bebe217
04.02.09,12:39
Mohli by ste mi prosím niekto poradiť v zopár veciach pred tým, než sa definitívne rozhodnem založiť s.r.o.-čku?

Prvá vec- musia byť všetci spoločníci živnostníci, alebo môžem byť len obyčajný smrteľník bez ŽL?

Druhá vec- sídlo spoločnosti môže byť aj moje trvalé bydlisko bez toho, aby som daný objekt vlastnil (majitelia sú rodičia)- mohol by byť tento objekt po skrachovaní spoločnosti nejakým spôsobom postihnuteľný?

Vopred ďakujem
Zoltán Kovács
04.02.09,11:42
Mohli by ste mi prosím niekto poradiť v zopár veciach pred tým, než sa definitívne rozhodnem založiť s.r.o.-čku?

Prvá vec- musia byť všetci spoločníci živnostníci, alebo môžem byť len obyčajný smrteľník bez ŽL? Na založenie s.r.o. nepotrebuje zakladajúci živn.list.

Druhá vec- sídlo spoločnosti môže byť aj moje trvalé bydlisko bez toho, aby som daný objekt vlastnil (majitelia sú rodičia)- mohol by byť tento objekt po skrachovaní spoločnosti nejakým spôsobom postihnuteľný? Môže mať, len potrebuješ súhlas majiteľa + LV. Nehnuteľnosť nie je majetkom s.r.o. tak pri krachu sa nič nestane. Max budú otravovať vašich rodičov listy, resp. osobné návštevy od veriteľov.

Vopred ďakujem


V citáte...