vilm
06.02.09,09:48
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu spoločnosť doteraz vykozovala stratu, za rok 2008 vykáže ziska a chce si uplatniť odpočet daňovej straty. Môže si ju jednorázovo odpočítať v úhrne od roku 2003 do roku 2007? Môže sa uplatniť aj za rok 2003 - ráta sa ako 5 rok? Ďakujem
Rozalaia
06.02.09,11:44
Zakon o daniach z prijmov:
§ 30
Odpočet daňovej straty
1|Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu počas najviac piatich bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, a to počnúc zdaňovacím obdobím bezprostredne nasledujúcim po zdaňovacom období, za ktoré bola táto daňová strata vykázaná.
§ 52
8) Ustanovenie § 30 sa použije na straty, ktoré môže daňovník odpočítavať prvýkrát po nadobudnutí účinnosti tohto zákona, aj keď boli vykázané pred nadobudnutím účinnosti tohto zákona. Daňovník, ktorý znižoval alebo mohol znižovať základ dane o stratu vykázanú pred nadobudnutím účinnosti tohto zákona, pokračuje v jej odpočte podľa doterajších predpisov.
ZAVER: mne z toho vychadza, ze v uhrne 2003 az 2007 a aj za rok 2003, ktory je tym piatym rokom. AK SA MYLIM, URCITE MA NIEKTO OPRAVI.
Rozalaia
06.02.09,11:51
Jaj a este ma napadol taky detail - ze odpocitat mozno danovu stratu len do vysky zakladu dane :o)