zolko0904
05.02.09,15:04
Zdravicko,
ma niekto skusenosti, co treba vybavit, ak mam zahranicneho zamestnavatela, od nich dostavam vyplatu, ale ja pracujem na Slovensku. musim si vybavit zivnost? a ako je to s danou a poistenim?
Dakujem,
zolko0904
Johanka
05.02.09,14:46
Ak máš ZAMESTNÁVATEĽA, tak máš určite aj pracovnú zmluvu. Na čo chceš ešte živnosť ? Chceš robiť nejakú činnosť mimo pracovného pomeru ?
zolko0904
05.02.09,15:46
myslel som zamestnavatela...
ide o to ze moj zamestnavatel je anglicka firma, kt. za mna plati dane a poistenie. ked sa vratim domov, praca mi zostane, ale kedze nie som rezident UK, tak mi oni nebudu odvadzat dan. ja to budem musiet robit..preto sa pytam, ci na to treba mat zivnost, alebo ako to funguje?
Johanka
05.02.09,15:53
Zdravicko,
ma niekto skusenosti, co treba vybavit, ak mam zahranicneho zamestnavatela, od nich dostavam vyplatu, ale ja pracujem na Slovensku. musim si vybavit zivnost? a ako je to s danou a poistenim?
Dakujem,
zolko0904


myslel som zamestnavatela...
ide o to ze moj zamestnavatel je anglicka firma, kt. za mna plati dane a poistenie. ked sa vratim domov, praca mi zostane, ale kedze nie som rezident UK, tak mi oni nebudu odvadzat dan. ja to budem musiet robit..preto sa pytam, ci na to treba mat zivnost, alebo ako to funguje?
Najpr to musím pochopiť :), potom odpoviem.

Odkiaľ sa vrátiš domov, keď píšeš, že pracuješ na Slovensku ? Alebo nie si slovák :confused:? Čo znamená, že práca Ti zostane ? V ktorej krajine za Teba platí anglický zamestnávateľ dane a odvody? Si zamestnanec jeho stálej prevádzkárne v SR ?
zolko0904
05.02.09,17:08
vratim sa z Anglicka, a nadalej zostanem zamestnancom tej anglickej firmy.prevadzku ani pobocku firma na svk nema.
kedze uz nebudem byvat v Anglicku, nebudem ani platit dane ci odvody tej krajine.. Budem ich musiet platit doma, na Slovensku.pravda? potrebujem k tomu zivnost?
Dakujem
Johanka
05.02.09,19:09
...pomaly svitá :).
Budeš pracovať v SR, ako zamestnanec anglickej firmy. Zamestnávateľ si však musí ďalej plniť odvodové povinnosti, je jedno kde po svete má zamestnancov. Sú však určité pravidlá, dané medzinárodnými zmluvami ...
A to nie je jednoduché. Za určitých okolností sa musí zamestnávateľ, ktorý má vyslaných zamestnancov do iných krajín, registrovať ako zamestnávateľ v tej-ktorej krajine ...a tam platiť za nich odvody aj dane .
O akú prácu sa jedná, bude vykonávaná u Teba doma ?
zolko0904
05.02.09,20:35
presne tak, budem pracovat ako zamestnanec anglickej firmy, pracovat budem u mna doma, cez internet, praca typu zakaznicky servis.
zamestnavatel tvrdi, ze on mi posle hrubu mzdu, a ja si musim platit dane, odvody... alebo nie?