mery29
04.02.09,17:35
prosim vas ako co mam vsetko zauctovat na konci roka? mam uz pripady za december a co mam este ? Zauctovala som uz aj dan a mam vytlacenu Suvahu, pokladnu, banku a vysledovku
dakujem za pomoc
mery29
04.02.09,16:44
prosim vas potrebujem to ukoncit uz je februar a este to nemam spravene
mery29
04.02.09,17:03
prosim vas potrebujem to ukoncit uz je februar a este to nemam spravene

pomôzete?
Alexa.k
04.02.09,20:12
prosim vas ako co mam vsetko zauctovat na konci roka? mam uz pripady za december a co mam este ? Zauctovala som uz aj dan a mam vytlacenu Suvahu, pokladnu, banku a vysledovku
dakujem za pomoc


Mery špecifikuj v čom potrebuješ pomoc
- ak je to priamo so závierkou tak si prečítaj rady v porade podvojné účtovníctvo
- ak ale potrebuješ poradit s programom zadaj otázku napr. ako zalozím rok 2009 alebo je nástroj na zaúčtovanie rezerv a opravných položiek
mery29
06.02.09,09:49
potrebujem vediet ci ja mam na konciroka zauctovat zisk na 710/702 alebo to urobi zamnaprogram
mery29
06.02.09,09:57
dikto nerobi v Money
Zuzana210
06.02.09,12:33
potrebujem vediet ci ja mam na konciroka zauctovat zisk na 710/702 alebo to urobi zamnaprogram
Urobí to za teba program pri "Uzávierke roku".
Ak ti chýba už len toto, tak urob uzávierku, naveď počiatočné stavy, potom urob denomináciu a môžeš začať nový rok.
mery29
07.02.09,17:52
este by som sa chcela opytat ked robim uctovnictvo podvojne na firmu, ktora ponuka sluzby a ma jedneho zamestnanca kde dovolenku si vybral no a na konci roka mam spravit tade rezervy ziadne a ani opravne polozky lebo nemam ziadnu nevyfakturovanu dodavku a ... tada mam zauctovat iba dan a potom uz môzem spravit uzavierku ?
dakujem som zaciatocnicka
Alexa.k
08.02.09,14:06
este by som sa chcela opytat ked robim uctovnictvo podvojne na firmu, ktora ponuka sluzby a ma jedneho zamestnanca kde dovolenku si vybral no a na konci roka mam spravit tade rezervy ziadne a ani opravne polozky lebo nemam ziadnu nevyfakturovanu dodavku a ... tada mam zauctovat iba dan a potom uz môzem spravit uzavierku ?
dakujem som zaciatocnicka

