Joana206
05.02.09,19:17
Prosím o radu, aké údaje musí obsahovať zakladateľský podnikateľský zámer kvôli dotácii z ÚP? Nikde som tieto informácie nenašla, všade len podnikateľské plány už založených firiem.
veronikasad
05.02.09,18:18
Prosím o radu, aké údaje musí obsahovať zakladateľský podnikateľský zámer kvôli dotácii z ÚP? Nikde som tieto informácie nenašla, všade len podnikateľské plány už založených firiem.
Čo je to zakladateľský podnikateľský zámer? - o takom som nepočula. Podnikateľské zámery na PORADe sú väčšinou kvoli získaniu dotácie z UP
Joana206
05.02.09,18:28
Áno, lenže nenašla som tu žiaden, ktorý by neobsahoval už informácie existujúcej firmy....potrebujem plán, ktorý predložím ešte pred založením živnosti.
veronikasad
05.02.09,18:33
Áno, lenže nenašla som tu žiaden, ktorý by neobsahoval už informácie existujúcej firmy....potrebujem plán, ktorý predložím ešte pred založením živnosti.
Na PORADe sú podnikatelské plány, ktoré začínajúci živnostníci poskytli ako vzor pre ostatných. Plán šitý na mieru - akurát pre teba, tu nenájdeš. Ten si musíš podľa týchto vzorov spracovať sama alebo dať urobiť niekomu, kto sa tým zaoberá.
Joana206
05.02.09,18:37
Môžeš mi prosím dať nejaký link? Ja viem že šitý na mieru nenájdem, to ani nechcem, len chcem aspoň obsah, aby ma nevrátili ho prerobiť
veronikasad
05.02.09,18:38
Môžeš mi prosím dať nejaký link? Ja viem že šitý na mieru nenájdem, to ani nechcem, len chcem aspoň obsah, aby ma nevrátili ho prerobiť
Neuviedla si predmet podnikania
Joana206
05.02.09,18:40
stavebníctvo a prenájom stavebných strojov
veronikasad
05.02.09,19:02
Nájdeš v prílohe tohto príspevku :
http://www.porada.sk/802489-post126.html
Joana206
05.02.09,19:08
Presne takéto niečo som hľadala, predpokladám ,že musím aj vysvetliť odkiaľ mám finančné prostriedky na nákup strojov....
a rozšíriť ho aspoň na 10-15 strán.
wagner
06.02.09,16:44
Pokiaľ viem, tak ÚP požaduje 5-6 strán podnikateského plánu. A nebudú sa Ťa pýtať, kde si zobrala peniaze, ich to nezaujíma. Je to Tvoj problém. Píš tam len to, čo od Teba požadujú.
Joana206
06.02.09,17:07
A ešte mám jednu otázku. Na začiatok ideme kupovať stavebné stroje v hodnote cca 20 000,- EUR, na ktoré sme si zobrali úver v komerčnej banke. Myslíte, že nebude problém s odsúhlasením dotácie?
wagner
07.02.09,15:04
Pokiaľ splníš všetky podmienky ÚP, tak nevidím dôvod, aby ste si nekúpili stroje. Kľudne to môžeš napísať do podnikateľského plánu. Aspoň budú vidieť, že to s tým podnikaním myslíš vážne.
krolakova.tina
07.02.09,16:05
ahojte chcel by som sa vás opytat ze kde by som nasiel navrh na podnikatelsky plan aby som bol v obraze mal by byt v oblasti stavebnictva
Joana206
07.02.09,20:58
dám sem zámer hneď ako ho dokončím, tiež je to kvôli dotácii od ÚP? V pondelok ho mám dokončiť.
ďakujem za všetky príspevky, dúfam že to výjde.
Joana206
08.02.09,09:22
Tak takto som to napísala ja, dúfam, že to schvália....
wagner
08.02.09,15:00
Neviem či tie finančné prostriedky nemáš mať rozpísané inak. Aspoň na ÚP v PD to chceli. Napr.:
z dotácie: z vlastných zdrojov:
notebook 95 €
softvér 10 €
zavedenie internetu 60 €
nákup strojov 1000 €
_____________________________________________
spolu: 165 € 1000 €

Sumy sú len pre orientáciu, aby si vedela, že ako to u nás požadujú. Do dotácie si daj aj odvody do ZP, SP, a rozpíš to.
