solcmiro
04.02.09,15:00
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je pri pracovných cestách (viac dní) nutnosť dávať zamestnancovi preddavok - stravné a vreckové -, alebo či je možnosť vyúčtovať mu to až vo výplate - na základe predtým spísanej dohody.
Ďakujem.
Chobot
04.02.09,15:05
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je pri pracovných cestách (viac dní) nutnosť dávať zamestnancovi preddavok - stravné a vreckové -, alebo či je možnosť vyúčtovať mu to až vo výplate - na základe predtým spísanej dohody.
Ďakujem.

Pri tuzemských nie je povinnosť dávať preddavok, pokiaľ o to zamestnanec nepožiada, ak požiada, firma musí dať preddavok.

Pri zahraničných to bolo v novele doplnené, že zamestnávateľ je automaticky povinný dať zálohu, aj keď zamestnanec nepožiada. Zdá sa mi to trochu nezmyselné, najmä ak ide niekto na 1-2 dni do Rakúska, načo potrebuje zálohu, ak má dostatok vlastných € a nepožaduje preddavok. Ale raz tak rozhodli, tak sa mu záloha musí dať.
solcmiro
04.02.09,17:02
Veľmi pekne Vám ďakujem. Myslím že mám problém, pretože ja som to tak robil a teraz neviem, ako to dať do poriadku. Neviete mi prosím Vás povedať, odkedy je to povinné?