdarma!! Takze hovorím nie je to ziadna web stranka nejakeho svetového formátu ani nič také berte to iba ako celkom dobrú prezentačnú web stránku, ktorá Vás absolútne nič nestojí!!! Kedze mi sem nejde napísať tá webová adresa kde sa ten server nachádza, lebo nemam tych 15 príspevkov tak to napišem asi takto www*weblahko*sk ( takze namiesto tych hviezdičiek je bodka, dúfam ze to kazdy pochopil :)
Takze skúste to pomocou tej sablony ktoru Vám ten server ponúkne je to naozaj celkom dobré a hlavne ZADARMO!!!
dragan.michal
21.04.09,13:58
Neviem presne ako ste boli dohodnuty. Ale ja stranky robim tak, ze navrhnem desing a ten dam odsuhlasit klientovi. Az ked on odsuhlasi tak postupujeme dalej, a to nahodenie udajov na stranku. Nakoniec ju klient este pozre a ak nema namietky tak sa zavesi na web. A realizacia? Zavesi od toho co tam je, ci je to html, flash a podobne. Pokial nieje zlozity desing a flash tak realizacia max. do tyzdna. A cena? ja robim jednoduche stranky za 60 - 80 eur a spokojnost na strane klientov je vysoka. Hlavne co sa pristupu tyka.
akh
26.04.09,13:38
Ahojte!Môže mi niekto poradiť v čom upraviť hudbu z CD do midi,a ešte program kde sa da upraviť mapa slovenska vHTML,aby som tam vyznačil body,kde ked sa prejde myšou tak sa zobrazi názov konkretné miesta.Snáď som to napísal dosť zrozumiteľne.Ďakujem
dragan.michal
26.04.09,14:00
akh
27.04.09,08:28
Ahoj dragan.michal!Presne o také niečo mi ide ako sú tie apartmány.Mám otázku či za tu službu my maps od googla sa platí,alebo ja zadara len sa treba zaregistrovať.A ešte prosba o jednu radu-aby sa mi stránka normálne zobrazila aj na iných prehliadačoch ako sa zobrazuje na IE treba ju upraviť(napr. v MF).Ďakujem za radu-som samouk.
dragan.michal
27.04.09,09:13
odporucam audit pristupnosti. Nakolko v IE sa moze zobrazovat inak ako na PDA, Mozile, Opere or Maxthon

Co sa tyka Google maps, je to zadarmo, avsak nemozem zmenit zdrojovy kod, t.j. musi byt dole uvedene ze je to google
akh
27.04.09,15:40
dragan.michal-môžem ešte jednu otázku.Ako ten audit robiš,respekt.cez čo?Neviem či je dobre položená ta otázka-snaď.Vďaka
Bastian
27.04.09,16:09
dragan.michal-môžem ešte jednu otázku.Ako ten audit robiš,respekt.cez čo?Neviem či je dobre položená ta otázka-snaď.Vďaka
Nainštaluj si prehliadače a skúšaj, pozeraj čo sa mení...
Tak je najlepšie :).

Na kontrolu validity kódu pozri:
Validátor XHTML a HTML (http://validator.w3.cz/) (je fajn, lebo je citlivejší ako validátor W3C The W3C Markup Validation Service (http://validator.w3.org/))

Skús ešte toto:
Síla webu - SEO Servis - SEO Servis (http://seo-servis.cz/power-sila-stranky/) (či už zdroj. kód alebo tzv. silu webu)
akh
02.05.09,08:27
Ahoj Bastian!Tak so nainštaloval prehliadače a skúšam.Vcelku je to OK,na jednom sa zmenila farba pozadia a medzera medzi fotkami.Ta farba ani tak moc nevadi,ale na tie medzeri sa snažím niečo vymyslieť.
Ďakujem za pomoc tebe aj DRAGAN.MICHAL.
Bastian
02.05.09,08:42
Ahoj Bastian!Tak so nainštaloval prehliadače a skúšam.Vcelku je to OK,na jednom sa zmenila farba pozadia a medzera medzi fotkami.Ta farba ani tak moc nevadi,ale na tie medzeri sa snažím niečo vymyslieť.
Ďakujem za pomoc tebe aj DRAGAN.MICHAL.
Možno by len stačilo vložiť
za fotky.
V ktorom prehliadači Ti to robí, nie náhodou v IE? Prípadne sem napíš link alebo zdroják.
akh
02.05.09,14:45
Robí to v opere.V IE a MF je to ok,googl to nenašiel.Je to len časť str.na ktorej to skúšam,až potom chcem komplet dať na web.Pôvodnu mi urobili-toto sa sám učím a prerábam.Pôvodná je www.cassio.sk ato čo prerábam je na cassio.sk/new
Bastian
02.05.09,15:57
Robí to v opere.V IE a MF je to ok,googl to nenašiel.Je to len časť str.na ktorej to skúšam,až potom chcem komplet dať na web.Pôvodnu mi urobili-toto sa sám učím a prerábam.Pôvodná je www.cassio.sk (http://www.cassio.sk) ato čo prerábam je na cassio.sk/new