To je môj názor.
wagner
08.02.09,15:03
Nejde mi to posunúť, ale tie z vlastných zdrojov majú byť oddelené v pravo a tiež suma musí byť pod nimi.
wagner
08.02.09,15:07
Prikladám súbor ako by to vraj malo vypadať. Možno ti pomôže
veronikasad
08.02.09,15:12
ahojte chcel by som sa vás opytat ze kde by som nasiel navrh na podnikatelsky plan aby som bol v obraze mal by byt v oblasti stavebnictva
v prísp. č. 8 tejto témy
Joana206
08.02.09,17:10
A ako to mám rozdeliť, keď neviem aká bude výška príspevku od ÚP? Dá sa z dotácie kúpiť aj ojazdený stroj? Lebo stroj a auto ideme kupovať ojazdené, len vozík bude nový. Keby som dala do tabuľky vozík z dotácie?
wagner
09.02.09,12:23
Stroje si z dotácie nemôžeš kúpiť. Výšku dotácie Ti povedia na ÚP a tam Ti aj povedia, čo si môžeš z nej kúpiť . Ale určite nie stroje. Môžeš si kúpiť PC, stolík, stoličku, programy ka PC, skrinky a pod, ale všetko musí byť nové, z obchodu. To si dáš pod dotáciu z ÚP a vpravo od toho si dáš vlastný vklad a to stroje. Každý druh pod seba a vedľa neho cenu. Choď na ÚP a spýtaj sa. Sú tam ochotné, radi Ti vysvetlia, čo si môžeš kúpiť, za koľko, aká je výška dotácie a všetko čo Ťa zaujíma. Uvedú Ťa do obrazu.
Rosch
10.02.09,07:42
A ako to mám rozdeliť, keď neviem aká bude výška príspevku od ÚP? Dá sa z dotácie kúpiť aj ojazdený stroj? Lebo stroj a auto ideme kupovať ojazdené, len vozík bude nový. Keby som dala do tabuľky vozík z dotácie?

Mne prívesný vozík z dotácie neschválili - ale možno tu v BA je na veci iný pohľad...
Gia1carangi
13.02.09,08:50
Výška dotácie je stanovená podľa krajov /a miery nezamestnanosti/ TT má momentálne výšku dotácie 2416,15€ (72789,-Sk). Poskytnutá dotácia sa môže použiť na nákup krátkodobého hmotného majetku, pri nákupe dlhodobého hmotného majetku je možné uplatniť z dotácie prvé dva roky odpisovania. Taktiež niektoré prevádzkové náklady /nájomné/ a odvody do fondov. Nie je možné dotáciu použiť na nákup materiálu - kancelárskych potrieb a myslím že aj osobného automobilu - ojazdeného /toto som si nie celkom istá, nám to nedovolili/. Nakupovať môžete od podpísania dohody o poskytnutí dotácie (čiže ešte nemusíte mať peniažky na účte).
Uchádzač musí spĺnať evidovanie na úp v dĺžke min. 3 mesiace, absolvovať prípravu na začatie podnikania /s testami/, vypracovať podnikateľský zámer /zaoberám sa ak by ste mali záujem/ a čakať na schválenie. V prípade schválenia - podpísania dohody, musí vykonávať szčo min. dva roky nepretržite, a počas týchto dvoch rokov minúť dotáciu na majetok uvedený v pod. zámere. V skratke asi všetko :D
Kedicik
20.07.09,14:51
Jedna otazocka k vyssie uvedenemu - konkretne "musi vykonavat szco min. dva roky nepretrzite"... ak szco bude zena, ktora pocas tych dvoch rokov otehotnie a dajme tomu stihne i porodit. Co potom s prispevkom? musi sa vratit alikvotna ciastka? Alebo moze zena pocas materskej poberat i matersky prispevok a zaroven i podnikat a tym padom sa povazovat za szco? dakujem za odpoved
veronikasad
20.07.09,16:00
Jedna otazocka k vyssie uvedenemu - konkretne "musi vykonavat szco min. dva roky nepretrzite"... ak szco bude zena, ktora pocas tych dvoch rokov otehotnie a dajme tomu stihne i porodit. Co potom s prispevkom? musi sa vratit alikvotna ciastka? Alebo moze zena pocas materskej poberat i matersky prispevok a zaroven i podnikat a tym padom sa povazovat za szco? dakujem za odpoved
Dobrá otázka - minulý týždeň som osobne zisťovala na úrade práce.
