verads
05.02.09,20:39
Dobrý večer, Máme starý vidiecký dom ktory si chcú od nás prenajat, lenže nie je vo velmi dobrom stave na ktorý som upozornila záujemcov, chcem napísat zmluvu tak, že aby som do nej zhrnula napr: to, že ked nebudu platit poriadne a načas alebo, že nie som im povinná zabezpečit náhradné bývanie keby boli nejaké nezhody a musela by som ich vyložit , že boli oboznámený zo stavom domu. ale neviem,ako to mám pekne a zrozumitelne napísat,existuje nejaký vzor na taketo zmluvy o prenájme ? Ešte by som sa chcela opýtat,že či sa odvádzajú dane? prosím poradte súrne! Dakujem
yanko1
06.02.09,19:18
dane sa platit musia. Musis sa zaregistrovat na danovom urade a dostanes aj vlastne DIČo
verads
09.02.09,20:05
Ešte by som sa chcela opýtat ked teda musíme platit dane ,že kde sa mám prihlásit na ktorom danovom úrade v tom okresnom meste kde máme chalupu alebo v tom kde bývam? TAk sme sa dohodli že oni si sami budu platit režijné náklady elektrinu, vodu a odvoz smetí a nám budu ,len platit simbolicku cenu 20 € ale nám budu udržovat dvor v poriadku kosit trávu atd...pretože nám to robilo dost problém stále tam cestovat a kosit trávu je tam, totižto velky dvor.
Lianka
09.02.09,20:57
Na miestne prislusnom danovom urade podla tvojho trvaleho pobytu.
Budes mat prijmy z prenajmu podla § 6, ods. 3 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2009-a.html#6 - tu na Porade najdes k tejto problematike vela tem, zadaj si klucove slova do vyhladavania.
jaruj
10.02.09,06:08
Ale pri takej sume si nerob starosti. Pouzijes odpocitatelnu polozku ktora je tohto roku ca. 25000 a vyjde ti 0-lova dan
verads
12.02.09,18:52
Dakujem pekne za odpovede.
jun2006
16.02.09,06:20
Dobrý večer, Máme starý vidiecký dom ktory si chcú od nás prenajat, lenže nie je vo velmi dobrom stave na ktorý som upozornila záujemcov, chcem napísat zmluvu tak, že aby som do nej zhrnula napr: to, že ked nebudu platit poriadne a načas alebo, že nie som im povinná zabezpečit náhradné bývanie keby boli nejaké nezhody a musela by som ich vyložit , že boli oboznámený zo stavom domu. ale neviem,ako to mám pekne a zrozumitelne napísat,existuje nejaký vzor na taketo zmluvy o prenájme ? Ešte by som sa chcela opýtat,že či sa odvádzajú dane? prosím poradte súrne! Dakujem

dane platit mozes - alebo nemusis. V takom pripade budu u teba len na navsteve. Ked sa ich budes chciet zbavit - jednoducho ich vyhodis.

Usetris na daniach, usetris na opletackach s pripadnym vyhadzovanim..;)