Odporúčam Ti preštudovať si základy. Na webe je to veľa - napr. http://www.jakpsatweb.cz/
Inak aj tá ktorú Ti urobili je urobená úplne amatérsky. Naštuduj si čo to a sám si ju urobíš 1000x lepšie. Budú Ti k tomu stačiť základné vedomosti, lebo to nevyžaduje nič extra - je to jednoduchá stránka.

Prípadne si pozri: http://www.google.sk/search?hl=sk&rlz=1G1GGLQ_SKSK326&q=free+templates&meta= a skús si urobiť stránku pomocou tých šablón.
dragan.michal
03.05.09,18:21
fuuuha, tak to je sit, to by som mal hotove naozaj za 10 minut, Ale snaha sa ceni, Ak chces spravit Ti tu stranku ja
emik
04.05.09,06:20
Robí to v opere.V IE a MF je to ok,googl to nenašiel.Je to len časť str.na ktorej to skúšam,až potom chcem komplet dať na web.Pôvodnu mi urobili-toto sa sám učím a prerábam.Pôvodná je www.cassio.sk (http://www.cassio.sk) ato čo prerábam je na cassio.sk/new


mozem sa spytat, na tu povodnu stranku - v ktorom roku ti ju robili? Potom sa chcem opytat ci si majitel toho zariadenia.

Co sa tyka tej novej verzie, myslim ze ti uspech neprinesie. Aky mas stanoveny budget na marketing? Nenajdes profesionalnu firmu alebo zivnostnika co ti spravi profesionalnu prezentaciu v ramci tvojho rozpoctu?
dragan.michal
04.05.09,08:58
suhlasim s emikom, tato stranka Ti naozaj nepomoze. Neprehladna, zbytocne vela stranok. Ziadne menu. Lepsie je mat rozdelene menu: domov, ubytovanie, stravovanie, fotogaleria, cennik, online rezervacia a kontakty. Navyse to modre pozadie taha oci. Zjemnil by som ho
Darina1234
04.05.09,09:02
Neviem, či možem pridat link na moju stranku, ktoru mi robil manžel a vyzera takto www.lodge.sk
akh
05.05.09,14:00
emik,dragan.michal,Bastian.Najpr ďakujem za odpovede.To zariadenie je naše.Ubytovanie je len na poschodi.Čo sa týka tej stránky,ako som už tu spomínal učím sa.Pred dvoma mesiacmi som nemal potuchy čo su tagy,atributy atď.Dali mi knihu a povedali uč sa-a ja sa snažím učiť,pomaly a isto.Ja to prirovnávam,že som v prvej priede zakladnej.Keď dôjdem aspoň do piate tak budem rád.Preto ta stranka bude tak vyzerať.Ale bude moja a nanej sa budem učiť ďalej.Menu bude tiež,no treba najprv pripraviť material(hlavne chotky)Nechcem používať cudzie,a keď pride hosť tak ho bez problemu zavediem tam kde to bolo fotené.(na jednej stranke som našiel fotky zjazdoviek rakúska,ale ako,že slovensko)tak to nie ďakujem.Ponúkam čisto produkt našej rodiny,nie cudzie a preto sa snažím to aj tak prezentovať.S web strankami je to ako s jedlom-koľko ľudi toľko chuti-jednému to berie druhý zvraca.Na koniec poviem asi tak-priďte a podebatujeme pri vínku.Cassio
dragan.michal
05.05.09,14:58
ja Ti ju rád spravím aj zadarmo. Aspon mi pribudnu referencie.
emik
05.05.09,15:37
akh chces sa venovat tvorbe webstranok profesionalne alebo to len beries ako hobby?

