tenario
05.02.09,17:10
Dobry den,

chcem sa spytat ze aku zivnost treba na predaj alkoholu na diskotekach. Kedze je to len raz za cas ...musim mat aj miesto podnikania? Kedze diskoteky byvaju stale inde? Pretoze je taka moznost kupit zo skladu alkohol a to co sa nepreda sa da hned vratit do skladu odkial som ho kupil...

Ako to je? Dakujem za odpoved:mee:
danushka
05.02.09,16:33
Potrebuješ mať nasledovný predmet živnosti :
-Predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov.

Pozor predaj alkoholu podlieha mesačnému spracovávaniu výkazov pre colnicu, nezabudnúť na ohlasovaciu povinnosť.

Ak sa diskotéky budú poriadať v prenajatých priestoroch /jednorázovo, skoro ako ambulantne/, určite na každú akciu bude potrebné povolenie okresného hygienika - čo teda môže byť značný problém vybaviť...

Máme chápať Tvoje zadanie témy tak, že obec poriada diskotéku a Ty len ambulantne poskytneš predaj...alebo?
...no neviem teraz, lebo okolo tejto problematiky sa krútiš už od cca apríla minulého roka v predchádzajúcich, Tebou zadaných témach a Tvoje predstavy o tomto podnikaní sa mi zdajú tak trochu pritiahnuté za vlasy:rolleyes:...
tenario
05.02.09,17:43
No dakujem za odpoved. Vtedy som mal vybavenu zivnost len na predaj vina a slabeho alkoholu.
Som organizator disko -nie obec. Ale tak isto by som potreboval mat aj bufet. Ale ako vidim je to velky problem.
Mas pravdu od Aprila to riesim ale to len preto, lebo diskoteky organizujem len cez letne prazdniny. Preto...:)
berklas
10.02.09,17:59
mam podobny problem ale ako vidim je to tu celkom dobre rozpisane...
Bolo by vela ak by som poziadal o nejaky vypis legislatiovy (staci aj strucny) z tejto oblasti, pls?
Nemam problem si to precitat v zakone len nevime presne ktore zakony sa vztahuju na tuto oblast.

Dakujem
veronikasad
10.02.09,18:10
mam podobny problem ale ako vidim je to tu celkom dobre rozpisane...
Bolo by vela ak by som poziadal o nejaky vypis legislatiovy (staci aj strucny) z tejto oblasti, pls?
Nemam problem si to precitat v zakone len nevime presne ktore zakony sa vztahuju na tuto oblast.

Dakujem
daj si do vyhladávania Hlásenie o liehu