mariahruskovaing
04.02.09,12:46
Dobrý deň prajem. Koniec roku,uzávierky a daňové priznania je hlavná téma medzi podnikateľmi a účtovníkmi.Chcela by som sa spýtať,či by ste mi neporadili nejaký druh zmluvy pre konateľa,ktorý chce zaplatiť svokre za to,že upratovala celý rok kancelárske priestory a zlegalizovať finančnú hotovosť,ktorú jej vyplatil.Svokra poberá iba starobný dôchodok.Dakujem už vopred za informáciu
veronikasad
04.02.09,11:50
Dobrý deň prajem. Koniec roku,uzávierky a daňové priznania je hlavná téma medzi podnikateľmi a účtovníkmi.Chcela by som sa spýtať,či by ste mi neporadili nejaký druh zmluvy pre konateľa,ktorý chce zaplatiť svokre za to,že upratovala celý rok kancelárske priestory a zlegalizovať finančnú hotovosť,ktorú jej vyplatil.Svokra poberá iba starobný dôchodok.Dakujem už vopred za informáciu
Dohoda o pracovnej činnosti - je to závislá práca. Ale to ju mal pred začiatkom výkonu prihlásiť do soc.poisťovne na reg.liste FO + ďalšie povinnosti zamestnávateľa.
Zoltán Kovács
04.02.09,11:51
Na náklady sa má myslieť v priebehu roka, a nie spätne hladať možnosti. ;)

Keď robila na čierno, bolo dobré, že neplatia sa odvody a dane. Ale teraz by zase bolo dobré, keby sa to dalo dať do nákladov. :D

Na upratovanie, priznám sa, neviem si predstaviť inú zmluvu ako dohodu o pracovnej činnosti. Na základe nejakej mandátnej, resp. príkaznej zmluvy...:confused: To by bolo za vlasy pritiahnuté.