Neviem na kolko je pre teba(tvoju rodinu) dolezite aby vase zariadenie bolo prenajate a teda aby vam prinieslo maximalny prijem, ale nerozmyslali ste nad tym, ze ta web stranka moze byt rozhodujuci faktor preco niekto k vam pride a niekto iný nie?

Uprimne netusim ako je na tom tvoja konkurencia. Ak podobne, tak preco nebyt lepsi a byt na tom lepsie. Ak je na tom lepsie, tak preco zaostavat :)

co sa tyka tych chuti...iste si vela makal a naucil sa a hlavne nikomu nepadne dobre kritika. Ked uz to chces dotiahnut vlastnymi silami mozno by stacilo popozerat nejake opensource sablony a podobne.
akh
05.05.09,19:34
dragan.michal vďaka za ponuku,ale fakt to chcem skúsiť-vážim si tvoju ochotu.
emik je to len hobby.Kritiku berem v pohode-niesom starý ale veľa pamätám.V jednej krajine som za super robotu bol aj tak ponizovaný,lebo som bol cudzinec.Chcem tým povedať,že už som natoľko obrnený,že kritika je pre mňa ok.Na tie šablony určite príde.Aby bolo zariadenie prenajaté-oto ide.Vieš všetko zlé je na niečo dobré.Už teraz za pár dni čo tu debatujeme si to pozrelo viac ľudí,ako keď som platil tri roky niekomu,že mi to dal na jeho web.Ľudia pozrú už len zo zvedavosti čo je to za kentus.-Držsa emik dufam,že ešte dáme niekedy pokec.
dragan.michal
06.05.09,08:51
v pohode. Ja len ze kym si nespravis svoju tak by som Ti ja mohol spravit jednoduchu prezentaciu. Mne by to pomohlo ako referencie a Ty by si mal zatial pekny web.
Ono je sice pekne ze sa chces ucit, ale zas experimentovat treba z mierou. Ono to nie je o tom ze si spravis web, musis si spravit aj waliditu podla konzorcia W3. Dalej nie je odveci SEO (aspon zaklady). Dalej zaradenie do katalogov aby Ta google zaindexoval.
A ako vidim, aj negativnu reklamu beres ako reklamu. To je pekne,
Ganzo
11.05.09,22:20
prosim poradte ako si vo wordpresse mozem zariadit, aby mi neukazovalo na hlavnej stranke cely clanok ale len prve riadky a potom bol link s moznostou citat cely clanok?
dragan.michal
12.05.09,08:02
velmi rad by som pomohol ale vo wordpresse nepracujem takze netusim.

Ale skus to spravit tak ze napises cast clanku, a pod clanok das link citaj viac, po kliknuti sa mu zobrazi zvysok
aviator
05.06.09,04:24
odporucam audit pristupnosti. Nakolko v IE sa moze zobrazovat inak ako na PDA, Mozile, Opere or Maxthon

Co sa tyka Google maps, je to zadarmo, avsak nemozem zmenit zdrojovy kod, t.j. musi byt dole uvedene ze je to google

Ten audit sa dá urobiť kde? Vopred ďakujem.
Marek Mahdal
15.01.11,07:11
Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif

Starostlivost o uspesny web je komplexny proces. Z pravidla plati, ze naklady a namaha investovana do vytvorenia stranky (z dizajnoveho a sw hladiska) su neporovnatelne nizsie s naslednymi prevadzkovymi nakladmi (tu nemyslim hosting, domeny. To je znedbatelna polozka).
Najdolezitejsi je vzdy obsah, ktory Ti firma, ktora Ti vytvori web nebude pripravovat.

Co by si si mala pripravit pri zadavani Ty:
1. Cielove skupiny uzivatelov a sposoby, akymi ich chces na webe oslovit
2. Akym sposobom, budes ziskavat navstevnikov (tiez podla cieloviek, na tom zalezi pocet a forma vstupnych bodov webstranky (landing pages)
3. Co budes povazovat za uspech webu? Kvantifikuj svoje ciele.