Ak počas poberania materskej a rodičovskej dovolenky preruší živnosť, považuje sa to za porušenie zmluvy s úradom práce a musí vrátiť alikv.časť dotácie.
Ak si ponechá živnosť otvorenú, podľa zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa platného od 1.1.2009 bude mať príspevok na starostlivosť o dieťa krátený
Xanti
20.07.09,16:10
Dobrá otázka - minulý týždeň som osobne zisťovala na úrade práce.
Ak počas poberania materskej a rodičovskej dovolenky preruší živnosť, považuje sa to za porušenie zmluvy s úradom práce a musí vrátiť alikv.časť dotácie.
Ak si ponechá živnosť otvorenú, podľa zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa platného od 1.1.2009 bude mať príspevok na starostlivosť o dieťa krátený To je klasické riešenie našich zákonodárcov ..."ANI Z VOZA, ANI NA VOZ" ... to aby mamička, rátala ako a čo je pre ňu lepšie.... strašné :eek:
Kedicik
21.07.09,09:11
Dobrá otázka - minulý týždeň som osobne zisťovala na úrade práce.
Ak počas poberania materskej a rodičovskej dovolenky preruší živnosť, považuje sa to za porušenie zmluvy s úradom práce a musí vrátiť alikv.časť dotácie.
Ak si ponechá živnosť otvorenú, podľa zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa platného od 1.1.2009 bude mať príspevok na starostlivosť o dieťa krátený

Nevychadzam z udivu, clovek sa snazi, chce si zarabat podnikanim, ak sa inak neda a oni ho v pripade tehotenstva oberu este aj o tych par korun co by dostal ako matersku... v tom pripade sa asi bud vykaslat na cely prispevok, alebo sa vykaslat na matersku... lenze co je lepsie :( vdaka za odpoved, skusim si to prezistit i ja, co to konkretne v cislach znamena...
vulxy
05.08.09,15:32
dnes som absolvoval prve skolenie(kvoli dotacii)szčo na UP a zarazila ma jedna vec ze:z davky ktora cini3770e mozem pouzit len 1700€ na hmotny material,tak m npadlo ze ked niekto zaklada zivnost napr.buraciea a stavebne prace by potreboval skor miesacku,zbyjacku,furik a nie naky sofver.,viem daju sa pouzit na platenie odvodov ale aj tak si myslim ze je to dost obmedzujuce
veronikasad
05.08.09,15:33
dnes som absolvoval prve skolenie(kvoli dotacii)szčo na UP a zarazila ma jedna vec ze:z davky ktora cini3770e mozem pouzit len 1700€ na hmotny material,tak m npadlo ze ked niekto zaklada zivnost napr.buraciea a stavebne prace by potreboval skor miesacku,zbyjacku,furik a nie naky sofver.,viem daju sa pouzit na platenie odvodov ale aj tak si myslim ze je to dost obmedzujuce
Zle si počúval : jedno zariadenie nesmie mať hodnotu vyššiu ako 1700€...
vulxy
05.08.09,16:44
Zle si počúval : jedno zariadenie nesmie mať hodnotu vyššiu ako 1700€...

