renata
04.02.09,11:39
Prosím o váš názor, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade. Český odberateľ (IČ-DPH CZ) si objednal u našej firmy (IČ-DPH SK) opravu čerpadla.
Opravu previedla firma na Slovensku, ktorú sme si zase objednali my. Tá nám vystavila fa a teraz chceme refaktúrovať opravu českému odberateľovi. Čerpadlo dopravil aj si ho prevezme český odberateľ. Mám vystaviť faktúru dľa §16, odst.7, čiže bez DPH ? Ďakujem
Milan Benka
04.02.09,12:23
Prosím o váš názor, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade. Český odberateľ (IČ-DPH CZ) si objednal u našej firmy (IČ-DPH SK) opravu čerpadla.
Opravu previedla firma na Slovensku, ktorú sme si zase objednali my. Tá nám vystavila fa a teraz chceme refaktúrovať opravu českému odberateľovi. Čerpadlo dopravil aj si ho prevezme český odberateľ. Mám vystaviť faktúru dľa §16, odst.7, čiže bez DPH ? Ďakujem


Áno .
matig
09.03.09,19:37
Ahojte,

chcem si overit spravnost mojho nazoru. Poslali sme ceskej firme platca DPH nas statív na výmenu (reklamácia). Prepravu zabezpecila slovenska spolocnost. Naklady na prepravu budeme refakturovat ceskej firme. Faktura bude bez DPH podľa par. 16 ods. 1 s dátumom dodania - datum vystavenia faktury slov. dopravcom. Bude to takto správne?

Ďakujem!
matig
10.03.09,13:04
Prosím napíšte mi Váš názor.
matig
12.03.09,08:09
Alebo je to tak, že napriek tomu, že sa jedná o prepravu (službu) v konečnom dôsledku ide o tovar, ktorý nám po vybavení reklamácie vrátia a má konečnú spotrebu v SR a teda DPH by mala byť odvedená u nás.
mám poriadnu dilemu...
Evinka73
12.03.09,18:03
Mám tiež jeden dotaz. Ak poskytnem službu pre klienta, ktorý je v Poľsku, a Maďarsku, ale objednal si u nás reklamu v novinách. Tieto noviny vychádzajú len na Slovensku. Budem mu fakturovať riadnú cenu s DPH. A ako to bude v daňovým priznaním DPH, v ktorom riadku to uvediem. Pomôže mi niekto?