Co by mala obsahovat dobra cenova ponuka na web:
1. Specifikacia a analyza
"Kto zlyha v planovani, planuje zlyhat" - tuto cast vela firiem zanedbava, co nasledne vedie k velmi neprijemnym rozkolom a nedorozumeniam medzi klientom a zhotovitelom, zakoncenych frustraciou na oboch stranach.
Firma by mala podrobne s Tebou prejst Tvoje poziadavky a sama mat pripravene mnozstvo otazok, ktorymi si presne zaspecifikuju vyslednu funkcnost a vzhlad stranky. Vysledkom tejto planovacej fazy je akysi prototyp aplikacie - hoci len rozklesleny rukou na kancelarskom papieri, na ktorom sa obe strany zhodnu.
Takze nemalu cast cenovej ponuky by mali tvorit prave sluzby analytika.

2. Graficky dizajn a programovanie
3. Testovanie
4. Zaruka
5. Vycislenie za prace nad ramec povodnej specifikacie z bodu 1
Doplnkove sluzby:
6. Audity (pouzitelnost, SEO, webova analytika)

Co sa ceny tyka, web bohuzial nie su jablka ani tehly. Je velmi pravdepodobne, ze od 10 firiem dostanes na velmi konkretne jasne definovane zadanie 10 velmi odlisnych ponuk.
Podstatna je definicia Tvojich cielov - cim vyssie ambicie, tym viac skusenosti z online podnikania budes potrebovat a tym bude cena vyssia.
Najlacnejsie nie je vzdy najvyhodnejsie. Radsej investovat dobre 5 fazuliek, ako splachnut 2...
monika040
01.04.11,07:18
prosím o radu, mám urobený celý web, no chcem odstrániť chybu, v menu sa mi medzi obrázkami robí medzera a ja už vážne neviem ako to odstrániť.

kod mám sem: http://www.ulozto.sk/8498382/html-txt iba skrátene
obrázok:http://www.mypicx.com/thumb/203061735_04012011_1.jpg
Deiky
04.04.11,05:23
prosím o radu, mám urobený celý web, no chcem odstrániť chybu, v menu sa mi medzi obrázkami robí medzera a ja už vážne neviem ako to odstrániť.

kod mám sem: http://www.ulozto.sk/8498382/html-txt iba skrátene
obrázok:http://www.mypicx.com/thumb/203061735_04012011_1.jpg


Uprav definíciu tabulky, aby vyzerala takto :
Riadok 97:

Katka01
12.04.11,09:24
Nedavaj to robit lacnym studentom! Znama to tak dala a po..al jej stranku, navonok sice vyzerala dobre, ale nezabezpecil forum proti spammerom a stranka sa prepadla v googli o 200 stranok nizsie. Predtym so starou strankou bola na prvej a predavala, teraz nepreda ani... A dat to naspat to je fuska na niekolko mesiacov ak sa to vobec este da. Cize hlavne: NESETRI na amateroch a studentoch! Studenti nech idu kopat kanaly a nie robit stranky, tento ju nepriamo obral o stovky eur co musi platit za reklamu.
Deiky
12.04.11,15:58
Nedavaj to robit lacnym studentom! Znama to tak dala a po..al jej stranku, navonok sice vyzerala dobre, ale nezabezpecil forum proti spammerom a stranka sa prepadla v googli o 200 stranok nizsie. Predtym so starou strankou bola na prvej a predavala, teraz nepreda ani... A dat to naspat to je fuska na niekolko mesiacov ak sa to vobec este da. Cize hlavne: NESETRI na amateroch a studentoch! Studenti nech idu kopat kanaly a nie robit stranky, tento ju nepriamo obral o stovky eur co musi platit za reklamu.
No otazne : ))) mnoho kvalitnych programatorov je prave studentmi a mnohe spolocnosti s nimi len externe spolupracuju... Nevravel by som ze studentom... skôr by som ostal pri amateroch : )) A obrat o peniaze alebo nevedomost kupujuceho : )
peter9998
15.04.11,18:54
Nedavaj to robit lacnym studentom! Znama to tak dala a po..al jej stranku, navonok sice vyzerala dobre, ale nezabezpecil forum proti spammerom a stranka sa prepadla v googli o 200 stranok nizsie. Predtym so starou strankou bola na prvej a predavala, teraz nepreda ani... A dat to naspat to je fuska na niekolko mesiacov ak sa to vobec este da. Cize hlavne: NESETRI na amateroch a studentoch! Studenti nech idu kopat kanaly a nie robit stranky, tento ju nepriamo obral o stovky eur co musi platit za reklamu.

