lvs
04.02.09,11:15
Začínam sa chystať na prestavbu bytového jadra a narážam na kopec problémov. Chcem zmeniť polohu kúpelne a keďže som na prvom poschodí, odpad vody zo sprchy a umývadiel by som mohol vieť pod strop pivníc. A tu je jeden problém, s ktorým by som potreboval poradiť. Napojenie na hlavné odpadové potrubie mám v byte nad úrovňou podlahy. Je možné urobiť zásah do tohto potrubia, prevŕtať ho a pripojenie urobiť nižšie, tak ako ho potrebudem? V byte nechcem žiaden schod. Prosím vie mi niekto poradiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
220870
04.02.09,16:40
Dá sa to urobiť.Dokonca sa to robí takmer vždy keď sa prerábajú jadrá.Ani si nepamätám že by s tým nebola patália.
lvs
05.02.09,06:18
Ďakujem za odpoveť, potešili ste ma, neviem si predstaviť, že by som kúpelňu nechal na pôvodnom mieste.
feron
05.02.09,10:38
Začínam sa chystať na prestavbu bytového jadra a narážam na kopec problémov. Chcem zmeniť polohu kúpelne a keďže som na prvom poschodí, odpad vody zo sprchy a umývadiel by som mohol vieť pod strop pivníc. A tu je jeden problém, s ktorým by som potreboval poradiť. Napojenie na hlavné odpadové potrubie mám v byte nad úrovňou podlahy. Je možné urobiť zásah do tohto potrubia, prevŕtať ho a pripojenie urobiť nižšie, tak ako ho potrebudem? V byte nechcem žiaden schod. Prosím vie mi niekto poradiť? Ďakujem za skorú odpoveď.treba len zistiť, z akého materiálu sú odpadové rúry od úrovne tvojho bytu do pivníc, ak sú azbestové, bude ich treba v celej dĺžke vymeniť za plastové, zohnať šikovného vodára, čo to urobí a obehnúť susedov, čo sú nad vami na stupačke, aby počas práce nevypúšťali vodu, nespláchli WC;)
lvs
05.02.09,11:18
Odpadová rúra je kameninová, a keďže som sa dočítal, že kamenina je tvrdá ale zároveň krehká, preto sa obávam, či sa dá do toho urobiť ďalší otvor na pripojenie nášho odpadu.
220870
05.02.09,15:21
Odpadová rúra je kameninová, a keďže som sa dočítal, že kamenina je tvrdá ale zároveň krehká, preto sa obávam, či sa dá do toho urobiť ďalší otvor na pripojenie nášho odpadu.
Dá sa.Ale s tými susedmi nad vami je to fakt problém.
feron
09.02.09,08:08
Odpadová rúra je kameninová, a keďže som sa dočítal, že kamenina je tvrdá ale zároveň krehká, preto sa obávam, či sa dá do toho urobiť ďalší otvor na pripojenie nášho odpadu.asi ju bude treba vymeniť na celom kuse od vyústenia nad úroveň zeme, tam by malo byť spojenie s liatinovou rúrou. Výmena za plast nie je až taká nákladná.
Zitulda
09.02.09,10:32
Podľa mňa to nie je najľahšie, nie vzhľadom na práce, potrubie prípadne financie. Tvoje informácie sú veľmi nepostačujúce, aby sa dalo odborne odpovedať. Treba vedieť konštrukčný systém budovy, dispozíciu tvojho bytu a zamýšľané úpravy, ďalej koľko podlaží je nad Tebou, ako sú vedené odpady a potrubia vnútornej kanalizácie (nielen z čoho sú). Na také rozsiahle úpravy so zásahom do spoločných rozvodov je potrebný nielen odsúhlasený stavebný projekt do odborne spôsobilého projektenta pre ZT (zdravotnej techniky) aj s ostatnými nájomníkmi- no a nezabúdať na to, čo máte v zmlúve.