Mery - ak máš urobenú inventarizáciu majetku, záväzkov a pohľadávok tak áno.
Inventarizáciu si urob evidencia verzus obratová predvaha, alebo stav účtov.
Ak ti budú sedieť jednotlivé účty oproti evidencii tak by si mala vytlačiť základné TZ pred zaúčtovaním dane, zaúčtovat daň, uzavieť rok, potom si vytlač celkovú závierku alebo si ju archivuj v PDF na CD.
/ušetríš naše lesy/;)
Pru
08.02.09,14:20
Akú evidenciu máš na mysli? Ja si kontrolujem stav účtov, saldo pri dodávateľoch a odberateľoch, pohyby na účtoch. Neviem ako skontrolovať náklady a výnosy, tak som skontrolovala celý rok-účtovanie, malo by to byť dobre, teraz som pozerala obratovú predvahu, strana MD s D sa mi rovnajú.
Skladovú uzávierku mám hotovú,dodávatelia mi sedia, tak isto odberatelia, pokladne, valutové mám precenené aj faktúry aj bu aj pokl.. Zo spotreby som preúčtovala na sklad na základe inv. skladu. Ešte idem dokončiť odpisy, tam budem mať asi pro blém, lebo mi to nevytvára ID. Ešte by som potom mala vypísať DP PO provizorne, aby som vyčíslila daň a zaúčtovala a hádam môžem spraviť denomináciu. Zabudla som na niečo?
mery29
08.02.09,14:31
dakujem za pomoc ale este by som chcela vediet saldo dodavatelov a odberatelov to mam akoze pozriet na ucty ci mi sedi to co este nemam uhradene?
mery29
08.02.09,14:32
Mery - ak máš urobenú inventarizáciu majetku, záväzkov a pohľadávok tak áno.
Inventarizáciu si urob evidencia verzus obratová predvaha, alebo stav účtov.
Ak ti budú sedieť jednotlivé účty oproti evidencii tak by si mala vytlačiť základné TZ pred zaúčtovaním dane, zaúčtovat daň, uzavieť rok, potom si vytlač celkovú závierku alebo si ju archivuj v PDF na CD.
/ušetríš naše lesy/;)
a ako sa da urobit v programe inventarizacia ?
Alexa.k
08.02.09,14:47
Akú evidenciu máš na mysli? Ja si kontrolujem stav účtov, saldo pri dodávateľoch a odberateľoch, pohyby na účtoch. Neviem ako skontrolovať náklady a výnosy, tak som skontrolovala celý rok-účtovanie, malo by to byť dobre, teraz som pozerala obratovú predvahu, strana MD s D sa mi rovnajú.
Skladovú uzávierku mám hotovú,dodávatelia mi sedia, tak isto odberatelia, pokladne, valutové mám precenené aj faktúry aj bu aj pokl.. Zo spotreby som preúčtovala na sklad na základe inv. skladu. Ešte idem dokončiť odpisy, tam budem mať asi pro blém, lebo mi to nevytvára ID. Ešte by som potom mala vypísať DP PO provizorne, aby som vyčíslila daň a zaúčtovala a hádam môžem spraviť denomináciu. Zabudla som na niečo?

Každá z nás postupuje inak, ja napr. kontrolujem: zostavu stav závazkov a pohľadávok oproti zostatkom na obratovej predvahe - napr. 311AU, 321AU, 325AU, 336AU.
Evidenciu som myslela tlačové zostavy ktoré prikladáš k závierke napr. kniha prijatých faktúr by ti mala sediet oproti 321, kniha vystavených faktúr oproti 311, kniha závazkov - oproti napr. 325,331,336 a iným účtovaným v závazkoch, rovnako zostava pohyby na majetkových kartách by ti mali sediet s napr.022, 042, 082, atď, takto by sa mali prejsť všetky účty

Prečo ti nevytvára ID dala si si v karte majetku tvorbu pohybov - zaúčtovať podla predkontácie - uložiť kartu. potom zaúčtovanie majetku k 31.12. a zvolit si sposob.
... ja s tým nemám problém ... a to teda v týchto nových verziách je kiksov až až.
mery29
08.02.09,14:54
dakujem za pomoc
Alexa.k
08.02.09,14:59
dakujem za pomoc ale este by som chcela vediet saldo dodavatelov a odberatelov to mam akoze pozriet na ucty ci mi sedi to co este nemam uhradene?

dá sa to skontrolovať buď cez zostavu saldo - ktorá však podľa mňa je veľmi neprehľadná, môžeš si kontrolovať napr cez knihu faktúr alebo stav záväzkov a pohľadávok

ešte odpoveď na otázku či ti program urobí inventarizáciu:

- nie - jednotlivé úkony musíš spraviť sama

taký program zatiaľ nie je a určite nie za tie peniaze čo stojí money

... ak by to robil program sám tak by účtovníci nemali prácu, boli by len nahadzovači údajov do systému.
mery29
08.02.09,15:03
dá sa to skontrolovať buď cez zostavu saldo - ktorá však podľa mňa je veľmi neprehľadná, môžeš si kontrolovať napr cez knihu faktúr alebo stav záväzkov a pohľadávok

ešte odpoveď na otázku či ti program urobí inventarizáciu:

- nie - jednotlivé úkony musíš spraviť sama

taký program zatiaľ nie je a určite nie za tie peniaze čo stojí money

... ak by to robil program sám tak by účtovníci nemali prácu, boli by len nahadzovači údajov do systému.
teda mam pozriet aky majetok mame a potom ho porovnat v programe ci sedi majetok?
Alexa.k
08.02.09,15:20
teda mam pozriet aky majetok mame a potom ho porovnat v programe ci sedi majetok?