Katka nehnevaj sa ale vobec s tebou nesuhlasim v tejto veci - poznam xy studentov ktory robia pre firmy / maju vlastne firmy na tvorbu web-stranok a robia ich kvalitne - preco by mali kopat kanaly? nehadz vsetkych do jedneho kosa :) Skor by som povedal ze ta tvoja znama spravila chybu a nie ze dala studentovi pracu ale to ze pravdepodobne si nevypytala ziadne referencie ktore robil a podobne...tak ako napisal deiky - tu nejde o to ci je student alebo nie - ale o to ci je amater alebo to vazne ze vie...A ano som student a obhajujem sa :D
trisestri
15.04.11,19:02
no videl som aj stránky ktoré robili firmy a nestáli za vela,dobré weby majú sme,hn,pravda ale keby robili web na zákazku,tak aj tých čo vytvorili poradu by som bral,výborne seo tým aj pozície vo vyhladavačoch
dragan.michal
16.04.11,08:40
keby robili web na zákazku,tak aj tých čo vytvorili poradu by som bral,výborne seo tým aj pozície vo vyhladavačoch

to SEO majú takmer všetky weby postavené na vbulettine.
MikeM
28.04.11,09:22
A čo tie skúsenosti poraďáci. Má ich niekto?

Ide o to aká je to webstránka. Práve na nevedomosti ľudí sa snažia niektoré firmy nabaliť. Na jednoduché webstránky stačí redakčný systém ako napríklad wordpress, a taká stránka sa dá urobiť s minimálnym skúsenosťami v podstate zadarmo(cena webhostingu a domény). Na webstránku potrebujete kvalitný webhosting (http://www.najlepsihosting.com) a tie najlepšie majú aj takzvaný sitebuilder s čím máte webstránku behom chvíľky tiež zadarmo(je to v cene webhostingu). Ináč sa môžu ceny za webstránku na zakázku pohybovať v stovkách, alebo aj tisícoch eur ale záleží na tom o akú stránku ide.
Povedal by som, že si treba dať urobiť ocenenie u viacerých firiem, alebo ľudí a vybrať si najlepšiu.
Vlado Bednarik
01.05.11,12:08
.
marjankaj
01.05.11,15:02
.
Tak toto je kvalitný príspevok a naozaj k veci.:rolleyes:
Teším sa na ďalšie:---
Xeon
17.05.11,15:43
Pri zadavani zakazky na kompletne vytvorenie web stranky si dajte pozor na to, aby ste boli Vy vlastnikom domeny (bez ohladu na to, ci si domenu registrujete priamo u nejakej domainhostingovej spolocnosti alebo Vam domainhosting vybavi webhostingova spolocnost). Aby sa v buducnosti v pripade nekvalitnych sluzieb domanhostingu nestalo (ak by ste chceli prejst k inej domaihostingovej spolocnosti), ze nebudete moct od nich odist, ak by domenu teraz zaregistrovali na seba namiesto na Vas.

Istota je istota, radsej to vyslovne pozadujte predom, ako byt potom nemilo prekvapena.
sasenkak
18.05.11,16:50
Pri zadavani zakazky na kompletne vytvorenie web stranky si dajte pozor na to, aby ste boli Vy vlastnikom domeny (bez ohladu na to, ci si domenu registrujete priamo u nejakej domainhostingovej spolocnosti alebo Vam domainhosting vybavi webhostingova spolocnost). Aby sa v buducnosti v pripade nekvalitnych sluzieb domanhostingu nestalo (ak by ste chceli prejst k inej domaihostingovej spolocnosti), ze nebudete moct od nich odist, ak by domenu teraz zaregistrovali na seba namiesto na Vas.

