Zuzana B.
05.02.09,12:44
Počas letných mesiacov r. 2008 pracoval u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, zamestnanec na dohodu o brigádnickej práci študenta, ktorý si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka, preddavky na daň mu boli zrazené vo výške 0,-Sk. Do konca roka 2008 pracoval ešte u jedného zamestnávateľa, u ktorého nemal podpísané vyhlásenie a bola mu zrazená daň (zrážková). Môže mu vykonať ročné zúčtovanie jeho predošlý zamestnávateľ, u kt. mal podpísané vyhlásenie?
mzdarka renca
05.02.09,11:53
Predpokladám, že chceš, aby zamestnancovi vrátili daň vybratú zrážkou. V tomto prípade si musí podať daňové priznanie typ A a podať ho na DÚ v mieste bydliska. Samozrejme musí si zarátať oba príjmy od oboch zamestnávateľov.
Ak nechce vrátenie zrážkovej dane, ktorá je mimochodom považovaná za vysporiadanú, tak len požiada posledného zamestnávateľa o vykonanie RZD, aj keď mal daň 0,-Sk.
Zuzana B.
05.02.09,12:29
Predpokladám, že chceš, aby zamestnancovi vrátili daň vybratú zrážkou. V tomto prípade si musí podať daňové priznanie typ A a podať ho na DÚ v mieste bydliska. Samozrejme musí si zarátať oba príjmy od oboch zamestnávateľov.
Ak nechce vrátenie zrážkovej dane, ktorá je mimochodom považovaná za vysporiadanú, tak len požiada posledného zamestnávateľa o vykonanie RZD, aj keď mal daň 0,-Sk.
Mne ide o to, či ja ako jeho predošlý zamestnávateľ mu môžem alebo nemôžem vykonať RZD, aby mu bola vrátená zrážková daň. Nie je mi to jasné.
Tweety
05.02.09,12:32
Mne ide o to, či ja ako jeho predošlý zamestnávateľ mu môžem alebo nemôžem vykonať RZD, aby mu bola vrátená zrážková daň. Nie je mi to jasné.
Nemôžeš, musí si podať DP.
denisie
05.02.09,12:35
Mne ide o to, či ja ako jeho predošlý zamestnávateľ mu môžem alebo nemôžem vykonať RZD, aby mu bola vrátená zrážková daň. Nie je mi to jasné.

Renča ti už odpovedala. Môže si vykonať jedine sám, ak chce daň.
Zuzana B.
05.02.09,12:36
Ďakujem za radu.
Tweety
05.02.09,12:37
Renča ti už odpovedala. Môže si RZD vykonať sám, alebo mu ho urobí posledný ZĽ
RZD si zamestnanec nemôže urobiť sám, to predsa je povinnosťou zamestnávateľa.
denisie
05.02.09,12:37
RZD si zamestnanec nemôže urobiť sám, to predsa je povinnosťou zamestnávateľa.

Mala som na mysli DP