ElenaLV
05.02.09,18:27
Dobrý deň, potrebujem súrne poradiť. Ako reklamná agentúra v SR (platca DPH) sme pre klienta v SR (tiež platca DPH) zabezpečovali výrobu a polep samolepiek na jeho železničné vozne. Keďže vozne boli práve v Ostrave, zabezpečili sme to subdodavateľsky reklamkou z Ostravy. Ona nám poslala fa aj s českou DPH. Postupovali správne? Čo s tou DPH? Ako si môžeme odpočítať DPH? Vôbec s týmto nemám skúsenosti. Poraďte prosím. Ďakujem :)
Fany
05.02.09,21:33
Tiež prosím o podobný problém. Konateľ kúpil v ČR notebook, ale nepovedal, že je to pre firmu a na doklade je aj české DPH. Ako mám toto zaúčtovať, čo s tým DPH? Môžem ho jednoducho odrátať a dodaniť to našou daňou?
Môžem to DPH vôbec odrátať?
Orsz
05.02.09,21:41
Tiež prosím o podobný problém. Konateľ kúpil v ČR notebook, ale nepovedal, že je to pre firmu a na doklade je aj české DPH. Ako mám toto zaúčtovať, čo s tým DPH? Môžem ho jednoducho odrátať a dodaniť to našou daňou?
Môžem to DPH vôbec odrátať?

DPH by som určite neodrátala - treba si vždy uvedomiť ako to je s DPH - keďže sa DPH účtovala v ČR, odviedla sa do štátneho rozpočtu ČR. To znamená, že nie je možné si ju pýtať zo štátneho rozpočtu SR. Ja mám u klienta tiež takýto úžasný blok, kým sa spamätal, a tak teraz vybavuje u českého dodávateľa, aby to opravil a dal nám faktúru s nulovou DPH - bloček je zatiaľ zúčtovaný celý s DPH - ale určite to ešte doriešime- lebo zrejme bude dávať dobropis na sumu DPH.
Fany
05.02.09,21:43
Super, Erika, ďakujem.

ak sa ešte môžem spýtať, treba sa pri takýchto nákupoch v zahraničí niečím preukazovať, alebo stačí povedať údaje o firme, IČ DPH... ?
Orsz
05.02.09,21:49
Super, Erika, ďakujem.

ak sa ešte môžem spýtať, treba sa pri takýchto nákupoch v zahraničí niečím preukazovať, alebo stačí povedať údaje o firme, IČ DPH... ?

Stačí povedať údaje o firme - každý dodávateľ má možnosť si toto IČ DPH overiť na internete - a v podstate je to jeho povinnosťou na správne zúčtovanie faktúry.
ElenaLV
13.02.09,21:14
Z DÚ mi ohľadom tejto DPH napísali, že sa musíme obrátiť s požiadavkou o refundáciu dane na Finanční úrad Praha1. Vie mi niekto poradiť postup?
Ďakujem.
petra:-)
13.02.09,21:41
Možno niečo nájdeš tu, su tu všetky pokyny aj tlačivá:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846B-B2C15125/cds/xsl/dane_poplatky_5492.html?year=0
ElenaLV
27.02.09,08:29
Ďakujem!!!!!!!!
Elena
dodo777
27.02.09,09:01
Nevie či som súbor správne priložila, skúsil poslať.