Istota je istota, radsej to vyslovne pozadujte predom, ako byt potom nemilo prekvapena.


Ako zistím,že majiteľom domény som ja?
Pri zakupeni domeny mi boli ponuknuté dve možnosti a to klasicka registrácia a expresná regitrácia.Pri tej expresnej si majitel zaregistruje ako licencovany registrátor domenu na svoje meno a az ked uhradím fakturu domena bude moja.Ale bude naozaj moja? Ak neprebehne podpis ziadnej zmluvy ako je to u klasickej registrácii?
dragan.michal
18.05.11,17:57
Pravdepodobne ide o .sk doménu. Jej vlastníctvo si overíte na sk-nic.sk (https://www.sk-nic.sk/) kde zadáte názov domény (Hľadať doménu ) a následne Vám zobrazí informácie o doméne ako napríklad:
- držiteľ domény
- registrátor
- stav domény

Na to aby ste mohli byť vlastníkom domény je potrebné byť v systéme sk-nic vedený ako užívateľ (tlačivo F1 - Žiad. o štatút užívateľa) kde vyberiete aj oprávnených registrátorov, ktorí sú oprávnení registrovať domény na Váš sk-nic.

Vo Vašom prípade ide však pravdepodobne o vlastníctvo domény na registrátora. V tom prípade je potrebné spraviť zmeny, pričom niektoré firmy zmenu spravia zadarmo (napríklad elbiahosting.sk) alebo za poplatok, väčšinou 16 eur (websupport.sk)
sasenkak
19.05.11,06:03
Jedná sa o najweb.sk a zatial na domenu čakám,pretože nebola voľná,ale majiteľ zatiaľ neuhradil poplatok na dalši rok,ak to nevyjde tak zoberiem niečo podobné. Mna len prekvapili tie dve možnosti a nevedela som čo je za tým.Čiže lepsie bude klasická registrácia,hoc to bude zdlhavejsie ako expresná, ale vlastníkom domény budem ja.
A este by ma zaujímala jedna vec, mnoho e-shopov má v cene nájmu aj webhosting. Je lepšie zakúpiť si ho s doménou alebo s eshopom?
dragan.michal
19.05.11,09:39
No ak čakáš na odchyt tak to budeš mať ťažké. Väčšina .sk domén je odchytované špekulantmi, ktorí ich následne niekoľkonásobne drahšie predávajú. Takže na Tvojom mieste by som sa skôr poobzeral po inej doméne, lebo takto môžeš čakať a nič z toho nebude.

Čo sa týka webhostingu. Záleží aký budeš mať eshop, nakoľko:
1. Mesačný paušál na eshop - tam väčšinou je podmienka využívanie webhostingu od firmy, ktorá poskytuje prenájom eshopu.
2. Eshop na mieru - hosting si môžeš vybrať, lebo to nie je shop v prenájme.
sasenkak
19.05.11,11:39
No, čakám na odchyt,domena bola registrovana do 06.05.2011,potom prebehli nejake zmeny a je reg.do 20.05,t.j. tuším zajtra.Ak sa opat nieco zmeni,uz necakam a poobzeram sa za niecim iným.
A s tým webhostingom ešte počkám,chcem eshop na prenajom len sa neviem rozhodnuť ktorý :rolleyes:
dragan.michal
19.05.11,12:04
Najlepšie je si ich na 2 týždne vyskúšať a potom sa rozhodnúť. Väčšina eshopov na prenájom poskytuje možnosť vyskúšať, zaberie vám to síce viac času, ale súčasne si ich všetky otestuje a ten, ktorý Vám bude najviac vyhovovať ten môžete potom objednať, pričom to čo ste vytvorili v skúšobnom (pridanie produktov, texty, atd) Vám ostane aj potom v ostrej verzii. Takže neprídete o "svoju prácu".
Čo sa týka domény, želám veľa šťastia.
sasenkak
21.06.11,10:48
No, čakám na odchyt,domena bola registrovana do 06.05.2011,potom prebehli nejake zmeny a je reg.do 20.05,t.j. tuším zajtra.Ak sa opat nieco zmeni,uz necakam a poobzeram sa za niecim iným.
A s tým webhostingom ešte počkám,chcem eshop na prenajom len sa neviem rozhodnuť ktorý :rolleyes:


