Sharon
06.02.09,08:37
Ahojte, chodíte niekto nakupovať do Čiech po zavedení eura? Čo sa tam najviac oplatí kúpiť - myslím potraviny a prípadne drogériový tovar? Pozerala a porovnávala som na nete obchody Kaufland, Billu, Lidl a Tesco, ale v letákoch sú len akciové ceny.
najag
06.02.09,08:20
Potraviny sa stale oplati kupovat v CR, aj elektnika a pod. Maslo v akcii za 17 Kc, kacka kilo za 45 Kc, kilo soli za 0,90 Kc a podobne.Uroven predaja a ochoty neporovnatelne vyssia , ako je u nas. Najlepsi kurz voci € je v Kauflande, najhorsi ma Hypernova. Na potraviny je v CR DPH 9 % a je to poznat. Teraz bol napriklad kurz za € 27,70 Kc, to znamena po starom kurz voci slovenskej korune 1,08, co predtym dlho-dlho nebolo. Ceny tovarov v ceskych hypermarketoch su nizsie po prepocte, ako v slovenskych, kvalita ovocia v ceskom Kauflande je neporovnatelne vyssia, ako na Slovensku.
Halli
06.02.09,08:29
Ahojte, chodíte niekto nakupovať do Čiech po zavedení eura? Čo sa tam najviac oplatí kúpiť - myslím potraviny a prípadne drogériový tovar? Pozerala a porovnávala som na nete obchody Kaufland, Billu, Lidl a Tesco, ale v letákoch sú len akciové ceny.

Ja si vždy pozriem akcie v Penny a Terna a behnem tam, mám to asi 45km./Terno ďalej/.. Okrem toho, že sa tam dá lacnejšie nakúpiť je tam aj prístup predavačiek oveľa príjemnejší a tak nemusím hladieť tu na tie nehorázne ceny a spuchnuté predavačky. Býva tam mlieko 1,5 % za czk 9,80 aktívia za 7,50 kavu Velvet som kupila naposledy za 78,- /u nás cca180 sk!!!/,toaletný papier čo u nás stál 15,.-sk za 7,80 marlenku pred Vianocami za 150,-/u nás skoro 300,.-/ naše sladkosti su tam ďaleko lacnejšie ako u nás /tatranky.../atď. alkohol,olej tiež často v akcií oveľa lacnejší.../pisala som zatial v kč a sk :) a ešte si tam natankujem, stale to všetko v prepočte vychádza oveľa lepšie a keď platím kartou je výborný kurz.

napr.www.penny.cz/download/57/sub1/57_127921_624420.pdf :)
jankazb
06.02.09,09:38
Meníte si Euro na šeskú korunu doma alebo v ČR? Alebo platíte eurom?
Sharon
06.02.09,11:24
Vraj sa dá platiť eurami (asi len väčšie obchody) a vydajú české koruny. My budeme platiť kartou, ideme zajtra.
Halli
06.02.09,12:16
Meníte si Euro na šeskú korunu doma alebo v ČR? Alebo platíte eurom?

Najvýhodnejšie je jednoznačne platiť kartou.
najag
06.02.09,15:09
Odporucam si najprv zistit v CR, aky maju kurz v danom hypermarkete, Hypernova ho ma dost nevyhodny, je lepsie si zmenit potom v zmenarni, ako platit € u nich priamo. Aj z karty sa odpocita ich nevyhodny kurz. Ceny v CR v jednotlivych hypermerketoch je dobre si pozriet na www.akcniceny.cz (http://www.akcniceny.cz) Tam si mozete aj specifikovat mesto a hypermarket, kam chodite.V hypermarkete Hypernova bol napriklad v utorok kurz 26,70 Kc za 1 €, v Kauflande bol ale kurz 27,70 Kc za 1€, co je dost velky rozdiel. V niektorych zmenarnach bol kurz 27,50 Kc za 1 €.
danka1707
11.02.09,19:13
keď platím kartou platí kurz hypermarketu, alebo kurz mojej banky na Slovensku /VUB/ ? Vo VUB mi povedali, že platí kurz mojej banky.
Boli ste v Uherskom Brode, kde sa tam najviac oplatí ?
Halli
12.02.09,07:54
keď platím kartou platí kurz hypermarketu, alebo kurz mojej banky na Slovensku /VUB/ ? Vo VUB mi povedali, že platí kurz mojej banky.
Boli ste v Uherskom Brode, kde sa tam najviac oplatí ?

