koalko
14.06.05,21:21
Organizácia s právnou subjektivitou, zmenou zákona sa stala naraz bez právnej subjektivity. Nadriadený orgán nariadil mimoriadnu účtovnú závierku k 31.5.2005 stým, že od 1.6.05 preberie nás so všetkým pohľadávkami a záväzkami. Lenže naše príjmy sú z členských príspevkov, ktoré sme obdržali na začiatku roka v celej sume. Ked ja urobím účt.závierku predsa uzavriem účtu 5 a 6 a ostane mi len súvaha s majetkom, pohľadávkami a záväzkami. AKo budeme vlastne existovať nadalej ked príjmy ktoré som mala na celý rok som mala do 31.5.2005 a tie som mimoriadnou účt.závierkou ukončila a podala danové priznanie. Od 1.6.05 nás prebrala organizácia (nad.orgán) ale bez príjmov. I ked tie nam ostali na účte. Vôbec si to neviem predstaviť. Máte niekto skúsenosti s takýmto druhom zlučovania organizácia (lebo delimitacia alebo transformácia to nie je).
fličo
15.06.05,11:09
Nerozumiem celkom vete "od 1.6.2005 nás prebrala organizácia (nadr.orgán) ale bez príjmov". My sme mali niečo podobné, keď sme sa zlúčili s inou firmou . Po mimoriadnej účtovnej závierke ( to je pri nástupe novej org.) sa robí konečná, kde by malo byť všetko vyrovnané a peniaze z banky a pokladne prevedené na nástupcu, a tieto zrušené. Takisto vyrovnané pohľadávky a záväzky, majetok bol vložený do imania nástupníckej org. Neviem, či je to úplne presné, lebo sme sa zrušili už v 1998 roku, ale principiálne by to malo byť takto.
koalko
15.06.05,11:45
Presne ako píšeš tak by to malo byť nástupnícka organizácia ,ktorá zlučuje svoje organizácie by mala dať pokyny, aby fin.prostriedky boli prevedené .
A už len konečná súvaha kde sú pohľadávky, záväzok prevezme nást.org.
Len v Blave účtovná firma s ktorou uzavreli zmluvu im vôbec nepomohla pri tejto reorganizácii. Však sú aj iné spôsoby napr. delimitácia a pod. A preto sme dopadli tak, ako sme dopadli. Nakoniec firma ktorá nás prevezme skrachuje (síce ide len o komoru lekársku, ale nakoniec p.Zajacovi sa podaril zámer).