mihand
05.02.09,14:04
Pekny dnik kazdemu prajem, mam nasledovnu otazku:
Predseda predstavenstva je vo firme aj zamestnancom - s pracovnou
zmluvou uzavretou na 4 hodiny. Firma mu podla Zákona neprispieva na
stravovanie nakolko nie je zamestnany na viac ako 4 hodiny.
V niektorych pripadoch vsak jeho pracovna cesta trva viac ako 5 hodin,
má vypísaný cestovný príkaz.
Ako je to v tom pripade so stravnym?
Platia sadzby podla Zakona o cestovnych nahradach?
Dakujem vopred za akukolvek radu
JarkaL
05.02.09,13:09
Áno, postupuj podľa Zákona o cest. náhradách.
azla
05.02.09,13:22
Predseda predstavenstva je Váš zamestnanec (nie je dôležité na aký pracovný úväzok). Ak je vyslaný na pracovnú cestu, patria mu náhrady podľa zákona o cestovných náhradach.

Ak by aj nebol zamestnancom, vzťahovali by sa neho nároky podľa zákona o cestovných náhradach podľa § 1, odst. 2 b.

(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
mihand
05.02.09,13:57
Dakujem pekne.
A na dni ked je na pracovisku sme nedavali stravne listky to je tiez v poriadku, vsak?
Tweety
05.02.09,13:58
Dakujem pekne.
A na dni ked je na pracovisku sme nedavali stravne listky to je tiez v poriadku, vsak?
Áno je, podľa ZP § 152 je nárok len vtedy, ak pracuje viac ako 4 hodiny denne.
cisarovna
08.10.10,19:52
Dobrý večer chcela by som sa informovat ,ako vlastníci bytov sme zvolali shodzu ohladom kurenia , predseda predstavenstva činžáku sa vyjadril že si oznam na schodzu máme napisat sami .shodza len bude v dohladnej dobe , a prdseda predstavenstva sa vyjadril že na shodzu nemože príst , že bude odcestovaný (čo mu možme verit aj nie !)podotíkam že ako činžiak máme samostatné kurenie a ON má tiež svoje ,pýtam sa že ako zvolený predseda má pravo tam byt ?alebo nie?netýka sa to len kurenia , ale aj domovníka s ktorím nie sme spokojní, pripadám to tak žeako predseda predstavenstav sa chce tomu vyhnut ,vietemi poradit či aj na taketo typy ludí existujú zakony a páky , alebo ako sa zachovat a postupovat , prosim o odpoved Dakujem
Fany
12.10.10,10:58
Prosím Vás, konateľ a tiež zamestnanec firmy chodí občas na 2-3 dňové služobné cesty do ČR. Často chodí tak, že jednu cestu ide vlakom, druhú (teda napr. späť) sa zvezie autom s kamarátom. Ubytovanie neplatí, prespí u kamaráta. Môžem zúčtovať cestovný lístok napr. iba do Prahy? A čo cesta späť? Ako zúčtujem túto? Alebo môžem zúčtovať iba jednu cestu, na ktorú mám cestovný lístok? Má nárok aj na stravné? Ako zdokladujem, dokedy cesta trvala, keď nemám na to žiadny doklad?
Ďakujem.
tibor1000
16.10.10,12:27
Dobrý deň,prosím Vás,ako sa správne zaúčtuje "faktúra za ubytovanie"?
na účet 518 alebo 512?
ďakujem
tibor1000
17.10.10,09:25
Dobrý deň,prosím Vás,ako sa správne zaúčtuje "faktúra za ubytovanie"?
na účet 518 alebo 512?
ďakujem

posúvam
peterknazeje
21.10.10,05:27
Prosím Vás, konateľ a tiež zamestnanec firmy chodí občas na 2-3 dňové služobné cesty do ČR. Často chodí tak, že jednu cestu ide vlakom, druhú (teda napr. späť) sa zvezie autom s kamarátom. Ubytovanie neplatí, prespí u kamaráta. Môžem zúčtovať cestovný lístok napr. iba do Prahy? A čo cesta späť? Ako zúčtujem túto? Alebo môžem zúčtovať iba jednu cestu, na ktorú mám cestovný lístok? Má nárok aj na stravné? Ako zdokladujem, dokedy cesta trvala, keď nemám na to žiadny doklad?
Ďakujem.
1) do cestaku dat vsetky dni, nech je jasne ako ste vypocitali stravne a vreckove,
2) naklady na dopravu si uplatnovat iba tie, na ktore ma doklady (pripadne aj na vsetko, no uznate mu iba to, na co ma doklady, cesta tam bude vlastne auto ale s nulovym cestovnym, cesta naspat bude podla cestovneho listka),
3) ma narok na stravne a vreckove,
4) nad casom prechodu hranice zo Slovenska do zahranicia si nelamte hlavu, cas urci on v cestaku ale nech je to daco realne,
azla
21.10.10,07:00
Dobrý deň,prosím Vás,ako sa správne zaúčtuje "faktúra za ubytovanie"?
na účet 518 alebo 512?
ďakujem

Ak je to fa na firmu a nie je súčasťou cestovného účtu, tak - učet 518.
Pozri bližšie :
http://www.porada.sk/1526614-post8.html