Ano, prepočet nerobí hypermarket, ale spoločnosť, ktorá vydala kartu, napr. mastercard a potom banka, kde je učet.
kero64
14.02.09,18:19
keď platím kartou platí kurz hypermarketu, alebo kurz mojej banky na Slovensku /VUB/ ? Vo VUB mi povedali, že platí kurz mojej banky.
Boli ste v Uherskom Brode, kde sa tam najviac oplatí ?
Neviem, odkiaľ si, ale ak už chceš ísť do Brodu, zajdi radšej do Hradišta. Je to väčšie mesto a oveľa viac obchodov. Sú síce po celom meste, ale autom to nieje žiadny problém. Tiež tam zajtra idem.
danka1707
14.02.09,20:45
Bola som dnes v Uh.Brode a výborný nákup. Dobré ceny.
alla66
14.02.09,21:03
Zajtra sa tam chystám,kam mám ísť ? Čo sa najviac oplatí?
danka1707
14.02.09,21:58
Všade niečo Kaufland mlieko, maslo, nátierky..., Billa br.karé, banany, olej, čokolady, jogurty, káva ... Tesco eidam, kur.prsia, granko, zub.pasty, persil ... Pozri iletaky cz, a akcniceny cz a podla potreby spíš na papier a choď .
holubička1
14.02.09,22:00
Neviem, odkiaľ si, ale ak už chceš ísť do Brodu, zajdi radšej do Hradišta. Je to väčšie mesto a oveľa viac obchodov. Sú síce po celom meste, ale autom to nieje žiadny problém. Tiež tam zajtra idem.
Čo ste pokúpili???:)
danka1707
14.02.09,22:06
potraviny, drogeria - zhruba to čo som napísala
danka1707
14.02.09,22:08
potraviny, drogeriu ... zhruba to, čo som napísala
jun2006
15.02.09,16:32
lepsie je platit kartou. Nemusis nic menit a hlavne ako vymenny kurz ti banka da kurz deviz - nie valut.

Odporucam CSOB banku s balikom Pohoda - ti su na platby vonku asi najlepsi..
alla66
15.02.09,17:49
Dnes sme boli v Uherskom Hradišti, oplatí sa tam nakupovať, ceny nízke a akcie k tomu... len sa treba krotiť.) Je potrebné navštíviť každý supermarket, lebo v každom je iná akcia, ale ceny bez akcie sú podobné. Používali sme kartu CSOB i TB, české peniaze sme vôbec nepotrebovali...
jamis
15.02.09,17:56
Pozor...v Kauflande sa kartou platiť nedá. Aspoň v Hodoníne. Je to od nás 4 km, takže sme tam stále. Oplatí sa. Minule mali olej za 19,90 a cukor za 10,90.
elpe03
15.02.09,21:35
my chodime na nakupy do PL obchodov a tam sa to tiez oplati no treba si zmenit zlote v zmenarni
najag
16.02.09,11:05
danka 1707, druhy raz chod dalej az do Uherskeho Hradista, tam je ovela viac hypermarketov a lepsie ceny.
kero64
17.02.09,16:53
Čo ste pokúpili???:)
Prepáč, že som ti skôr neodpísal. Ako som písal, boli sme v Uh. Hradišti a trošku sme sa rozšupli. V podstate sme kupovali,na čo nám oči padli. Mlieko, maslo, údeniny, pracie prášky, minerálky, sladkosti atď. Super nákup, málo ľudí, veľa tovaru, no proste pohodový deň. Len neviem pochopiť, ako je možné, že tovar, ktorý u nás stojí cez 50,- Sk, teda prepočet z Eur a na Morave to isté za 23,-Czk. Nikto ma nepresvedčí, že je to kurzový rozdiel alebo DPH. Na dvoch kartónoch mlieka sa mi vrátili náklady na cestu a ten zbytok, to už je iba čerešnička. Benzín za 23 korún, neviem, ale Slovensko je už asi iná planéta.
Renuš
18.02.09,19:14
podla tohoto si asi z holíča . tak asi mas aj letaky z kauflandu. čo dobre majú
kero64
19.02.09,04:41
podla tohoto si asi z holíča . tak asi mas aj letaky z kauflandu. čo dobre majú
Neviem, komu bola určená táto otázka, ale ak myslíš mňa, tak z Holíča niesom a ani leták z kauflandu nemám. Je mi ľúto.
jana007
19.02.09,08:44
Nakoľko bývam pri moravských hraniciach, často využívam nákupy v Čechách. Pri dnešnom kurze českej koruny sa tam dá naozaj ušetriť.
Informácie o akciách čerpám :
http://nove.akcniceny.cz/
ajale
19.02.09,22:09
Manzel casto cestuje hore/dolu SR/CR, ja si robim podrobnejsi obraz kde co stoji... neviem ci mozem spominat mena obchodov, tak radsej v skratkach a vy si domyslite...v SR je najlasnejsie TE ako ostatne. Na druhom mieste je HY. V Cechach je to naopak. Ak idete nakupovat nabytok do niektorych z retazcov medzinarodnych obchodov, cena sa da porovnat cez internet a je na Vas ci sa oplati pridat na benzin. Unia ma v umysle podporit internetovy obchod,.. ak si napr. kupite fotoaparat z Anglicka v porovnani s cenou na SK postovne je smiesna ciastka. Mali by sme teraz podporovat slovensky trh, ked je ta kriza, ja som za, ale ceny by nemali byt take prehnane a castokrat drahsie ako dovezene zo zahranicia a preclene. Ked sa zdrazovalo bolo to kvoli tomu, ze isiel hore benzin, ale ako benzin razne klesol, zmeny som nepostrehla. Alebo sa mylim?:confused:
holubička1
02.03.09,15:13
Prepáč, že som ti skôr neodpísal. Ako som písal, boli sme v Uh. Hradišti a trošku sme sa rozšupli. V podstate sme kupovali,na čo nám oči padli. Mlieko, maslo, údeniny, pracie prášky, minerálky, sladkosti atď. Super nákup, málo ľudí, veľa tovaru, no proste pohodový deň. Len neviem pochopiť, ako je možné, že tovar, ktorý u nás stojí cez 50,- Sk, teda prepočet z Eur a na Morave to isté za 23,-Czk. Nikto ma nepresvedčí, že je to kurzový rozdiel alebo DPH. Na dvoch kartónoch mlieka sa mi vrátili náklady na cestu a ten zbytok, to už je iba čerešnička. Benzín za 23 korún, neviem, ale Slovensko je už asi iná planéta.

Prosim ta kde je v Hradišti Kaufland ? Svokrovci tam idu viem ich navigovat na penny, hepernovu interspar ale kaufland neviemm...
jamis
02.03.09,15:20
podla tohoto si asi z holíča . tak asi mas aj letaky z kauflandu. čo dobre majú

Z Kauflandu, Hypernovy, a iných obchodov v Hodoníne máme pravidelne letáky v schránke, takže vieme, čo je aktuálne.
alla66
02.03.09,15:39
Prosim ta kde je v Hradišti Kaufland ? Svokrovci tam idu viem ich navigovat na penny, hepernovu interspar ale kaufland neviemm...
V Hradišti Kaufland nie je,,,všetky,čo spomínaš sú,ešte Billa, Tesco, Lidl a dobrá je Jednota na križovatke,ako ideš do Hypernovy.
sorry našla som link,http://www.firmy.cz/detail/2200788-kaufland-ceska-republika-uherske-hradiste-maratice.html,ale to musí byť niekde zastrčené,nie je pri hlavnej ceste.
kero64
02.03.09,17:19
Prosim ta kde je v Hradišti Kaufland ? Svokrovci tam idu viem ich navigovat na penny, hepernovu interspar ale kaufland neviemm...
Kaufland je smerom Jarošov, Bílovice. Pozri si mapy Cz.
zuzanak
03.03.09,09:07
V Hradišti Kaufland nie je,,,všetky,čo spomínaš sú,ešte Billa, Tesco, Lidl a dobrá je Jednota na križovatke,ako ideš do Hypernovy.
sorry našla som link,http://www.firmy.cz/detail/2200788-kaufland-ceska-republika-uherske-hradiste-maratice.html,ale to musí byť niekde zastrčené,nie je pri hlavnej ceste.

Nemáš pravdu v Hradišti KAUFLAND je. Ak pojdeš od Kunovic do Hradišťa, ( tam sa nachádza Hypernova) ideš stále rovno, prejdeš okolo Tesca ( po pravej strane) a na svetelnej križovatke doprava (po pravej strane je štadión) kruhov ý objazd a tam je kaufland. Inak je to pri bývalých kasárňach. A ak by ste išli stále rovno až do Starého Mesta u UH čo je kúsok tam je Interspar a ešte aj iné obchody ako napr. Humanic, Deichman, Gate, jysk ....
alla66
03.03.09,12:40
Dík, viem....potom som sa ospravedlnila a dala link na Kaufland,kde je adresa.(moja chyba,že som to neprepísala,len som doplnila link.)
Do Intersparu a okolia chodím.....
Halli
13.03.09,06:59
Pol Slovenska chodí nakupovať do Čiech, Poľska. Maďarska, Rakúska....len tu sa naše obchody tvária že sa nič nedeje ...je to hanba. Ja už tie naše obchody nemôžem ani citiť...ale dôjde na nich a doplatia na to zase len zamestnanci.
http://www.penny.cz/download/57/sub1...648_563292.pdf

zajtra idem na nákup a ešte si natankujem za 23,90 kč
alla66
14.03.09,14:32
Kto chce a môže, nech ide do Uherského Hradišťa do Intersparu na
1,5% mlieko za 7,90 Cz. Akcia platí dnes a zajtra.
najag
14.03.09,15:04
Ja pojdem, ale az v pondelok, alebo utorok, ked nebude mlieko, tak bude smotana..........
Danielle369
14.03.09,15:15
[quote=slavica;982755]Pol Slovenska chodí nakupovať do Čiech, Poľska. Maďarska, Rakúska....len tu sa naše obchody tvária že sa nič nedeje ...je to hanba. Ja už tie naše obchody nemôžem ani citiť...ale dôjde na nich a doplatia na to zase len zamestnanci.
http://www.penny.cz/download/57/sub1...648_563292.pdf

zajtra idem na nákup a ešte si natankujem za 23,90 kč[/quo


ved sa vysťahuj do čiech a nemusíš cítit slov.obchody. My obchodníci žijem pomaly zo dna na deň a ešte aj máme zamestnancov ktorých nám je lúto prepustit. Ty si myslíš že my by sme nekupovali radšej lacnejšie??
A možno dojde aj na teba.
To je zase moj názor.
Halli
14.03.09,15:52
ved sa vysťahuj do čiech a nemusíš cítit slov.obchody. My obchodníci žijem pomaly zo dna na deň a ešte aj máme zamestnancov ktorých nám je lúto prepustit. Ty si myslíš že my by sme nekupovali radšej lacnejšie??
A možno dojde aj na teba.
To je zase moj názor.

No výborne, tak ty nemusíš byť zase obchodník, píšeš v profile, že si podnikateľka, tak podnikaj v inej sfére... nikto ti to nekáže a nakupovať môžeš kde sa ti len na svete chce. Bola som tu v Kauflande a z 5tich položiek mi naúčtovali zle 4 , tak to je ozaj hanba./ to nehovorím o cenách/ A toto sa mi tu stáva strašne často, musíš mať oči sústavne na display ,aby si ustriehla ,kde ťa kto okradne... Toto sa mi v Čechách ešte nestalo, tak preto ich nemôžem tiež citiť tých "našich" obchodníkov...A to nieje len chyba zamestnancov, čo robia za pár šupov.
Všetci tu píšu ako je to výhodné inde tak sa smelo obuj aj do ostatných...
napríklad aj do týchto

http://www.porada.sk/t79596-nakupovanie-v-polsku.html
http://www.porada.sk/t105688-nakupy-madarsko-polsko.html
http://www.porada.sk/984456-post36.html tu máš živý konkretny príklad...
Danielle369
14.03.09,16:19
do nikoho sa nebudem obúvať..len ma trošku dojalo že si napísala že dojde na nich. Ospravedlnujem sa ti prepáč, reagovala som unáhlene, je každého vec kam ide kupovať. Prepáč ešte raz.
Halli
14.03.09,16:31
do nikoho sa nebudem obúvať..len ma trošku dojalo že si napísala že dojde na nich. Ospravedlnujem sa ti prepáč, reagovala som unáhlene, je každého vec kam ide kupovať. Prepáč ešte raz.
Vieš, to nie je len vec obchodníkov, za túto situáciu môže niekto iný...Aj mne je ľúto, že musím pozerať na tie ceny u nás a ako spokojná som došla z nákupu včera a ešte som mala cestu úplne zadarmo, lebo som za tú istú cenu dostala 4 litre benzínu v podstate naviac... Nezávidím ti vobec tvoju situáciu, bola by som veľmi rada, aby sme podporovali naše obchody, aby sa spustil trebárs aj obchod z dvora, aby nemuseli naši obchodníci pridávať taký rabat, že im to ledva stačí a nás to v peňaženke tlačí :(... Chyba je niekde úplne inde a preto pokiaľ budem nakupovať tu u nás , budem "okrádať" seba a svoju rodinu. Tak ani ty mi nemaj za zlé a prajem Ti, aby sa toto všetko raz zmenilo k spokojnosti obchodníkov aj spotrebiteľov...všetko dobré.;)
alla66
14.03.09,16:40
To nepochopím. Prečo kúpim v Čechách mlieko vyrobené na Slovensku skoro o polovicu lacnejšie ?
Composite
14.03.09,18:43
bol som tam, ked bol kurz 28,5 CZ za €, peny, tesco, v podstate čokoľvek a kde koľvek



To nepochopím. Prečo kúpim v Čechách mlieko vyrobené na Slovensku skoro o polovicu lacnejšie ?

Lebo tam nie je 50% rabat SK obchodníka
najag
15.03.09,16:25
Staci sa iba pozriet na spravanie obchodnikov v CR a u nas. Ked kupujem knihu v UH, a obchodnik na predajni nema , tak okamzite vola mobilom na svojich dodavatelov, ak som tam par dni, tak mi posle na moj mobil SMS, ze ju ma, aby som si prisiel po nu. Kniha ktora stoji v ČR 150 ,-Kc , tak na Slovensku stoji aj 300 ,-Sk. Ked som kupoval v UH v Tescu komodu, tak mi ju predavacky na voziku priniesli az k autu na parkovisku, ak nieco v obchode obchodnik nema, tak vytahuje zosit a pise si to a povie, kedy to bude. Z kazdeho obchodu ma vyprevadza pozdrav, ze mi dakuju za navstevu a aby som prisiel znova. A ked to neurobi, tak viem, ze je to po cesky hovoriaca Slovenska, rozpravat cesky sa naucila ,ale obchodnickej slusnosti sa nenaucila. Ked mala dcera problemy s mikrovlnkou po zaruke, tak boli ochotni na svoje naklady ju opravit aj obchodnik, aj dovozca. Aj to urobili. Na Slovensku vidim za pultami iba nasra....kschity, ktore som vyrusil z telefonovania a rozpravania s kolegynou, kamaratkou a ktore nemozu pochopit, preco ich otravujem.......Takze nech sa niekto nedivi, preco ludia nakupuju radsej v ČR, asi sa divia iba ti, co tam este neboli nakupovat. Odborne casopisy odoberam iba v CR. Pretoze za tie ceny na Slovensku by som si to nedovolil. Svet motoru tam stoji 18 ,-Kc a tu na stanku 45,-Sk. Staci ?
Composite
15.03.09,19:10
ja radšej kupujem cez internet, alebo tam kde pracuje známy, lebo tie kxichty, ktoré vyrušujem ;)

