gabikao
04.02.09,10:43
Rozmyslame uz nad letom a radi by sme polenosili s detiskami v Chorvatsku. Len sa nevieme rozhodnut, ci skusit ist autom alebo radsej autobusom. Ma niekto nejake cerstve skusenosti- moze byt kludne z minuleho leta, ako dlho trva cesta, kolko pribl. vyjdu naklady, ak dame napr. start z Ba, na co treba dat pozor atd.? Este nevieme, ci sever alebo juh - nahovaraju nas na Lopar, ale mne sa pacilo aj na Makarskej, takze kludne piste vsetky mozne variacie. Este sme sa nerozhodli.
mupyk
04.02.09,10:01
My sme boli vlani na ostrove Rab, nie konkrétne v Lopari, ale je tam nádherne, preto Vám doporučujem ten Lopar. Boli sme vlastným autom, šoféroval iba manžel a bolo to super. Hlavne ak idete s deťmi podľa mňa je pohodlnejšie ísť autom, lebo zastavíte kedy chcete, ak napr. uvidíte niečo pekné môžete sa zastaviť, čo nie je možné pri ceste autobusom. A tie náklady na cestu nie sú až tak vysoké, ak zvážime to pohodlie a nemusíte sa na nikoho viazať, idete kedy vy uznáte za vhodné. Ale pri trajekte na ostrov Rab doporučujem prísť radšej zrána, lebo potom sa tam dosť čaká.
amakov
04.02.09,10:01
pozri aj tu, tam je už diskusia o Chorvatsku v plnom prúde
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/.
gabikao
04.02.09,10:12
Dakujem za odpovede, skusim preluskat tu stranku, ked bude cas, aj ked by som brala radsej info tu na tacke :rolleyes::o.
Mupyk, ja sa tiez viac priklanam autu, ale muz ma trochu obavy... Nevies, pribl. cenu, kolko vas cesta vysla? Autobusom som si zistila ze 1800,- az 2700,- na osobu - zalezi ci sever al. juh. U nas pri pocte osob 5 je to uz celkom slusna suma.
amakov
04.02.09,10:59
My sme vlani boli v Seget Vranjica nedaleko Trogiru, boli sme piati,byvali sme na sukromi, na 2 tyždne, varili sme si sami z polotovarov, ktoré sme si priniesli z domu, ale tie zakladne potraviny sme si kupovali aj na mieste,absolutne si nestazujem,nebolo to ziadana zataz pre nas, aj tak sme nemohli cez obed byt na slnku, po preratani vynalozenych prostriedkov nas to vyslo cca 7000 Sk /na osobu za cely pobyt. My sme mali pred tym taku dilemu, ci pojdeme na 1 tyzden niekde na hotel, s nejakou polpenziou a dovezieme sa tam autobusom alebo pojdeme autom s vlastnou stravou. Rozhodli sme sa pre 2. moznost/ 2 tyzdne/ a tento rok ideme znova obdobne, len este nevieme kde,este sme v stadiu hladania. Urcite nie kazdemu vyhovuje taky typ dovolenky,treba to dobre zvazit, u nas zavazilo aj to, ze sme boli vlastne dospeli najml.syn mal 14 rokov, takze na priprave stravy sme sa podielali viaceri /cas pripravy 1/2 az 1 hod/ Ja som si doma urobila predbezny jedalnicek, kazdy si povedal co by tam asi chcel mat, pripravila som si tie polotovary doma tam uz sme dokupili len chlieb, mlieko, zeleninu, ovocie,vodu, pripadne zmrzlinu a robili sme si vylety do okolia.Chlapi vysli na kazdy vacsi kopec v okoli, boli sme v Trogire, Splite.., a bolo super:---
mupyk
04.02.09,11:03
K tej doprave asi takto, my sme vlani boli týždeň v Trogire a až druhý týždeň na ostrove Rab, ale celkom sme najazdili okolo 2500 km, cez spotrebu 5,5 litra na 100 km a cene nafty 40,00 Sk/v zahr.bola cena približne rovnaká-malá odchýlka/ nás to vyčlo okolo 5500,00 Sk /počítala som to približne/. Ale keď si teraz premietnete terajšie ceny PHM je to ešte lacnejšie. My totiž aj tento rok ideme na Rab, ale so Suha Punta. Teraz sme počítali, že ideme na benzíne a pri spotrebe 6,5 l a cene okolo 30,00 Sk by nás to malo vyjsť okolo 3000,- Sk.
Tak si myslím, že pri tých cenách, ktoré ste našli v ponuke za autobus, nie je o čom premýšľať. A pokiaľ jazdíte slušne a dodržujete predpisy nie je čoho sa obávať. My sme boli takto len niekedy v minulosti autobusom aj deťmi, ale už by som nešla. Teraz chodíme stále vlastným autom.