"Vydaje naobstaranie su v polozkach do 1700€pre hmotny majetok a do 2400€ prenehmotny majetok,to znamena,ze su opravnenymi nakladmi v roku obstarania" som to opisal z materialov co sme dostaly.Ja som to pochopil tak a nielen ja ze za max 1700 mozem kupit npr naku vrtacku a tak a za max 2400 soft,odvody,najom.....chces povedat ze za celu dot vlastne mozem nakupit hmotny majetok ale si to treba rozdelit do 1700€???
inac naozaj som nespal len asi dve hodiny v noci taze mozes mat prevdu ze som nedaval pozor:-) ale nebol som sam,aj ostatny otom horlivo diskutovaly....
veronikasad
06.08.09,06:52
"Vydaje naobstaranie su v polozkach do 1700€pre hmotny majetok a do 2400€ prenehmotny majetok,to znamena,ze su opravnenymi nakladmi v roku obstarania" som to opisal z materialov co sme dostaly.Ja som to pochopil tak a nielen ja ze za max 1700 mozem kupit npr naku vrtacku a tak a za max 2400 soft,odvody,najom.....chces povedat ze za celu dot vlastne mozem nakupit hmotny majetok ale si to treba rozdelit do 1700€???
inac naozaj som nespal len asi dve hodiny v noci taze mozes mat prevdu ze som nedaval pozor:-) ale nebol som sam,aj ostatny otom horlivo diskutovaly....
môžeš si dať do podn. zámeru viac druhov zariadení, ktoré potrebuješ pre výkon svojej práce. Cena ani jedného z nich nesmie presiahnuť 1700€, pretože zariadenie nad túto cenu sa považuje za hmotný majetok, ktorý nie je možné dať jednorázovo do daňových výdavkov, ale odpisuje sa ...
jazzman
12.10.09,11:56
Myslíte, že by ste aj mne vedeli pomôcť nájsť podnikateľský zámer na autoumývarku a autoservis. Klikám tu už celú večnosť a neviem ho nájsť.
Vopred ďakujem za pomoc
momula
01.04.12,10:56
Ma niekto podnikatešky zámer ohľadom zakazkoveho šitia ? Aby som vedela čo všetko je potrebne uviesť stači mi len približne nejaky vzor ?
momula
01.04.12,10:58
Nevie niekto aky príspevok ponuka UP je to podľa oblasti ?
dodomore
11.04.12,18:32
Ahoj,chcel by som poradit s PZ.Ja uz pracujem pre jednu firmu na dohodu,poskytujeme telekomunikacne sluzby pre podnikatelsky sektor.Zatial som nikde nenasiel ziaden priklad PZ na tento druh prace...
Ak vies poradit,poprosil by som o link,alebo nejaku odpoved,kde hladat...
Dakujem.
marjankaj
11.04.12,18:36
Ahoj,chcel by som poradit s PZ.Ja uz pracujem pre jednu firmu na dohodu,poskytujeme telekomunikacne sluzby pre podnikatelsky sektor.Zatial som nikde nenasiel ziaden priklad PZ na tento druh prace...
Ak vies poradit,poprosil by som o link,alebo nejaku odpoved,kde hladat...
Dakujem.
Na to nepotrebuješ žiadny PZ. Stačí ti tá dohoda. Zamestnávateľ ťa prihlási do sociálnej poisťovne a je to vybavené.
veronikasad
11.04.12,18:47
Ahoj,chcel by som poradit s PZ.Ja uz pracujem pre jednu firmu na dohodu,poskytujeme telekomunikacne sluzby pre podnikatelsky sektor.Zatial som nikde nenasiel ziaden priklad PZ na tento druh prace...
Ak vies poradit,poprosil by som o link,alebo nejaku odpoved,kde hladat...
Dakujem.
PZ = pracovná zmluva, alebo podnikatelský zámer ?
marjankaj
12.04.12,06:29
PZ = pracovná zmluva, alebo podnikatelský zámer ?
No veď pracovnú zmluvu by mu napísal zamestnávateľ. Alebo teraz ju vyhotovujú nádejní zamestnanci?
Danielle369
12.04.12,08:16
Ked pracuješ na dohodu,tak nepotrebuješ mať vypracovaný podnikatelský zámer. Ten potrebujú len szčo ked žiadajú o dotáciu...