ivuska84
05.02.09,08:13
zelam pekny den,potrebovala by som poradit co moze spravit zamestnavatel v nasled. situacii, takze:
zamestnavatel ma 12 triedny tarifny system odmenovania zamestnancov (kolektivna zmluva), zamestnavatel s niektorymi zamestnancami ma uzatvorenu zmluvu o mzdovych podmienkach, v ktorej je dohodnuta mzda mimo tarifnej tabulky, na urcite obdobie.
1, co v pripade ak zmluva skonci a zamestnavatel uz nechce uzavriet so zamestnancom novu zmluvu? moze ho zaradit do prislusneho tarifneho stupna v zmysle org. schemy? doslo by tym k znizeniu mzdy..upravuje to nejaka pravna norma?
2, co v pripade ak zamestnanec zmluvu dostane ale nesuhlasi a nepodpise? resp. sa nedohodnu, aka mzda mu patri? ta co bola alebo podla tarifu?

Neviete mi poradit, kde by som ohladom toho nieco nasla?
mzdarka renca
05.02.09,08:04
ak je mzdové zvýhodnenie oproti vášmu 12 triednemu systému odmeňovania na dobu určitú, tak platí mzdové zvýhodnenie len na to obdobie, na ktoré bolo dohodnuté. Inak platí systém odmeňovania podľa kolektívnej zmluvy. ktorá je podpísaná medzi zamestnávateľom a zástupcom zamestnancov.
Ešte jedna otázočka, máte v kolektívnej zmluve aj možnosť odmeňovania nad rámec tabulkového systému?
ivuska84
05.02.09,08:06
ano, preto zaradenim do tarify klesne mzda,nakolko dohodnuta mzda zmluvne je vyssia, len neviem ci to moze zamestnavatel urobit
ivuska84
05.02.09,08:08
nejedna sa o mzdove zvyhodnenie je to nieco ako zmluvny plat