TBMB
04.02.09,11:03
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť.
V našej ord. (RO) zakupili počítač ale po častiach. Nechceli kupiť celý ale poskladaný cca 490,00€, vraj ich víde cenovo lepšie.
Moja prvá otázka: dá sa tako počítač zaradiť do majetku ako jeden celok napr. PC? Faktúra je výpísaná položkoviťe procer ...€,.... atď.
druhá otázka: pri zakupovaní PC celého alebo zloženého riaditeľ chce ušetriť a OP systém nechce kúpiť ani samotné programi ako je Word, ....
Prosím Vás poradte nám.
Ďakujem
Chobot
04.02.09,10:23
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť.
V našej ord. (RO) zakupili počítač ale po častiach. Nechceli kupiť celý ale poskladaný cca 490,00€, vraj ich víde cenovo lepšie.
Moja prvá otázka: dá sa tako počítač zaradiť do majetku ako jeden celok napr. PC? Faktúra je výpísaná položkoviťe procer ...€,.... atď.
druhá otázka: pri zakupovaní PC celého alebo zloženého riaditeľ chce ušetriť a OP systém nechce kúpiť ani samotné programi ako je Word, ....
Prosím Vás poradte nám.
Ďakujem

Ja len k tej druhej - a ako chce pracovať na ňom? Existujú síce aj freeware OS (Linux) a free programy (OpenOffice), ale tie nie sú vždy kompatibilné so softvérmi vyvinutými pre prostredie Windows. Je si vedomý tohto rizika?
TBMB
04.02.09,10:25
Riaditeľ akm si zaumieni.......
Ja som chcela sa ohradiť zákonom či nariadením. Ak kúpim PC musí opsahovať OP, Word...
Nevieš o takom niečom
marjankaj
04.02.09,10:36
Riaditeľ akm si zaumieni.......
Ja som chcela sa ohradiť zákonom či nariadením. Ak kúpim PC musí opsahovať OP, Word...
Nevieš o takom niečom

Word je platený program. Používanie Wordu(aj iných platených programov a OS) bez licencie je porušovaním autorského zákona.
TBMB
04.02.09,14:52
Prosim a ak by sa kupovalo cez linex neviem ci som to spravne napisala. Malo by to by zadarmo. Tyka sa to aj verejnej spravy.
Chobot
04.02.09,15:04
Prosim a ak by sa kupovalo cez linex neviem ci som to spravne napisala. Malo by to by zadarmo. Tyka sa to aj verejnej spravy.

Cez linex sa nekupuje. Linux je opreračný systém, niečo ako Windows, ale je voľne šíriteľný, teda zadarmo. Ale treba s ním vedieť pracovať, je to trochu iné, ako Windows. Hore som ti to písal.
kero64
04.02.09,15:05
Linux a aj OpenOffice sú síce zadarmo, ale môžu sa využívať aj na komerčné účely? A nerozumiem tomu riaditeľovi. Teraz ušetrí pár tisíc a ak mu prídu na to, že používa nelegálny software, potom už bude mať na programy plus bonus-mastná pokuta ?
TBMB
04.02.09,15:09
Aj ja sa mu snazim vysvetlit, ze na cierno je to zadarmo ale s rizikom. On ale stale svoje.
Nemame ani smernicu, co by som tam napisal. PC sa zakupi len v pripade zakupenia Os ...
Dik
TBMB
04.02.09,15:15
Poradte:mad:
buchač
04.02.09,15:19
Linux a aj OpenOffice sú síce zadarmo, ale môžu sa využívať aj na komerčné účely? A nerozumiem tomu riaditeľovi. Teraz ušetrí pár tisíc a ak mu prídu na to, že používa nelegálny software, potom už bude mať na programy plus bonus-mastná pokuta ?


Komu niet rady , tomu ..............:---

Sa čudujem , že zastáva funkciu " riaditeľ " ;)


Juraj
TBMB
04.02.09,15:21
Vravis ze na komercne ucely. Sme RO, nic nevyrabame ,nepredavame.:mad:
kero64
04.02.09,15:33
Vravis ze na komercne ucely. Sme RO, nic nevyrabame ,nepredavame.:mad:
Ani školy nič nevyrábajú a nepredávajú a predsa nemôžu používať nelegálny software.