nikolaP
04.02.09,13:51
Ahoj, pekne prosím niekoho o radu.

SZČO vykonala prácu, pri ktorej použil časť izolácie, ktorú mal kúpenú ešte pred zakázkou a nemá doklad o jej kúpe (túto izoláciu vo svojom účtovníctve neeviduje). Ako to teraz urobiť v JU a čo skladová evidencia?
Nebude daňovej kontrole prekážať, že kúpil xy merných jednotiek izolácie a vyfakturoval si o niekoľko merných jednotiek viac?
Môžem ten rozdiel dať ako osobný vklad do podnikania? Nič iné ma nenapadá.
Dám mu to v cene ako je cena kupovanej izolácie.

Poraďte mi niekto aký doklad mám použiť a ako to zaúčtovať.
nikolaP
05.02.09,11:09
Prosím, prosím, poraďte mi niekto.
Myslím, že je viacero takýchto živnostníkov. Veď to nemyslel zle,len mu je dobrá každá korunka.
nikolaP
19.03.09,14:06
Ahojte, pred 2 mesiacmi som tu prosila o pomoc, ale nik mi neporadil. Prosííííííííííím pekne, potrebujem odovzdať daňové. Môže to tak byť, že spomínaný rozdiel som dala ako osobný vklad do podnikania? Len neviem, či to dať aj do peňažného denníka, keď je to nepeňažný, alebo len zaevidujem príjem na sklade.

Ďakujem
Dáša_
19.03.09,14:08
no ale ved on vyfakturuje viac, ako bude davat do nakladov a to danovemu uradu nevadí - odvedie vyssiu dan, ked nema na to naklady.
nikolaP
19.03.09,14:41
No hej, vyfakturuje prácu + spotrebu izolácie za 1000 Eur ale príjem na sklad má izolácie len za 715,-. Čo ten rozdiel? Tých 285 som preto chcela dať ako osobný vklad. Či to nebude daňovákom vadiť, keď tam bude 285 chýbať? Môže si vyfakturovať niečo, čo v účovníctve ani nemal?
Dáša_
19.03.09,14:43
viac by im vadil opačný prípad :))) toto len privítajú - vždy môže tvrdiť, že stratil faktúru.
nikolaP
19.03.09,15:03
Tak čo je lepšie? Nechať to tak, alebo ten vklad. Ja by som to predsa len radšej vykryla. Ako sa účtuje ten nepeňažný vklad?