áno ...

... skúsim ti poradiť ešte takto ... predstav si že predkladáš účtovnú závierku majiteľom a oni sa ta začnú pýtať :
prečo je zostatok za účte 311 50.000.- ... ty odpovedáš ... lebo ku koncu roka nám neuhradili firmy XY 10.000.- AB 3.000.- ...atď , a takto musíš vedieť povedať o každom účte.

Ja keď som začínala, tak som si vytvorila pomocný dokument, kde si píšem poznámky k jednotlivým účtom, potom v prípade kontroly alebo schvalovania UZ nemáš problém.
mery29
08.02.09,15:25
áno ...

... skúsim ti poradiť ešte takto ... predstav si že predkladáš účtovnú závierku majiteľom a oni sa ta začnú pýtať :
prečo je zostatok za účte 311 50.000.- ... ty odpovedáš ... lebo ku koncu roka nám neuhradili firmy XY 10.000.- AB 3.000.- ...atď , a takto musíš vedieť povedať o každom účte.

Ja keď som začínala, tak som si vytvorila pomocný dokument, kde si píšem poznámky k jednotlivým účtom, potom v prípade kontroly alebo schvalovania UZ nemáš problém.
dakujem za radu
Pru
08.02.09,17:50
už mám tie odpisy v poriadku. vytvorilo mi všetky aj účtovanie je OK, len neviem ako nadstaviť, aby sa mi vytvárali mesačne, nie až na konci roka.
Mne sa páči saldo hlavne tam prídem na chyby pri úhradach alebo zaúčtovaní, keď mi saldo sedí so stavom účtov 321,311, tak sa vytešujem.
Len teraz mám ešte problém medzi daň. odpismi a účtovnými. Rozdiel keď sa účtuje v priebehu roka, som sa dočítala, že sa úvadza v DP.
Dada
07.05.09,09:56
Mne vôbec nejde urobiť uzávierku - nesvieti mi to tam. Urobili sme dačo chybne? Už potrebujem dostať len zostatky na 702 a 710 a nejde to. Čo s tým?
Dada
12.05.09,08:19
Mne vôbec nejde urobiť uzávierku - nesvieti mi to tam. Urobili sme dačo chybne? Už potrebujem dostať len zostatky na 702 a 710 a nejde to. Čo s tým?

Nemal nikto takýto problém?
Peterika
16.05.09,09:35
Nemal nikto takýto problém?
- a v uzávierke roka máš stav súvahy - nevypočítaný?
No ešte si skontroluj nastavenia agendy - dátum poslednej uzávierky - ak ho tam máš treba ho zmazať a potom skús znova tú uzávierku alebo i odvolanie uzávierky a nanovo uzávierku roka
sybila3
08.03.10,11:19
je treba urobiť aj skladovú uzávierku? Mám urobený inventúrny súpis, inventúru, stavy mi sedia. Neviem či nestačí len cez ID preúčtovať zo spotreby na sklad pri účtovaní B, či je nutné urobiť skladovú uzávierku kde sa mi vytvorí príjemka do nového roka s vypísaním zásob, ktoré sú na sklade?
fox77
08.03.10,17:19
Určite by som urobil aj skladovú uzávierku, ale pozor zdá sa mi, že je to nezvratná operácia.
Ten problém doúčtovaním ďalších dokladov je určite možný, len potrebujem presne vedieť, či si už urobila uzávierku alebo nie. Ak napíšeš ako si to presne urobila tak sa pohneme ďalej.
sybila3
09.03.10,07:25
takže otvorila som si inventúrne doklady, kde som pridala položky, zadala som množstvá, ktoré som si vytlačila v stave zásob k 31.12.2009. Potom som si vytvorila inventúru, bola vyrovnaná, vytlačila som si inventúrny súpis zásoby na sklade 510,21 eur. Takže máme účtovanie B 510,21 som preúčtovala ID zo spotreby na sklad 112/501. Neviem, potom či treba urobiť skladovú uzávierku v uzávierkových operáciách? ďakujem
sybila3
01.06.11,08:34
vie mi niekto poradiť čo so saldom po prevode z r 2010 mi vôbec nesedí konečný stav