bobino38
05.02.09,06:42
Dobrý deň.
Ja by potreboval poradiť, prečo mi v exceli nespočítavá pracovnú dobu tak ako by malo, šiel som presne podľa postupu v pomocníkovi ale aj tak to spočítava nejak divne, prílohu prikladám.
sthruska
05.02.09,09:10
Neviem, ale načo tam máš *24?
Výsledok je správny. Radšej napíš čo chceš dosiahnuť/urobiť. Tak sa skôr dočkáš správnej odpovede.
bobino38
05.02.09,10:08
Výsledok je správny len v stlpci A, v stlpci B je nespravny súčet pracovných dôb, *24 je tam preto, lebo sa predpokladá výsledná suma počtu odpracovaných hodín väčšia ako 24. Šiel som presne podľa návodu ako je uvedené v pomocníkovi pre excel. Chcem proste sčítavať pracovnú dobu tak aby mi na konci mesiaca vyšla v počte odpracovaných hodín a minút.
Chobot
05.02.09,10:10
Dobrý deň.
Ja by potreboval poradiť, prečo mi v exceli nespočítavá pracovnú dobu tak ako by malo, šiel som presne podľa postupu v pomocníkovi ale aj tak to spočítava nejak divne, prílohu prikladám.

Tiež som sa počudoval, prečo tam máš násobené 24-mi?

Inak celý tvoj problém spočíva len vo formátovaní bunky. Tú súčtovú bunku musíš naformátovať ako hodiny a musíš mu zadať, aby nebral časový údaj len do 24 hodín. Nechal som ti tam aj ten údaj násobený 24 mi. Ale asi si to chcel mať tak, ako je to v tom stĺpci E, nie? Alebo si chcel mat aj údaj, koľko je to dní? Nie len súčet hodín? Pozri priložený súbor.
sthruska
05.02.09,10:15
Tej *24 nerozumiem, ale nechajme to tak. Čo vlastne chceš mať v stĺpci B? Myslím tým konkrétnu hodnotu. Predpokladám, že v oboch stĺpcoch máš odpracovaný čas.
Formát bunky máš hh:mm. Pri sčítaní Ti dni jednoducho vynechá. Preto tvrdím, že to je správne.
2009
10.06.09,09:08
Niekedy v roku 2000 som vytvárala dochádzku v exceli. Možno sa Ti to zíde. Neodrátava Ti to iba čas ale aj prerušenie pracovnej doby. Uznané /návšteva u lekára, služobná cesta...../, neuznané a nadrobiť /súkromne/.
kergulaan
10.06.09,09:23
Inak celý tvoj problém spočíva len vo formátovaní bunky. Tú súčtovú bunku musíš naformátovať ako hodiny a musíš mu zadať, aby nebral časový údaj len do 24 hodín. Pozri priložený súbor.
Prosim, pri formatovani bunky si pouzil [h] - hod v hranatych zatvorkach a na konci @. Mozes mi / nam vysvetlit ich funkciu, alebo niekde napovedu, kde sa to da zistit co to je a co to robi?
Dakujem
Chobot
10.06.09,09:45
Prosim, pri formatovani bunky si pouzil [h] - hod v hranatych zatvorkach a na konci @. Mozes mi / nam vysvetlit ich funkciu, alebo niekde napovedu, kde sa to da zistit co to je a co to robi?
Dakujem

Tie hranaté zátvorky rušia ukazovanie hodín v 24 hodinovom cykle. Pokiaľ dáš bez zátvorky, tak ti neukáže hodnotu väčšiu ako 24, preto treba dať zátvorky. To @ neviem kedy som tam dal, možno to tam hodilo automaticky, nepamätám sa. Ale aj bez toho znaku to ráta tak isto ako so znakom.

http://www.ozgrid.com/Excel/CustomFormats.htm
Flinstone
10.06.09,11:10
Neviem čo cheš presne rátať, ale možno ako inšpirácia môže slúžiť pracovný výkaz, ktorý som svojho času urobil. Stačí pri dátumoch vyplniť odkedy-dokedy a nezabudni že deň končí 24-tou hodinou... ostatné by malo samo zrátať. Prvá bunka od - hodiny, druhá minúty... možno trochu komplikovane to vyzerá, ale funguje :-)