Black
05.02.09,15:41
Cavte poradaci

Mam dve otazocky ohladom účtovania JÚ:

1. Ako uctujete uverový ucet kde sa vybery z uctu robia s plat. kartou (teda nie klasický debet na bankovom ucte) - je to to iste ako pri bank. ucte ale s minusovym zostatkom alebo inaksie?

2. Tiez som cital tu na porade ze su dve moznosti ako uctovat uhrady prostrednictvom platobnej karty

a) priamo - t.j. zauctujem napr. výdaj z b.ú ako výdavok na prev. reziu (zdá sa mi byt jednoduchsie, no co ak zuctovanie v banke ma iny datum ako nadobudnutie tovaru) - pripada mi to aj logickejsie, lebo robim úhradu podobne ako cez internet banking t.j. s elektronickymi peniazmi z účtu na účet, avsak len na zaklade ZDD alebo

b) cez priebeznu polozku - toto je asi prehladnejsie ale pribudnu mi v alfe az 3 zápisy pri jednej uhrade a v uctovnictve mame tychto platieb velmi vela.

Ake mate skusenosti vy, je mozne pouzit ktorykolvek spôsob (nebude problem s tymi rozdielnymi datumami pri zuctovani)?:o:confused:

Vdaka
Black
09.02.09,09:30
Naozaj nemáte s tým nikto skúsenosť? :(:(:(
Muška
09.02.09,10:19
b) je správne :)
Muška
09.02.09,10:21
Postupy JU
(4) Pri inkase platobnou kartou sa v peňažnom denníku dodávateľa účtuje priebežná položka na strane príjmu v sume prijatej tržby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. d). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania inkasa príjem na účte v banke, a priebežná položka na strane výdavku.

(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.
lucluc
05.03.09,12:32
Poprosim o radu, v roku 2007 som uctovala platbu kartou az ked mi prisiel vypis, ku ktoremu som pricvakla pokladnicny blok. Nezauctovala som teda jeden pokl.doklad z 21.12.2007 v roku 2007, lebo platbu nam stiahli z vypisu az 8.1.2008. V roku 2008 som uz uctovala platby kartou cez priebezne polozky a neviem ako mam tento doklad zauctovat a ci vobec :confused::confused::confused::confused: