martina2111
05.02.09,09:51
Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
Tweety
05.02.09,08:52
Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
V tomto prípade je to možné. Jeho nákup, resp. náklad na jeho kúpu, sa dá sa ľahko obhájiť.
ZDENIELA
05.02.09,08:52
Ak u daňovákov obhájiš, že ak máš telku, chodí do tvojho baru viac ľudí, tým si zvyšuješ alebo udržiavaš svoje príjmy tak áno ...
A podľa mňa je to dnes už bežné a zákazníci si to vyžadujú.
KvetkaK
05.02.09,08:54
Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
Kedysi to nebolo možné, ale teraz to už nieje zákonom zakázané a ak nákup televízora je výdavkom na dosiahnutie príjmov, tak môže ísť do nákladov. V Tvojom prípade si ho môžeš dať do nákladov.
Centrum
05.02.09,09:20
V tomto prípade je to možné. Jeho nákup, resp. náklad na jeho kúpu, sa dá sa ľahko obhájiť.
Prikláňam sa, k názoru, že v danom prípade sa to dá ľahko obhájiť. Ale čo keď lekár trvá na kúpe TV do čakárne pre pacientov ? Je to tiež obhájiteľné, alebo " na hrane " ... Vďaka.
martina2111
05.02.09,11:44
dakujem
Johanka
05.02.09,14:02
Prikláňam sa, k názoru, že v danom prípade sa to dá ľahko obhájiť. Ale čo keď lekár trvá na kúpe TV do čakárne pre pacientov ? Je to tiež obhájiteľné, alebo " na hrane " ... Vďaka.
V dnešnej dobe úplne normálna vec ;).
Johanka
05.02.09,14:04
Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
Opýtaj sa ekonómky, ktoré ustanovenie zákona o dani z príjmov vylučuje takýto výdavok z daňovýchvýdavkov. Musíme vedieť zdôvodniť prečo áno, ale klentovi treba vedieť zdôvodniť aj prečo nie ;).
Dav
05.02.09,15:10
Dobry den prajem, chcem sa opýtať či je možne dat si televízor, ktorý si kúpim do prevádzky do baru do nákladov. Je v cene asi okolo 20.000 a ekonomka MI TVRDI žE TO NENI MOZNE. DAKUJEM
Je to možné. Nezabudni na platenie koncesionárskych poplatkov, a aj tieto budú náklad.