GABAZ
04.02.09,19:14
K cene benzínu treba pripočítať diaľničné poplatky, ak by ste išli diaľnicou. My chodievame cez Maďarsko mimo diaľnic a v Chorvátsku vyjdu diaľničné poplatky od hranice s Madarskom po Split zhruba v prepočte 2000 Sk. My zvykneme chodit tam diaľnicou v noci a naspäť cestujeme cez deň starou cestou. Minulý rok sme cestu späť skombinovali, časť diaľnicou, časť po starej ceste. Ak je dobrý šofér, nie je problém cesta autom. My už teraz máme objednaný apartmán v dedinke Staniči pri Omiši a veľmi sa teším.
Rozalka
04.02.09,19:39
Len doplním, tá suma 2000 Sk je za cestu ta a späť ...
GABAZ
05.02.09,05:21
Tých zhruba 2000 Sk je naozaj pri použití diaľnice tam aj späť od hranice až k moru. Ale dá sa v pohode diaľnici vyhnúť, ak chce človek ušetriť. My chodíme naspäť starou cestou hlavne kvôli tomu, že je to krajšia cesta a manžela cesta po diaľnici nudí. Ešte by som dodala, že kto ma na prvýkrát obavy cestovať autom, môže skúsiť okolie Zadaru, to je taká optimálna vzdialenosť okolo 700 km. Minulý rok sme boli v Živogošče a to už bol riadny kus cesty. Ale bolo tam krásne a určite sa tam ešte raz vrátime.
Raz som s deťmi skúsila aj cestu autobusom, dá sa to zvládnuť, ale ak idú štyria ľudia a je možnosť ísť autom, niet čo riešiť, autobusom to určite vyjde drahšie. Výhoda auta je žmožnosť robiť výlety.
gabikao
06.02.09,06:26
Nie je nejaka strana, co by ukazala aj poplatky za dialnice a trajekty? Na googlackych mapach je vzdialenost aj cesta peknae vyznacena, ale k tym poplatkom som sa nejaak nedostala.
Rozalka
06.02.09,11:03
MajaV
06.02.09,12:36
Miro SV
25.03.09,10:50
čo sa týka cesty autom po dialnici, ako je to s meranim rychlosti v HR, bol som cca 4r. dozadu, a nebol problem v noci cez 130km. Da sa aj teraz švihať, alebo maju podobnu buzeraciu na cestach ako my?
Ďakujem
Martin Mocko
25.03.09,10:59
My sme boli pred cca 3 rokmi. Cez tento web sme našli ubytovanie - zavoláš priamo prenajímateľovi a dohodneš sa s ním:
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/

Keď vycestuješ v noci..je to najlepšie. My sme odchádzali okolo 18tej z BA a ráno sme boli pri mori. Určite je lepšie cestovať v noci - cesta bola takmer bez premávky. Niekedy sa mi dokonca zdalo, že nikto viac do Chorvatska ani nejde :D
weflyhigh
25.03.09,17:39
zaujimave zazitky
Marta V
25.03.09,18:57
čo sa týka cesty autom po dialnici, ako je to s meranim rychlosti v HR, bol som cca 4r. dozadu, a nebol problem v noci cez 130km. Da sa aj teraz švihať, alebo maju podobnu buzeraciu na cestach ako my?
Ďakujem
V Chorvátsku sa na rýchlost dbá možno ešte viac ako u nás. Minulý rok keď sme odchádzali z Drašníc - neďaleko Makarskej, ráno o 4,00 do Splitu, nás zastavili policajti dvakrát a kontrolovali doklady. Rýchlosť merajú aj na bočných cestách a majú laserové radary, ktoré zamerajú aj na dialku. Pokuty sú dosť vysoké.
laurin
30.03.09,08:19
Tých zhruba 2000 Sk je naozaj pri použití diaľnice tam aj späť od hranice až k moru. Ale dá sa v pohode diaľnici vyhnúť, ak chce človek ušetriť. My chodíme naspäť starou cestou hlavne kvôli tomu, že je to krajšia cesta a manžela cesta po diaľnici nudí. Ešte by som dodala, že kto ma na prvýkrát obavy cestovať autom, môže skúsiť okolie Zadaru, to je taká optimálna vzdialenosť okolo 700 km. Minulý rok sme boli v Živogošče a to už bol riadny kus cesty. Ale bolo tam krásne a určite sa tam ešte raz vrátime.
Raz som s deťmi skúsila aj cestu autobusom, dá sa to zvládnuť, ale ak idú štyria ľudia a je možnosť ísť autom, niet čo riešiť, autobusom to určite vyjde drahšie. Výhoda auta je žmožnosť robiť výlety.

Tento rok by som chcel ist do Splitu, resp. dedinka Maslinica, mozte mi poradit ako sa tam najlepsie dostat po "starej ceste"? Ide sa aj cez Bosnu a Hercegovinu? Je treba pri takejto ceste pas? Poplatky cez 2000 Sk (v prepocte) sa mi zdaju dost vysoke. Alebo odporucate radsej pouzit dialnicu? Dialnica sa plati pri vstupe?