A dám radšej zarobiť tomu, kto je ku mne milý a snaží sa mi vyhovieť ;) a tam sa vrátim a dám aj trochu viac
Halli
16.03.09,09:51
Keď som písala o Kauflande, že som reklamovala z 5 tich položiek 4...tak som najprv slušne, ale keď som videla tu sprostú neochotu sa aspoň ospravedlniť, začala som zvyšovať hlas...o informácie bol opretý nejaký asi 22 ročný púúk, čo na mňa hľadel, akoby som mu večeru zožrala, spod šiltovky v športových teplákoch a keď som sa pýtala, kto je tu vedúci, tak zdvihol obočie, že JA:cool:, a povedal len že si mám dávať pozor na reči...no tak to bol gól...dovtedy sa ani len neozval a nemal snahu nič riešiť. Odteraz tam idem len pre nevyhnutnú vec, lebo sú nablízku a všetko ostatné nakupujem na Morave, kde chovanie predavačov presne opísal Najag. Takže s týmto dieru do sveta isto neurobíme...:mad:
Composite
16.03.09,11:26
hold smola, chlapec je vedúci a berie o 20 sk na páske viac ako predavkačka ktorá berie min. mzdu. Proste si to pokakal ;)

(nič proti predavačkám)
hanelie
16.03.09,11:47
do ČR na nákup už nikdy - nákup sa mi predražil o 2 x 60€ :mee::D
alla66
16.03.09,13:12
Kupovala si veci, ktoré si nemala v pláne kúpiť? :eek: A dala si ich do košíka, len preto, že si mala na to chuť, bolo to lacnejšie, atď....? :cool: I mne sa to stáva, doma si to nekúpim a v Čechách som povoľnejšia a pri platení kartou ani nehovorím.:mee:
Composite
16.03.09,13:17
baby ;), to ako ked idem s priateľkou ;), tak sa účet skoro dvojnásobný :D a čas nákupu tiež.

Ja nakúpim čo som plánoval +/- a nepozerám hlúposti čo netreba ;)

Vidíš, ale na slovensku by si platila viac ;), možno tam mali aj niektoré veci drahšie, či za rovnakú cenu a preto aj treba vedieť čo sa tam oplatí
alla66
16.03.09,14:05
mimotemy Baba vždy vie , čo sa oplatí. :cool:

To, že muži potrebujú menší čas a menej peňazí na nákup, je spôsobené tým,

že nemajú prehľad, čo v domácnosti chýba.

:D Že obídeme všetky uličky

neznamená, že chceme míňať, tu platí : Zíde z očí - zíde z mysle. :eek:Ak zbadáme,

viac vecí, tak zistíme čo nám doma chýba.:)
hanelie
16.03.09,14:10
Kupovala si veci, ktoré si nemala v pláne kúpiť? A dala si ich do košíka, len preto, že si mala na to chuť, bolo to lacnejšie, atď....?
keby to :mee: , ale zastavila nás v jablonici hliadka - vodič nemal kartičku o EK a ja som vzadu nebola "zafixovaná" :eek::D
alla66
16.03.09,14:18
do ČR na nákup už nikdy - nákup sa mi predražil o 2 x 60€ :mee::D
Ale nákup v Čechách s tým nemal nič spoločné.:confused: To sa Ti môže stať i pri 100m jazde autom okolo baráku. Verím,že sa to už nestane, lebo človek sa učí na vlastných chybách. :mee: ( I keď na cudzích je to lepšie:cool:)
hanelie
16.03.09,15:01
Ale nákup v Čechách s tým nemal nič spoločné.
akože nie :D, veď inak by som v živote neišla cez jablonicu :D
Composite
16.03.09,15:31
keby to :mee: , ale zastavila nás v jablonici hliadka - vodič nemal kartičku o EK a ja som vzadu nebola "zafixovaná" :eek::D


Aha, tak to fakt s nákupom nemá nič spoločné ;)

To ako keby som ja povedal, že dovolenka v tatrách bola drahšia o 2 tis sk ;)

Hned za 2 križovatkou od domu na rovinke merali na 2 pruhovej rovnej prázdnej ceste krásneho letného dňa 60 km/h a ja som si dovolil ísť 68 km/h, tak to bolo za 1000 sk a nemal som STK tak to bolo za druhú tisícku ;)
Ale s tatrami to nemá nič spoločné, len s mojou sprostosťou a nepozornosťou ;)
hanelie
16.03.09,18:05
súvislosť myslená ako žart, preto tí vyškerení smajlíci :D