branko882005
04.02.09,14:34
Ahojte.... som zivnostnik a potrebujem na administrativne prace pracovnu silu. Nasiel som si mamicku na materskej. Co vsetko potrebujem vybavit ? platim za nu nieco statu???? alebo do zdrav. poistovne, alebo socialnej??? Chcem nejaku zmluvu, pri ktorej by som jej dal plat a nestaral sa co dalej... da sa take nieco???? je na materskej, cize asi zdravotnu plati za nu stat nie??? no fakt neviem co ako spravit.... chcem tej mamicke pomoct, a ona pomoze mne, len to potrebujem nejako pravne vybavit, aby som nemal nikde nikdy komplikacie... chapete ma???? prosim o konstruktivne napady... dakujem velmi pekne:rolleyes: myslim, ze by bola ako na dohodu.....
janka marenistakova
04.02.09,13:43
Dobrý deň, aj ja som mamička na materskej, mám riadnu pracovnú zmluvu,
zamestnávateľ ma riadne prihlásil do zdrav.poisťovne aj do Sociálnej a rodičovský príspevok/ nie materskú / poberám riadne ďalej, len nesmiem dať malého do škôlky na viac ako 4 hodiny. Vy ako živnostník sa stávate zamestnávateľom a z toho vám vznikajú ďalšie povinnosti- mesačné výkazy, prehľady na daňový , odvody a pod.
TatianaK1
04.02.09,15:12
Ak ju nechcete zamestnať na HPP tak môžete s ňou uzavrieť dohodu o VP alebo o PČ. Treba si preštudovať zákonník práce, ktorá by Vám vzhľadom na počet hodín vyhovovala. Z takejto dohody platiťe len zanedbateteľné odvody do SP, do ktorej ju musíte prihlásiť najneskôr v deň nástupu do práce.