gabss
05.02.09,11:56
Vraciam peniaze napr. panovy ZELENEMU ide o sumu 50 000 sk.
Staci mi na to cestne prehlasenie? kde bude moje jeho meno rodne cisla a ze cestne prehlasuje ze prijal odo mna peniaze? a moj a jeho podpis.
anklar
05.02.09,11:16
Vrátenie peňazí per ruka? Prečo nie formou prevodu na jeho účet spolu so sprievodnou správou? Na výpise oboch to bude figurovať. Výpis si potom odložíš ako doklad o vrátení sumy.
Paula
05.02.09,11:19
Vrátenie peňazí per ruka? Prečo nie formou prevodu na jeho účet spolu so sprievodnou správou? Na výpise oboch to bude figurovať. Výpis si potom odložíš ako doklad o vrátení sumy.


Toto nie je zlý nápad, ale kde máme istotu, že dotyčný prijímateľ udá ten "správny" účet.
Paula
05.02.09,11:20
Vraciam peniaze napr. panovy ZELENEMU ide o sumu 50 000 sk.
Staci mi na to cestne prehlasenie? kde bude moje jeho meno rodne cisla a ze cestne prehlasuje ze prijal odo mna peniaze? a moj a jeho podpis.


Pozvala by som si aspoň jednoho svedka k podpisu, oplatí sa:)
anklar
05.02.09,11:42
Toto nie je zlý nápad, ale kde máme istotu, že dotyčný prijímateľ udá ten "správny" účet.

V prípade, že ide o vrátenie peňazí súkromnej fyzickej osobe, je vysoko pravdepodobné, že dá korektné číslo účtu, lebo, veď prečo nie, z akého dôvodu? Ak sa jedná o právnickú osobu, tak výlučne prevodom. Ak by však išlo o "podnikateľa" a predpokladáš, že číslo účtu, na ktorý hodláš poctivo vrátiť sumu nie je korektné, nič nevyriešiš. Budeš však mať doklad o tom, že si vrátila peniaze na účet, ktorého číslo ti bolo poskytnuté.
Ak sú pochybnosti tohto charakteru, dbala by som o to, aby som číslo účtu dostala v takej forme, ktorú by som si mohla uchovať pre prípad dokazovania.