Daniel22
04.02.09,22:24
ahojte, mam otazocku, som uplny zaciatocnik-zivnostnik ked prijimam tovar napr. nakup vin od dodavatelov a daju mi doklad z ich z reg. pokladne
a platim to v hotovosti z pokladne (teda zoberiem peniaze z erp) musim potom to aj nejako zauctovat v pokladni? myslim ten vydaj na nakup dakujem
cloe
04.02.09,21:35
ahojte, mam otazocku, som uplny zaciatocnik-zivnostnik ked prijimam tovar napr. nakup vin od dodavatelov a daju mi doklad z ich z reg. pokladne
a platim to v hotovosti z pokladne (teda zoberiem peniaze z erp) musim potom to aj nejako zauctovat v pokladni? myslim ten vydaj na nakup dakujem

Tvoje nákupy neplať z registračnej pokladnice. V registračnej pokladni blokuješ len príjem za tovar, ktorý predáš.
Založ si osobitnú pokladňu, do ktorej na začiatku vložíš hotovosť, prípadne vyber z účtu a z toho plať všetko, čo nakupuješ. Prípadne, ak máš už tržbu z registračnej pokladnice, túto po dennej uzávierke vyberieš a vložíš do "prevádzkovej" pokladnice.
Účtovníčka potom zaúčtuje na jednej strane príjmy - teda z RP, z účtu, prípadne vlastný vklad podnikateľa a na druhej strane výdaje - nákupy tovaru, materiálu, prevádzkové výdavky a pod.