delffy
14.06.05,17:31
Prosim o radu. Rada by som otvorila svadobny salon.

1. idem si vybavit zivnost
2. priestor a najomnu zmluvu uz mam
3. co vsetko si musim este vybavit? ake povolenia potrebujem? (napr. co sa tyka prevadzky)

Dakujem za kazdu radu. Ak je tu aj niekto kto ma skusenosti so svadobnym salonom a bol by ochotny podelit sa o radu, budem velmi vdacna.

Prajem pekny den.
babenko1
14.06.05,15:36
určite budeš potrebovať súhlas hygienikov, musíš si dať zaregistrovať inšpekčnú knihu, otváracie hodiny...
delffy
14.06.05,15:49
Aj do svadobneho salonu potrebujem hygienikov? preco? A kto mi schvali otvaracie hodiny?

dakujem
ondrejvla
14.06.05,16:20
Aj do svadobneho salonu potrebujem hygienikov? preco? A kto mi schvali otvaracie hodiny?

dakujem
No neviem, či hygienikov, ale malo by to logiku - oblečenie bude požičiavané, myslím, že by bol na to dôvod-, ale myslím, že ani nie.. ( to je môj myšlienkový pochod) skús sa spýtať na Hygiene, ale určite budeš musieť mať prevádzkový poriadok, tam musíš mať, akým spôsobom budú šaty čistené, ako skladované ( že by kvôli blškám??!!!), no ale to určite musíš mať. Otváracie hodiny a aj miesto prevádzky na základe nájomnej zmluvy ti musí schváliť Mestský, alebo Obecný úrad. Musíš mať doklady, ako si nadobudla tento majetok ( šaty), mala by si viesť evidenciu, koľkokrát ktorý kus bol použitý..., po každom použití by si mala mať doklad z čistiarne, na DÚ dať potvrdiť knihu pre ERP, prihláška v Elektrárňach, Vodárňach, Plynárňach-všade budeš potrebovať kópiu nájomnej zmluvy. Možno ma ešte niečo napadne, alebo ostatných Poraďákov. Alebo vieš čo, pýtaj sa na konkrétne problémy...
ondrejvla
14.06.05,16:22
A ešte niečo, vojdi si do svojho pôvodného príspevku, klikni na uprav a prosím, oprav si ten preklep v názve!
babenko1
14.06.05,16:49
Hygienikov preto, lebo otváraš prevádzku. Prídu ti skontrolovať hygienické zariadenia a poprípade ti povedia, čo ešte musíš urobiť, aby boli spokojní. Otváracie hodiny schvaľuje miestny úrad, kde budeš mať prevádzku. A Vlastička tak v kocke popísala, čo všetko budeš musieť urobiť...
ondrejvla
14.06.05,17:04
Hygienikov preto, lebo otváraš prevádzku. Prídu ti skontrolovať hygienické zariadenia a poprípade ti povedia, čo ešte musíš urobiť, aby boli spokojní. Otváracie hodiny schvaľuje miestny úrad, kde budeš mať prevádzku. A Vlastička tak v kocke popísala, čo všetko budeš musieť urobiť...
Bebenko, práve preto som si nebola istá tou hygienou. Pri potravinárskej prevádzke som si istá, ale tuná som nevedela.
babenko1
14.06.05,17:05
Vlasti, my sme otvárali obchod s PC.. a prišli.. je jedno, čo je to za prevádzku, proste sa otvára niečo nové, tak hygienici pribehnú... a do inšpekčnej knihy zapíšu...
ondrejvla
14.06.05,17:08
Vlasti, my sme otvárali obchod s PC.. a prišli.. je jedno, čo je to za prevádzku, proste sa otvára niečo nové, tak hygienici pribehnú... a do inšpekčnej knihy zapíšu...
No to sú pliagy! Asi potrebujú niečo vyryžovať!
lenkak
14.06.05,17:11
Vlasti s hygienou mám plno skúseností, a nie len tie pekné, vždy niečo od Teba vyžadujú a na začiatok každého podnikania sa dojdu kuknúť na Teba.
babenko1
14.06.05,17:20
tak tak.. a pravidelne chodia na kontroly....
adam
14.06.05,19:10
Tovar odkiaľ nakúpiš? Včera som bola na stránke http://www.exekutor.sk/drazby.htm, je tam ponuka na svadobné a spoločenské šaty. Exekútor zo Skalice. Neviem síce v akých cenách sa pohybujú takéto šaty, ale mrkni sa tam.......
Pekný večer......:)
profesional
14.06.07,16:14
Ja by som si dovolil este dodat, ze si musi vypracovat vseobecne obchodne podmienky a reklamacny poriadok. Ak s tym budes chciet pomoct, daj vediet. Mozem ti poskytnut niektore z niektorej z mojich firiem a len si to zmenis..
dianarose
08.07.07,08:33
tak ja sa chcem pridat medzi salony, je to moj sen cosi take rozbehnut, ale zatial sa do toho treba pustit, snad to do jesene stihne, ak mate niekto uzitocne rady, budem veeelmi vdacna, dakujem! ;-)