Sorry za viac otazok :)
Dharma717
30.03.09,13:35
ahoj, my sme boli minule leto autom, aj toho roku ideme. je to idealne, lebo nabalis, co chces, hlavne ak idete s detmi. aj ked mas auto bez klimy, je to v pohode, my sme ju ani poriadne nezapli. existuje uz vela on-line planovacou ciest, takze si skus podrobne nastudovat na google.com - maps alebo viamichelin.com. autom je to urcite lepsie uz aj tym, ze robis individualne prestavky aj v letovisku si uplne nezavisla. Z Bratislavy do Zadaru {stred} to trva priblize 7,5hodi bez prestavky. Ked vystartujete skoro rano, poobede ste namieste. Urcite je dobre pocuvat radio, aj ked miestne, urcite porozumies, ze aka je premavka a ci su tuleny "upchate", my sme to vystriehli, a tak sme jednoducho zisli z dialnice a urobili sme si vylet po peknom vnutrozemi, stalo nas to mozno o 1 hodinku viac ale nestali sme 3hodiny v zapche.
jess
30.03.09,13:45
Ak si dáte do vyhľadávania "Chorvátsko", tak Vám tu na porade vyhľadá veľa tém v ktorých sa Chorvátsko dopodrobna preberalo:)...od cesty, poplatkov, cien potravín až po ubytovanie v tom ktorom kúte Jadranu :)
dad111
30.03.09,20:52
Tento rok by som chcel ist do Splitu, resp. dedinka Maslinica, mozte mi poradit ako sa tam najlepsie dostat po "starej ceste"? Ide sa aj cez Bosnu a Hercegovinu? Je treba pri takejto ceste pas? Poplatky cez 2000 Sk (v prepocte) sa mi zdaju dost vysoke. Alebo odporucate radsej pouzit dialnicu? Dialnica sa plati pri vstupe?
Sorry za viac otazok :)
Cez Bosnu nepôjdete, tá je južnejšie, len keby ste si chceli urobiť výlet napríklad do Dubrovníka. Vtedy už je treba pas, aj keď v praxi Vás na tých asi 10 km nezastavia a nebudú kontrolovať ani na hranici. Tam sa aj tak zväčša nestojí. Dobrý plánovač má aj SKODA na svojich českých stránkach, ak radšej používaš zrozumiteľný jazyk.
Každopádne je lepšie ísť po starej, nie po diaľnici. Je to kľudná a pohodová cesta. Má to aj svoje riziká.
Dobrá debata je na iných fórach, aj tu spomínaných. Tam sú vlákna, kde sa debatuje o všetkom, čo sa Chorvátskak týka.
Tá diaľnica sa platí pri schádzaní z nej.
laurin
31.03.09,04:30
Dakujem za odpoved,
skusal som stranku viamichelin.com typ "ekonomicka" a suplo ma to cez Bosnu.
Routeplanner od skody som skusal a skusam niekolko dni, ale je tam stale error.
dad111
31.03.09,09:38
Skúšaš tu? http://www.skoda-auto.com/moss-cze/services/routeplanner/
Cez Bosnu Ťa posiela asi preto, že ideš z východu Slovenska? Nezadávaj len začiatok a koniec, ale aj miesta priechodu.
Skus aj tieto fóra http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/index.php
Aj tu http://www.chorwackie.pl/chorvatsko-phorum/
laurin
31.03.09,09:51
Ano skusam na tej linke ako si uviedol ale pise mi to toto "Server Error in '/importer' Application."
Ako zaciatok davam Trnavu, a rovnako sa to chova (viamichelin) ak dam Bratislavu. Asi ekonomicku verziu berie nielen mimo dialnic, ale aj najkratsiu.
Tu cesku stranku pozriem, ale po polsky neviem :-)
Diky za info.
GABAZ
31.03.09,10:53
Ja keď som hľadala cestu do Chorvátska, osvedčilo sa mi hľadať napr. najprv časť cesty BA - Záhreb a potom Záhreb - konkrétne letovisko.
Ak som si chcela nájsť cestu cez Maďarsko mimo diaľnic,bolo tam treba zadať aj nejaké mestá, cez ktoré sa prechádza. Inak mi väčšinou ponúkalo diaľnice a tie som v Maďarsku nechcela. Takže dobré je si najprv popozerať aj mapy.
Rozalka
01.06.09,17:08
Véééééľmi dobrá správa pre cestovateľov k moru v Dalmácii:
v sobotu 30.5.2009 otvorili druhý tubus v oboch tuneloch (Mala Kapela i Sv. Rok).
Baca1966
02.06.09,04:00
NA planovanie trasy je velmi dobry freesoft Google earth. Daju sa z neho prenasat trasy aj do navigacie :-)