Monika C.
04.02.09,15:53
Poradáci máme kontrolu na nadmerák všetky doklady sú v poriadku ako dlho môžu preťahovať kontrolu , doklady sme odovzdali 23.9.2008 je to kontrola za jún 2008 neviete mi poradiť . Ďakujem.
marina8
04.02.09,14:56
Poradáci máme kontrolu na nadmerák všetky doklady sú v poriadku ako dlho môžu preťahovať kontrolu , doklady sme odovzdali 23.9.2008 je to kontrola za jún 2008 neviete mi poradiť . Ďakujem.


ja som boal za tyzden vybavena ;)
Monika C.
04.02.09,14:59
U nás asi to tak nie je ale podľa zákona aká je doba na preplatenie nadmerného odpočtu dobre viem keď budem tvrdiť, že polrok / mesačný platca /
Zoltán Kovács
04.02.09,15:03
Zákon o správe daní a poplatkov

ZÁKON 511/1992 Zb
(17) Správca dane ukončí daňovú kontrolu do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia. Orgán najbližšie nadriadený správcovi dane môže lehotu uvedenú v prvej vete v zložitých prípadoch pred jej uplynutím primerane predĺžiť, najviac však o šesť mesiacov, a ak ide o daňovú kontrolu zahraničných závislých osôb, ktoré vyčísľujú rozdiel základu dane podľa osobitného zákona, 6eg) najviac o 12 mesiacov. Ak vykonáva daňovú kontrolu orgán podľa odseku 15, príslušným orgánom na predĺženie lehoty je ministerstvo.
skaspa
04.02.09,15:04
Poradáci máme kontrolu na nadmerák všetky doklady sú v poriadku ako dlho môžu preťahovať kontrolu , doklady sme odovzdali 23.9.2008 je to kontrola za jún 2008 neviete mi poradiť . Ďakujem.
dúfam, že ste si pri odovzdávaní dokladov nechali potvrdiť ich prevzatie zo strany daňového úradu - sú povinný vám doklady vrátiť do 30 dní odo dňa prevzatia (vo výnimočných prípadoch aj dlhšie) a práve toto potvrdenie a táto povinnosť ich tlačí kontrolu vykonať čo najskôr; kontrola môže trvať 6 mesiacov (či si mesačný platiteľ,alebo štvrťročný, alebo neplatiteľ nemá žiadny vplyv) môže však trvať aj dlhšie (jeden rok prípadne ak sa preruší konanie napr. pri medzinárodnej výmene informácií tak aj dlhšie);
nadmerný odpočet sú povinný vyplatiť do 10 dní po ukončení kontroly t.j. kontrola je ukončená dňom prerokovania protokolu
Monika C.
04.02.09,15:09
Ďakujem Vám za pomoc nemali žiadne námietky takže fakt neviem čo držia. Máme protokol o odovzdaní s dátumom.Ďakujem Vám za pomoc.
mata82
10.02.09,15:40
Ahojte, ozvala sa nám kontrola na 3Q/08. Aké doklady im mám odovzdať? Poprípade nemohol by niekto prilepiť "preberací protokol" k dokladom? Vďaka :)
optimistka
10.02.09,15:50
odovzdávaš minimálne všetky tie, ktoré máš v evidencii dph vstup-DF,pokladňa,leasingové zmluvy,interné doklady a výstup-vystavené fa, uzávierky registračných pokladní,bankov výpisy, ...účtovnú evidenciu-evidencia dph, hlavná kniha a ostatné si vyžiadajú kontrolori podľa potreby
ekonella
10.02.09,15:55
Preberací protokol má Dú už "predtlačený", doplní len údaje.
Potrvdí prevzatie všetkých dokladov - napr. pokl od - do
fa od - do
atď.
ekopo
10.02.09,15:59
Z pohľadu kontrolovaného subjektu nie je vhodné odovzdať doklady na daňovú kontrolu kontrolórom s tým, že kontrola bude vykonaná na DU. V tomto prípade určite kontrola neskončí skôr ako za 30 dní. Dávam do pozornosti zo zákona o správe daní a poplatkov § 15 ods 6) cit.

Kontrolovaný daňový subjekt má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane tieto povinnosti:
a) umožniť poverenému zamestnancovi správcu dane vykonať daňovú kontrolu,
b) zabezpečiť vhodné miesto a podmienky na vykonanie daňovej kontroly,

to vhodné miesto so stolom a dvomi stoličkami sa nájde vždy niekde. Kontrola je potom vo väčšine prípadov (ak dokladov nie je príliš veľa) ukončená za 1-2 dni. Ak sa poskytne miesto, tak kontrolór nemôže bezdôvodne nástojiť na tom, aby bola kontrola vykonaná na DU.
mata82
10.02.09,16:02
Díky za odpovede, dúfam že to v zdraví prežijeme, je to naša 1. kontrola :o