Tak sa idem pochváliť ,že KONEČNE!!!! mám svoju doménu:)
Trvalo to síce dlhsie a kym domena prešla vsetkými možnými stavmi od DOM WARN....az po DOM DEL,tak som už strácala nervy. Už som bola v pokušení,že skúsim nejaký iný slovný obrat, ale kedže mi to nesúri,reku ešte počkám a vyplatilo sa ! Ako začiatočník som netušila ,že je to nekonečný príbeh, ale aspon som o niečo mudrejšia a niečo nové som sa dozvedela;)
srska
21.06.11,10:57
Tak sa idem pochváliť ,že KONEČNE!!!! mám svoju doménu:)
Trvalo to síce dlhsie a kym domena prešla vsetkými možnými stavmi od DOM WARN....az po DOM DEL,tak som už strácala nervy. Už som bola v pokušení,že skúsim nejaký iný slovný obrat, ale kedže mi to nesúri,reku ešte počkám a vyplatilo sa ! Ako začiatočník som netušila ,že je to nekonečný príbeh, ale aspon som o niečo mudrejšia a niečo nové som sa dozvedela;)
ale najweb.sk to nie je?
sasenkak
21.06.11,11:05
ale najweb.sk to nie je?
No, je . Je to problém? Mám to bez webhostingu, len tzv.parkovanie domeny,pretože eshop chceme rozbehnut na jeseň.
Atomer.sk
01.09.11,15:19
Pre sasenkak: Domenu najweb.sk ale Ty oficialne nevlastnis.
matolog
13.09.11,17:25
- konecna cena sa stanovuje az po dokladnom prekonzultovani uplneho technickeho zadania
- na pravnu ochranu, dodrziavanie podmienok sluzi zmluva (napr. o dielo)
- v tej zmluve musi byt aj cas a cena za upravy ci opravy, pripadne aktualizaciu softveru

-- pre vsetkych citatelov: tvorbe webstranok (http://www.axweb.sk) sa venujem uz nejaky ten rok, a ked mi niekto povie ze "to je vela, dam to radsej spravit niekomu inemu - mysli studentov a podobne", tak len mavnem rukou a neriesim. Naco aj... Tymto zgrlosom sa to potom vracia ako bumerang, zial prichadzaju takto o cas a peniaze.

Citujem jedneho dobreho klienta: "Hned po rekonstrukcii budovy, bola webstranka tou najlepsou investiciou za poslednych 10 rokov..."
Preco? Za dva mesiace fungovania priniesla klientovi 8 z 10tich objednavok (co, ked prenajima priestory na svadby, nie je zanedbatelne).

Netvrdim, ze kazda webstranka zvysi objem predaja o 400%, ale kvalitny web zakonite nemoze uskodit len pomoct a ako reklama vychadza ovela lacnejsie ako napriklad prenajom billboardu na 3-5 rokov (co je cca zivotnost webu bez redizajnu).
trisestri
02.03.12,07:54
co to znamena ked pred domenou tretieho radu je slovo testcopy,takisto pred vsetkymi clankami a rubrikami domeny,po ich prekliknuti vo vyhladacoch cast z nich zada ako nenajdene,aj ked su na tej domene a neboli vymazane,toto poskodzuje navstevnost a casom aj pozicie vo vyhladavani,podpora spravcu stranok napisala ze vo vyhladavacoch sa to casom prepise na spravne odkazy,ale akosim vobec neverim -priklad - www.testcopy-koreka.estranky.sk
kopretinka
02.03.12,07:59
co to znamena ked pred domenou tretieho radu je slovo testcopy,takisto pred vsetkymi clankami a rubrikami domeny,po ich prekliknuti vo vyhladacoch cast z nich zada ako nenajdene,aj ked su na tej domene a neboli vymazane,toto poskodzuje navstevnost a casom aj pozicie vo vyhladavani,podpora spravcu stranok napisala ze vo vyhladavacoch sa to casom prepise na spravne odkazy,ale akosim vobec neverim -priklad - www.testcopy-koreka.estranky.sk (http://www.testcopy-koreka.estranky.sk)

Uživateľ nebol na serveru nalezen.
:confused: