ahapla
05.02.09,19:28
Prosím o odpoveď. Majiteľ firmy si dal opraviť zuby, a bloky od lekára chce dať ako daňové výdavky, lebo ako riaditeľ firmy, ktorý má aj prednáškovú činnosť musí mať zuby v poriadku aby reprezentoval. Čo s tým mám robiť. Zatiaľ som to zaúčtovala do osobnej spotreby, ale majiteľ nesúhlasí. Ďakujem.:mad:
mysimis
05.02.09,18:33
Ja osobne by som to zaúčtovala tak isto ako Ty, ale keďže podnikateľ žiada, aby si mu to dala do výdavkov tak to tam zaúčtuj, ale len pod podmienkou, že Ti to dá písomne - podpíše, že je to na jeho žiadosť takto zaúčtované.
tetrisss
05.02.09,18:38
No neviem, u nas taketo vydavky asi nie je mozne zahrnut do danovych vydavkov, podla mna je to jasna osobna spotreba, zuby by si mohli potom zauctovat urcite vsetci, ktori prichadzaju do styku s ludmi. Nuz ale na jeho riziko to skus, potom povedz, ako to dopadlo po danovej kontrole, je to celkom zaujimave.
marina8
05.02.09,18:39
Prosím o odpoveď. Majiteľ firmy si dal opraviť zuby, a bloky od lekára chce dať ako daňové výdavky, lebo ako riaditeľ firmy, ktorý má aj prednáškovú činnosť musí mať zuby v poriadku aby reprezentoval. Čo s tým mám robiť. Zatiaľ som to zaúčtovala do osobnej spotreby, ale majiteľ nesúhlasí. Ďakujem.:mad:


alebo mu daj 25% do nakladov - to budu zuby reprezentacne a 75% osobna spotreba, tie su pouzivane na vsetko ostatne;)
snad nehcce tvrdit , ze ma zuby iba na reprezentaciu a na nic ine:D

mimotemy niektori chcu fakt zauctovat aj rodny list:D:D:D
ahapla
05.02.09,18:43
Tak toto je fakt super riešenie. Ale asi sa mi nepodarí ho zlomiť. Vďaka.
Paula
05.02.09,18:45
Povedala by som, že niektorí podnikatelia majú pri svojich požiadavkách zuby priam upírie...a účtovníkovi , keď mu dáva opakovane prednášku o zákone, sa niekedy žiada vyceriť zuby vlčie - ozaj, mohol by si ich dať účtovník do uznaných výdavkov? :rolleyes: Akože v rámci obrany svojej telesnej a duševnej schránky.
Johanka
05.02.09,18:52
Prosím o odpoveď. Majiteľ firmy si dal opraviť zuby, a bloky od lekára chce dať ako daňové výdavky, lebo ako riaditeľ firmy, ktorý má aj prednáškovú činnosť musí mať zuby v poriadku aby reprezentoval. Čo s tým mám robiť. Zatiaľ som to zaúčtovala do osobnej spotreby, ale majiteľ nesúhlasí. Ďakujem.:mad:
:D nech si dá vymeniť celú hlavu ;).
Podotázka - ako máš u neho poriešenú mieru Tvojej zodpovednosti ?
Drobná rada - podaj dopyt na DR SR .
Paula
05.02.09,18:54
:D nech si dá vymeniť celú hlavu ;).



:D:D:D utrieť monitorček prosíííííííííííííím
abel
05.02.09,19:02
alebo mu daj 25% do nakladov - to budu zuby reprezentacne a 75% osobna spotreba, tie su pouzivane na vsetko ostatne;)
snad nehcce tvrdit , ze ma zuby iba na reprezentaciu a na nic ine:D

mimotemy niektori chcu fakt zauctovat aj rodny list:D:D:D
Ak má komplet 32 zubov, potom to vychádza 4 vrchné a 4 spodné predné na reprezentáciu. Lenže jemu evidentne chýbajú zuby múdrosti, takže reprezentačných by bolo len 7 zubov, ale ktoré? Pri cenách u zubára by som ešte odporučila zaevidovať to v knihe dlhodobého majetku, lebo predpokladám že je to nad 30.000.- Sk ( pardon, prepočítajte si to na €) a postupne odpisovať.
Dav
05.02.09,19:03
:D:D:D utrieť monitorček prosíííííííííííííím
:D http://www.porada.sk/t93386-korekcia-oci-konatela.html
Paula
05.02.09,19:10
Lenže jemu evidentne chýbajú zuby múdrosti


Ach jaj, ja sa asi zakopem, mne evidentne chýbajú všetky 4 a to mi ešte tri z toho doteraz nenarástli:mee:. Idem ja predsa len o tom výdavku premýšľať, lebo veď ako budem potom prednášať? :cool:
marina8
05.02.09,19:11
Ak má komplet 32 zubov, potom to vychádza 4 vrchné a 4 spodné predné na reprezentáciu. Lenže jemu evidentne chýbajú zuby múdrosti, takže reprezentačných by bolo len 7 zubov, ale ktoré? Pri cenách u zubára by som ešte odporučila zaevidovať to v knihe dlhodobého majetku, lebo predpokladám že je to nad 30.000.- Sk ( pardon, prepočítajte si to na €) a postupne odpisovať.



... a kazdy rok aspon raz urobit "technicke zhodnotenie" minimalne vo vyske 30 000 a navysit obstaravaciu cenu nech uz to stoji za to:D:D:D:D
Dav
05.02.09,19:14
... a kazdy rok aspon raz urobit "technicke zhodnotenie" minimalne vo vyske 30 000 a navysit obstaravaciu cenu nech uz to stoji za to:D:D:D:D
A nezabudnúť na "udržiavanie" - zubná pasta, kefka, niť, voda !!!!!! :D:D
Johanka
05.02.09,19:19
Mrníček ...:)
lorelei
05.02.09,19:56
Pobavila som sa aj ja, aj ked nie som uctovnicka.:D:D:D

Ale napadla ma aj tak takato otazka: mimotemy

V taliansku, sa pri danovom priznani davaju aj uctenky, ktore sa pocas uplynuleho roka platili u lekarov,zubarov, pripadne aj pomocky, ktore si museli v lekarnach kupovat /nemyslim vitaminy, ale skor napr. kompresne pancuchy, ked mal trombozu, alebo krcove zily atd.../. Nespominam si teraz konkretnu sumu, aky bol limit - tusim cca 150Euro bola minimalna hodnota, ak bolo tych uctov viac, tak sa to bralo akoby odpocet, alebo bonus pri DP.

Je nieco take aj u nas? Lebo ved aj u nas si uz doplacame, aj zubara, aj prehliadky, a je toho dost, a v lekarnach ani nehovorim. Detto ako tam.

To by ma zaujimalo teda.
To je z mojej vlastnej skusenosti, nie jedna pani povedala, osobne som davala tieto uctenky, lebo som tiez mala jeden rok ohromny - zdravotne zly, tak som sa aj naplatila aj nabehala, ale je to uz tam.
abel
05.02.09,20:13
lorelei, u nás sú daňovo uznateľné tie výdavky, ktoré súvisia s dosiahnutím príjmu. Takže ak si to ten šéf obháji pred daňovou kontrolou, klobúk dolu. Len neviem, prečo si niekto myslí, že my ostatní už môžeme mať aj hnilé zuby a chodiť do práce v teplákoch. Ja by som si pri takom šéfovi kúpila luxusný kostým, topánky, kabelku, značkovú kozmetiku - samozrejme na náklady firmy, lebo veď taký šéf s reprezentačným úsmevom predsa nemôže mať pri sebe nejaké sivé myšky.
lorelei
05.02.09,20:20
lorelei, u nás sú daňovo uznateľné tie výdavky, ktoré súvisia s dosiahnutím príjmu. Takže ak si to ten šéf obháji pred daňovou kontrolou, klobúk dolu. Len neviem, prečo si niekto myslí, že my ostatní už môžeme mať aj hnilé zuby a chodiť do práce v teplákoch. Ja by som si pri takom šéfovi kúpila luxusný kostým, topánky, kabelku, značkovú kozmetiku - samozrejme na náklady firmy, lebo veď taký šéf s reprezentačným úsmevom predsa nemôže mať pri sebe nejaké sivé myšky.


Plne suhlasim, je mi to tiez jasne. Ani v taliansku by teda toto neuznali, to len "standardne", alebo teda potrebne ukony zo zdrav. hladiska sa tam zohladnili, ale ziadny"nadstandard". No tiez by som chcela vidiet toho machra, ci si to obhaji, skoda ze sa to neda vidiet na videu niekde, ako ta groteska prebiehala :D:D:D, mozno by to aj na Oscara bolo.;)
Ale poviem vam,ze takychto majstrov sveta je viac, tiez poznam takych sefov;). Ale to su ako psiky, ked nepochodia, otrasu sa a idu dalej, a zase skusaju nezmysly.
azla
05.02.09,20:27
mimotemy

Pri čítani tejto "milej témy" som sa dobre pobavila a spomenula som si na perličku, ktorú som čítala pred rokom. (hľadal som a našla ...)

...dúfam, že ma nezvozíte za mrník.:D

http://www.porada.sk/639683-post855.html
ahapla
07.02.09,07:17
Volala som na daňový úrad, nakoniec som sa opýtala aj na zaradenie do DHM, to už daňováčku pobavilo, ale nebola si istá a tak v utorok večer Vám napíšem, akú som dostala odpoveď, lebo sa musí poradiť.
Nika
07.02.09,07:24
a ak bude mať na zuboch logo firmy?.......;)
Paula
07.02.09,07:31
a ak bude mať na zuboch logo firmy?.......;)


Ja sa zmyšíííííííím :D:D:D
azla
07.02.09,07:37
mimotemy ... veľmi úsmevný začiatok soboty.

Keď som si predstavila, ako pri prednáške sa neustále budú ukázovať "zuby s logom" .......:):D:confused::---
Jara
07.02.09,09:49
No prešla som si celú tu diskusiu a aj keď makám na ročnej uzávierke, tak som sa skvelo pobavila a monitor mám tiež oprskaný. Škoda, že sa nepridal aj pán Mihál, aký ma názor na návrh nejakého nového zákona na odpočitateľnú položku na zuby... :DPamätám si, že v minulom roku som niekde na Porade napísala, že tiež som pracovala u jedného podnikateľa, ktorý mi dal paragón na prezervatívy a vložky ....
marina8
07.02.09,10:04
No prešla som si celú tu diskusiu a aj keď makám na ročnej uzávierke, tak som sa skvelo pobavila a monitor mám tiež oprskaný. Škoda, že sa nepridal aj pán Mihál, aký ma názor na návrh nejakého nového zákona na odpočitateľnú položku na zuby... :DPamätám si, že v minulom roku som niekde na Porade napísala, že tiež som pracovala u jedného podnikateľa, ktorý mi dal paragón na prezervatívy a vložky ....


tak vies, ked robia s "asistentkou" nadcasy, tak ich chcu predsa zaplatit, nie?;):D:D:D:D:D
Jara
07.02.09,10:13
No možno by sa to dalo obhájiť aj u daniarov, že to bolo za účelom dosiahnutia príjmov ....:D:D:D
gogina
07.02.09,11:17
No prešla som si celú tu diskusiu a aj keď makám na ročnej uzávierke, tak som sa skvelo pobavila a monitor mám tiež oprskaný. Škoda, že sa nepridal aj pán Mihál, aký ma názor na návrh nejakého nového zákona na odpočitateľnú položku na zuby... :DPamätám si, že v minulom roku som niekde na Porade napísala, že tiež som pracovala u jedného podnikateľa, ktorý mi dal paragón na prezervatívy a vložky ....
No to je sila, ale som sa pobavila, to že konateľ dal pargaonček na vložky stalo sa to aj mne, neučtovala som to samozrejme.Ale ten dopyt na Daň.riaditeľstvo nie je zlý nápad, nech aj oni trochu makajú a hýbu svojim mozgovími potencionálom. Ale na druhej strane, ked prednášajúci / čiste teoreticky/ by prišiel prednášať bez zubov štrbavý alebo zuby len sme tam., no ako by to vyzeralo? Sústredili by sme sa na prednášku? NO ja asi nie. Bolo by to seriozne treba riešiť., a niele zuby, ale aj oblečenie, topánky, make up. Ved nemôžme chodiť za klientom ako šupáci . No nie?
Dav
07.02.09,12:15
No prešla som si celú tu diskusiu a aj keď makám na ročnej uzávierke, tak som sa skvelo pobavila a monitor mám tiež oprskaný. Škoda, že sa nepridal aj pán Mihál, aký ma názor na návrh nejakého nového zákona na odpočitateľnú položku na zuby... :DPamätám si, že v minulom roku som niekde na Porade napísala, že tiež som pracovala u jedného podnikateľa, ktorý mi dal paragón na prezervatívy a vložky ....
mimotemy http://www.porada.sk/t44310-p115-perlicky-uctovnej-kancelarie.html

Keď FO zuby, (oči, a pod.) tak aj zamestnanec - pri Ročnom zúčtovaní dane zo ZČ, alebo vysporiadať v DP - len treba doplniť kolónky. :---:D:D
gogina
09.02.09,17:54
Volala som na daňový úrad, nakoniec som sa opýtala aj na zaradenie do DHM, to už daňováčku pobavilo, ale nebola si istá a tak v utorok večer Vám napíšem, akú som dostala odpoveď, lebo sa musí poradiť.
Je síce len pondelok večer, ale ja som taká nažhavená na odpoved DU že do utorka večera asi nevyrdžím. Daňováčka sa náhodou nevyjadrila skôr? Veľmi by ma to zaujímalo aká bude jej odpoved..
ahapla
10.02.09,15:59
Tak teda tá sľúbená odpoveď: žiadne zuby do daňových výdavkov, ani len tie predné. Takže, nebude zaradenie do DHM ani odpisy. O to menej roboty, ale možno smutnejší šéf.:D. Ďakujem za Vašu úprimnú spoluúčasť.
SMatilda
10.02.09,16:13
Možno v Taliansku neexistuje odpočitateľná položka preto tam môžu byť takéto osobné náklady
gogina
10.02.09,16:41
Tak teda tá sľúbená odpoveď: žiadne zuby do daňových výdavkov, ani len tie predné. Takže, nebude zaradenie do DHM ani odpisy. O to menej roboty, ale možno smutnejší šéf.:D. Ďakujem za Vašu úprimnú spoluúčasť.
A ako sa vlastne vyjadrila, to že povedala žiadne zuby do výdavkov, odvolala sa aj na nejaký paragraf?Alebo je to len jej názor súkromný. Ja by som sa jej opýtala podľa čoho rozhodla.Toto ma fakt zaujíma. Viem si predstaviť toho šéfa, zo žiarivooslňujého úsmevu ... smútok v duši .
ahapla
10.02.09,17:15
Poradila sa s nadriadeným, preto mi neodpovedala hneď, ale až dnes. Vôbec potom so mnou už o zuboch ako daňovom výdavku nemienila debatovať. Aj keď som sa opýtala, či sa nedá aspoň nejaká časť dať do výdavkov. Ale ako som sa dozvedela, ani písomná odpoveď daňového riaditeľstva, nie je záväzná. Už som tam raz posielala email.
abel
10.02.09,17:24
a ak bude mať na zuboch logo firmy?.......;)
V tom prípade by som mu ich uznala do nákladov, ale nesmel by ich používať na súkromné účely a pre osobnú potrebu.
Paula
10.02.09,17:27
V tom prípade by som mu ich uznala do nákladov, ale nesmel by ich používať na súkromné účely a pre osobnú potrebu.


No, pri nej tie zuby ani nepotrebuje:D
gogina
11.02.09,17:04
Poradila sa s nadriadeným, preto mi neodpovedala hneď, ale až dnes. Vôbec potom so mnou už o zuboch ako daňovom výdavku nemienila debatovať. Aj keď som sa opýtala, či sa nedá aspoň nejaká časť dať do výdavkov. Ale ako som sa dozvedela, ani písomná odpoveď daňového riaditeľstva, nie je záväzná. Už som tam raz posielala email.
Ja sa nevzdávam, ja sa skúsim opýtať u nás na DU ako by to riešili, mám tam dobré vzťahy a hádam ma neodbijú, i ked si myslím, že s týmto sa za celý obdobie svojej praxe nestretli. Idem na to a dám vedieť. /u nás t o jest v RBK/
zuzana.š.
11.02.09,17:26
možno sú odkladacie
Stefan2005
11.02.09,17:47
Ja sa nevzdávam, ja sa skúsim opýtať u nás na DU...

... skús, veď bez chýbajúcich zubov môže byť prednášková činnosť povedzme pre "šušlanie" neuskutočniteľná - teda nemusíme sa baviť len o estetike, ale i o funkčnosti zubov. A chýbajúce zuby doteraz nie sú dôvodom na invalidizáciu :) ...
Ivana Š
11.02.09,17:50
možno sú odkladacie

:D:D:D a môže si napríklad viesť knihu používania zubov na súkromné účely a používania zubov za účelom dosiahnutia zisku (podobne ako pri PHM si vedie knihu jázd) ;)
Dav
11.02.09,18:16
možno sú odkladacie Ak sú odkladacie a s logom:D a má ešte jedne na súkromné účely, nezaradené v majetku:D
ALDA
12.02.09,08:00
Počujte, nezdá sa vám, že asi čakáme na predĺženie podania DP?:D
Mám taký pocit v mojich mladých kostiach, že musím makati a 31.03. bude predsa ten dátum D:---:mee: