mojik
05.02.09,11:04
ide ma poraziť, vlani sme celý dom zateplovali a menili strechu. náš slávny sused si postavil za naším domom udiareň, no a teraz ten problém: z tej udiarne sa mu dymí a z toho dymu sa nám spravil sivý flak asi vo veľkosti 1m2. včera som mu to povedala a je bohovsky nasratý a to mu chcem ešte povedať aby si to náradie, fúriky, lopaty čo má opreté o dom dal preč. prv sa tie domy stavali tak, že plot sa začína až keď sa končí dom a nie je šanca ho tam dorobiť, čo robiť
wagner
05.02.09,12:04
Pokiaľ sa nedohodnete, tak len cestou súdu - § 126 Obč.zákonníka.
mojik
05.02.09,12:51
no viem že aj takáta možnosť existuje, ale najprv sa asi dnes ešte s ním porozprávam, vďaka
Tweety
05.02.09,12:58
no viem že aj takáta možnosť existuje, ale najprv sa asi dnes ešte s ním porozprávam, vďaka
Skús to riešiť cez sťažnosť na miestnom úrade.
wagner
05.02.09,16:04
Na obecnom úrade sa s takými sťažnosťami už nebavia, zákon im to neprikazuje.
mojik
06.02.09,05:56
včera večer o deviatej mi volal, že ak bude sviňa, dá mi zbúrať dom, je to smutné, že človek sa nemôže dohodnúť, teda ešte sme sa ani nerozprávali o tom ako to ideme riešiť a on mi toto rozpráva do telefónu,. Ja som mu iba povedala, že nám na novej fasáde domu zostal fľak z údenia. no som zvedavá ako to ide dopadnúť, v sobotu pôjdem za ním a uvidím čo sa bude robiť.
Braňo
06.02.09,06:25
a z aký dôvod uviedol na zbúranie domu? :confused:
OKAA
06.02.09,06:30
No,nie je čo závidiet!Je velmi zlé, ak sú narušené susedské vztahy.Skús najprv po dobrom!Držím palce,aby ste sa dohodli a urobili kompromis.Vela štastia......