Polly404
05.02.09,19:05
Ahojte, neviete mi niekto poradiť, ako sa "zbaviť" analytík, ktoré som síce v minulosti používala, ale už používať nebudem? Teda začiatočný stav v roku 2009 majú nulu a viac s nimi robiť nebudem. Budú sa mi donekonečna zatvárať na konci roka a otvárať na začiatku roka s nulou? A rovnako mám veľa predkontácií (lebo som si optimisticky dala analytiku na každého dodávateľa a teraz je to už neúnosné) a tých predkontácií by som sa tiež potrebovala "zbaviť", nakoľko ich už nebudem používať. Neviete mi poradiť, čo s tým?
Tweety
05.02.09,18:06
Ahojte, neviete mi niekto poradiť, ako sa "zbaviť" analytík, ktoré som síce v minulosti používala, ale už používať nebudem? Teda začiatočný stav v roku 2009 majú nulu a viac s nimi robiť nebudem. Budú sa mi donekonečna zatvárať na konci roka a otvárať na začiatku roka s nulou? A rovnako mám veľa predkontácií (lebo som si optimisticky dala analytiku na každého dodávateľa a teraz je to už neúnosné) a tých predkontácií by som sa tiež potrebovala "zbaviť", nakoľko ich už nebudem používať. Neviete mi poradiť, čo s tým?
Tak ich v účtovej osnove jednoducho zruš.:)
Polly404
05.02.09,18:10
SW mi to nedovolí, nakoľko mi napíše, že to už bolo použité v účtovnom denníku a nedá sa to zmazať.
Zuzana210
06.02.09,12:44
Ahojte, neviete mi niekto poradiť, ako sa "zbaviť" analytík, ktoré som síce v minulosti používala, ale už používať nebudem?
Predkontácie jednoducho zruš, ak v danom roku neboli použité tak to ide.
S tými analytikami-ja som to robila tak, že pred uzavretím roka som v osnove zmenila "účet prevodu". Pre AU, ktoré som chcela zrušiť som tam nastavila nejaký "neškodný" účet napr.261. Pri navedení poč.stavov sa potom tie nulové stavy naviedli na 261, zbytočné účty nemali PS a dali sa zrušiť.
jarkra
10.02.09,18:58
Ako účet prevodu môžeš nastaviť aj syntetický účet napr. zostatok na 331001 previesť na 331000.
Polly404
11.02.09,07:10
Ďakujem. Tak mi to už ide.