gnikat
04.02.09,10:41
ja by som vas chcela poprosit o radu, chcela by som si vybavit opatrovatelsky prispevok na svokra len neviem ake su podmienky na schvalenie a ci sa mi to v jeho pripade oplati vybavovat. byvame s manzelom u jeho rodicov v dome, svokrovci ziju obaja, svokra ma 66 rokov a svokor 75, na neho by som si chcela vybavit opatrovatelske, ja zdravotne problemy, s plucami ma CHOCHP, potom ma na srdci strojcek chodi pravidelne na kontroly, potom ma problemy s cievami, prostatou, s ladvinami, nevladze chodit, iba po dvore sa prejde, na wc chodi sam, krmit ho netreba. ak ide k lekarovi treba ho odviest sam nedojde, neviete mi poradit ci by sa dalo v jeho pripade vybavit to opatrovatelske? dakujem
fonzerelli
06.02.09,15:17
No ja som vybavoval opatrovatelsky, pretoze mama je bez nohy.Keby som vedel, kolko mi vymeraju a kolko to bude trvat, vobec by som do toho nesiel.Dostavam ako prispevok na opatrovanie 1700 korun mesacne,co je dost ponizujuce, nakolko som musel kvoli tomu nechat pracu.
Pri vybavovani treba zajst na prislusny urad prace socialnych veci a rodiny a tam poziadat o prispevok na opatrovanie - tlacivo na vyplnenie.Neviem ci ma svokor vybaveny aj preukaz ZTP,Treba to vsetko dolozit a aj zo socialnej poistovne, posudok od posudkoveho lekara aka je tam miera funkcnej poruchy.
Mária27
06.02.09,15:29
Zákon 447/2008 Z.z.