Maňuša
05.02.09,09:10
Prosím o radu ako mám z pracovnej plochy odstrániť vertikálny svetlejší pás ?
sthruska
05.02.09,09:13
Pri takto formulovanej otázke nedostaneš odpoveď.
Ako vznikol? Je tam vždy? Kde je (vľavo, stred...)?
Prípadne ešte dolož snímku desktopu.
Maňuša
05.02.09,13:00
Objavil sa iba nedávno a je asi v jednej tretine šírky.
sthruska
05.02.09,13:38
Ak ho máš stále rovnaký tak predpokladám, že ho nespôsobuje nejaký program ale si tipujem na chybu grafiky.

a) skús, či máš v poriadku kábel k monitoru
b) vyskúšaj inú grafickú kartu
Maňuša
07.02.09,09:47
Skúšam všetko možné, neviem ale ako mám vyskúšať inú grafickú kartu, nerozumiem tomu...
ivoovi
07.02.09,10:05
Skúšam všetko možné, neviem ale ako mám vyskúšať inú grafickú kartu, nerozumiem tomu...

Vloz sem sreenshot obrazovky. Urobis to takto: Stlac klavesu PrintScreen, otvor si program malovanie, stlac ctrl+v, daj ulozit ako jpg.
Andy Kralik
07.02.09,10:23
aky mas windows?
je na tom pase nieco napisane?
da sa menit velkost pasu?
nie je to nahodou len spodna lista windowsu s nastrojmi ktoru si tam omylom pretiahla? V tom pripade chod na pas s mysou a pretiahni spat na dolnu cas obrazovky.
Chobot
09.02.09,07:46
Skúšam všetko možné, neviem ale ako mám vyskúšať inú grafickú kartu, nerozumiem tomu...

V prvom rade musíme vedieť, ako to vlastne vyzerá, potom z toho zistíme čo to spôsobuje a až potom ti budeme schopní poradiť, ako to odstrániť. Preto daj sem čo najskôr obrázok z pracovnej plochy, postup ti napísal ivoovi. Prípadne po stlačení Ctrl + PrntScrn môžeš to vložiť aj do obyčajného dokumentu aplikácie Word, ak by si s obrázkami nevedela pracovať.

Ale bez toho ti neporadíme. Inú grafickú kartu zatiaľ nemusíš kupovať, hoci jej porucha tiež nie je vylúčená.
Maňuša
13.02.09,17:40
Nešiel nám internet, preto sa ozývam až teraz. Keď stlačím kláves, na nootbooku mám prt sc / sys rq nič sa mi neotvorí... Tak mi chcete pomôcť a ja jednoducho neviem Vám to vysvetliť, som z toho nešťastná. Možnože keby ste si našli čas a vysvetlili mi to ešte jednoduchšie, možno že by to pomohlo. Až nie ďakujem Vám veľmi pekne.
ivoovi
13.02.09,20:45
Nešiel nám internet, preto sa ozývam až teraz. Keď stlačím kláves, na nootbooku mám prt sc / sys rq nič sa mi neotvorí... Tak mi chcete pomôcť a ja jednoducho neviem Vám to vysvetliť, som z toho nešťastná. Možnože keby ste si našli čas a vysvetlili mi to ešte jednoduchšie, možno že by to pomohlo. Až nie ďakujem Vám veľmi pekne.

Ahoj
Stlac klavesu printscreen. Neviem aky typ notebooku mas takze to moze byt kludne aj s pouzitim klavesi FN. Tym dostanes obrazovku do schranky a nic sa ti neotvori-to je OK. Dalej musis otvorit malovanie(Start-programy-prislusenstvo-malovanie). Ked budes mat otvorene malovanie tak ti staci stlacit klavesu CTRL a klavesu V. Tym vlozis obrazok zo schranky do malovania. Potom uz len staci ist hore na menu, kde das Subor-"ulozit ako" najlepsie by bolo vybrat typ jpg\jpeg a das OK. Potom ho uz staci iba vlozit tu do fora.