matesso
05.02.09,18:55
Ahojte poradaci...

Mam jednu otazku chystam sa zrusit s.r . o. a mal by som napisat na DU, ziadost pripadne list ze ich ziadam o zrusenie, k tomu pripojit Potvrdenie od Soc. poistovne, zdravotnej poistovne. Potvrdenia uz mam, ako aj potvrdenie od samotneho DU ze nemam ziadne zavazky, nie som moc skusený v pisani takychto ziadosti preto by som sa chcel informovat, ci ste uz niekto nahodou nieco taketo nepisali, pripadne nemate nieco co by som mohol, pouzit.

Ak sa nahodou nieco najde, dajte mi vediet.

S veeeeelikanskou dakou.

Mato.
Johanka
05.02.09,19:00
S.r.o. sa ale neruší na Daňovom úrade ;).
Pozri § 68 Obchodného zákonníka.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#hore

alebo si niečo vynechal v zadaní ?
matesso
06.02.09,11:36
Ahoj, ano suhlasim, zanika vymazom z obchodneho registra, ale "ze vraj" sa posiela nejaka ziadost ( ak je to blbost tak sa ospravedlnujem, pocul som ), tak som sa chcel informovat, ako to mam doriesit.
Zoltán Kovács
06.02.09,11:44
Podľa mojích vedomosti (netvrdím, že ich mám správne) Obchodný register vymaže spoločnosť len na základe návrhu na výmaz. K tomu výmazu je potrebné doložiť potvrdenie z SP, DÚ a ZP, že spoločnosť nie je dlžníkom. Až keď dôjde k výmazu z Obchodného registra navštíviš DÚ s výpisom o vymazaní. DÚ až potom zaeviduje zánik daňovníka.
matesso
06.02.09,14:37
Podľa mojích vedomosti (netvrdím, že ich mám správne) Obchodný register vymaže spoločnosť len na základe návrhu na výmaz. K tomu výmazu je potrebné doložiť potvrdenie z SP, DÚ a ZP, že spoločnosť nie je dlžníkom. Až keď dôjde k výmazu z Obchodného registra navštíviš DÚ s výpisom o vymazaní. DÚ až potom zaeviduje zánik daňovníka.

A presne toto = " K tomu výmazu je potrebné doložiť potvrdenie z SP, DÚ a ZP, že spoločnosť nie je dlžníkom. " z danoveho hladam, ako sa k tomu dopracuje, napisem ziadost, len s akym textom, aku formulaciu...

???
Aequitas
07.02.09,20:46
Ak návrh na výmaz podáva sám podnikateľ, musí predložiť súhlas správcu dane (obchodný register nezaujíma zdravotná ani sociálna poisťovňa). Tento súhlas si musí sám vyžiadať. Ide o neformálnu žiadosť, ktorou požiadaš daňový úrad o vydanie súhlasu s výmazom. Samozrejme voči daňovému úradu musí mať spoločnosť všetko ok, najma ak je platcom DPH, požiadať o určenie posledného zdaňovacieho obdobia atď.

P.S. Výmaz je možné podať až po zrušení spoločnosti a jej likvidácii, pokiaľ nejde o zrušenie bez likvidácie (zlúčenie, splynutie, rozdelenie)!!! Predpokladám, že toto už máš v poho, hej??
wratko
11.02.09,13:39
Ahoj Matesso, nebolo by pre teba jednoduchsie tvoju firmu poriesit cez veritelsky, resp. dlznicky navrh na vyhlasenie konkurzu? Ak tam mas majetok mensi ako 200.000 SKK /6.638,78 EUR/, sud konkurz zamietne pre nemajetnost a spolocnost nasledne bude vymazana z OR. Cele to trva cca 2 mesiace.
Aequitas
11.02.09,19:15
Nuz neviem, pokial ma konatel firmy zaujem zacvakat poplatok za predbetzneho spravcu, co nie je zanedbatelna suma. Ak ma najmenej dvoch veritelov, mozeme sa o tom bavit.
wratko
12.02.09,06:43
Ta suma je 1659,70 EUR pri PO a veritelov ak nema, moze si ich vyrobit.
Aequitas
13.02.09,20:41
Takže navádzanie na trestný čin hej? Super rada...
wratko
15.02.09,11:36
Vyrobit si veritela sa da aj bez toho, aby si niekoho odrbal.
evka.ba
15.02.09,12:32
Asi je ľahšie s.r.o predať. Tiež sme chceli zrušiť s.r.o. ale trvá to naozaj dosť dlho poradkyňa mi vravela, že v BA to môže byť vybavené aj za rok. Predaj bol komplet vybavený asi za mesiac.
matesso
22.02.09,13:56
Dakujem za Vase napady a rady, chcem sa len informovat, akym sposobom mam napisat ziadost na DU ? ( Je to troxa trapne, ale jedna sa ciste o formulaciu listu ), Ake veci tam mam uviest ?
"Na zaklade coho Vas ziadam" ??
Nechcem aby ma nejaka stara teta predvolala, a vyhadzovala mi na oci co vsetko som tam napisal zle...

Ak niekto nahodou viete..

dajte vediet.

dakujem moc.. a nice week.
adriana126
25.02.09,14:03
Viete mi povedať, čo je potrebné k dlžníckemu návrhu na vyhlásenie konkurzu?
wratko
03.03.09,11:12
Potrebujes mat riadnu a prip. mimoriadnu uctovnu zavierku, z ktorej si zistila, ze si v predlzeni. K navrhu potrebujes dolozit zoznam spriaznenych osob, zoznam majetku a zavazkov /na predpisanych tlacivach/ a zmluvny prehlad. Ak potrebujes podrobnosti, napis.