micha82
05.02.09,12:07
dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, kde mám začať, ak chcem podnikať... ako na to? myslienka urcite nestaci... Sme traja spoluziaci z vysokej skoly, skoncili sme minuly rok, odvtedy vsetci robime, v robote je to dost cierne, preto chceme skusit podnikat v oblasti kogeneracnych jednotiek (nakup v zahranici, predaj a servis na slovensku). Kde zacat, na co sa orientovat, co vsetko treba vybavit pred? Podnikanie sa zacina kupou kogeneracnej jednotky, alebo zapisom do zivnostenskeho registra? musim byt zivnostnikom, aby som mohla podnikat? Ak s tym mate skusensti, nemohli by ste mi v skratke napisat, co vsetko nas caka hned na zaciatku?
velmi pekne dakujem za vas cas ;)
Johanka
05.02.09,14:15
Na úvodnej strane Porady nájdeš zákony. Pozri si (úplne stačí pár prvých §§) Živnostenského zákona a Obchodného zákonníka (tu si nájdi aj §§ o spoločnosti s ručením obmedzeným). Ozrejmí sa Ti, čo sa považuje za podnikanie. To pre začiatok a potom zodpovieme doplňujúce otázky ;).

Ďalej tu máme výbornú časť Porady pre začiatočníkov v podnikaní http://www.porada.sk/f63-zaciatky-podnikania-ako-na-to.html.
:)
micha82
06.02.09,11:01
dik za odpoved, pomaly sa tym vsetkym prehrabavam a z casti sa tesim ale aj desim toho, co vsetko nas caka... mozem sa spytat, ako je to z obchodnou zivnostou? ak chceme podnikat spolu traja, staci nam jedna zivnost, alebo musi byt na meno kazdeho zivnost?
micha82
06.02.09,11:49
môžem sa ešte spýtať, kedy je výhodné združenie?
vmsux
06.02.09,22:00
Ked chcete byt traja, preco si nezalozite sro?
Inac, co su to kogeneracne jednotky?